Tippmix Férfi NB I: Az 5. forduló válogatottja

Pécsről került ki az MVP, a magyaroknál két fiatal is helyet kapott.

A hétvégén az 5. fordulóra került sor a férfi élvonalban. Facebookon és instagramon láthattátok már a legjobb egyéni teljesítményeket, most jöjjön a forduló "álomötöse", amelyet ezúttal 8 ember alkot, és magyar csapata!

Az 5. forduló csapata

Ryan Woolridge - SZTE-Szedeák (3)
Tony Hicks - Zalakerámia ZTE KK (2)
Isiah Brown - Budapesti Honvéd SE (1)

Három irányító is 32 VAL-lal végzett a hétvégén, mindhárom játékos csapata nyert, így mindhárman bekerültek. Woolridge újabb sikerre vezette a Szedeákot 23 pontos (11/21 dupla, 0/1 tripla, 1/1 büntető), 11 lepattanós, 3 gólpasszos, 7 szerzett és 3 eladott labdás, illetve 2 kiharcolt faultos teljesítményével 37 perc alatt, ezúttal az OSE ellen (89-75). Hicks neve mellé 21 pont (6/10 dupla, 1/4 tripla, 6/6 büntető), 7 lepattanó, 6 gólpassz, 1 szerzett labda, valamint 6 kiharcolt személyi hiba került 34 perc alatt a Körmend elleni rangadón, amelyen egyetlen ponttal győzött a ZTE (84-85). Brown pedig a Kecskemétet felülmúló (79-67) Honvéd legjobbja volt 24 pontjával (6/9 dupla, 2/8 tripla, 6/7 büntető), 3 lepattanójával, 8 gólpasszával, 1 szerzett labdájával, illetve 6 kiharcolt faultjával 28 perc alatt.

Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)

A Falco sokáig szenvedett az ASE ellen, de végül magabiztosan nyert (88-69), leginkább megint Perlnek köszönhetően, aki 22 pontot (5/11 dupla, 0/2 tripla, 12/12 büntető), 6 lepattanót, 5 gólpasszt, 3 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 9 kiharcolt személyi hibát, 26 perc alatt 36 VAL-t rakott a közösbe.

Remy Abell - Kometa Kaposvári KK (1)

A Kaposvár egy szinte már megnyert mérkőzést bukott el hosszabbításban a Sopron ellen (86-88), de ez legkevésbé Abellen múlott. Az amerikai játékos Paks után ezúttal is kiválóan játszott, 32 pontot (3/5 dupla, 4/9 tripla, 14/16 büntető), 6 lepattanót, 5 gólpasszt, 1 szerzett és 4 eladott labdát, illetve 8 kiharcolt faultot, 37 perc alatt összesen 39 VAL-t jegyzett.

Ibrahim Durmo - NKA Universitas Pécs (1)

Az NKA Universitas Pécs második hazai mérkőzését is megnyerte az élvonalban, ezúttal a DEAC ellen (75-64), és ez leginkább Ibrahim Durmónak köszönhető. A bosnyák játékos nem sűrűn látott 20/20-as meccset produkált 22 pontjával (4/14 dupla, 2/4 tripla, 8/11 büntető), 20 lepattanójával, 3 gólpasszával, 2 szerzett és 1 eladott labdájával, valamint 9 kiharcolt személyi hibájával, 34 perc alatt elért 40 VAL-jával, ami a legjobb mutató volt a hétvége során.

Tulio Da Silva - Sopron KC (1)
James L Dickey III - Arconic-Alba Fehérvár (2)

A Sopron kaposvári sikerének egyik letéteményese a brazil Tulio Da Silva volt, aki 17 pontot (8/9 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető), 13 lepattanót, 1 blokkot, 5 szerzett labdát, illetve 1 kiharcolt faultot, 40 perc alatt összesen 33 VAL-t ért el. Ugyanennyi VAL-lal végzett a Szolnok ellen Dickey is, aki 11 pontot (5/10 dupla, 1/2 büntető), 15 lepattanót, 2 gólpasszt, 6 blokkot, 2 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 4 kiharcolt személyi hibát tudott hozzátenni az Alba sikeréhez (93-73) 31 perc alatt.

Az 5. forduló magyar csapata

Vojvoda Dávid - Arconic-Alba Fehérvár (4)

Vojvodának nem ment a játék a Szolnok elleni első félidőben, a másodikban azonban nagyon. A magyar válogatott kiválósága 23 ponttal (3/10 dupla, 5/11 tripla, 2/2 büntető), 3 lepattanóval, 4 gólpasszal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 2 kiharcolt faulttal, 31 perc alatt 20 VAL-lal zárta a rangadót.

Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (5)

Perl teljesítményéről a forduló ötösében írtunk már.

Paár Márk - Kometa Kaposvári KK (2)

A fiatal kaposvári játékos megint hozzátette a magáét csapata teljesítményéhez, igaz, ez most nem ért győzelmet. Paár 14 pontot (3/4 dupla, 2/4 tripla, 2/4 büntető), 3 lepattanót, 2 gólpasszt, 5 szerzett és 2 eladott labdát, valamint 3 kiharcolt személyi hibát, 29 perc alatt 20 VAL-t rakott össze.

Zsíros Péter - SZTE-Szedeák (1)
Meleg Gergő - NKA Universitas Pécs (2)

A Szedeáknál többen is nagyon hasznosak voltak - Woolridge a forduló csapatába, Zsíros Péter pedig a magyar ötösbe került be 15 pontjával (0/1 dupla, 5/6 tripla) 8 lepattanójával, 1 szerzett és 2 eladott labdájával, 27 perc alatt elért 20 VAL-jával. Ugyanilyen VAL-mutatót hozott a pécsieknél Meleg Gergő is, aki 20 pontot (9/14 dupla, 0/2 tripla, 2/7 büntető), 7 lepattanót, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 5 kiharcolt faultot rakott a közösbe 25 perc alatt.

Tóth Ádám - Zalakerámia ZTE KK (1)

A Körmenden rangadót nyerő zalaegerszegieknél mindkét center meghatározó szerepet játszott a sikerben. Tóth Ádám 20 ponttal (8/11 dupla, 0/1 tripla, 4/6 büntető), 4 lepattanóval, 4 eladott labdával, valamint 4 kiharcolt személyi hibával, 29 perc alatt 18 VAL-lal zárta a találkozót.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu