U20: Portugália kifogott rajtunk

A C-csoportban Fehéroroszországot egy ponttal legyőző (mi ugye kikaptunk tegnap tőlük) Portugália várt U20-as válogatottunkra a Bulgáriban zajló B-divíziós Európa-bajnokságon. A magyar csapat remek második negyedet produkálva előnnyel fordult a nagyszünetben, ám onnantól megtáltosodott ellenfelünk és a végén már nekünk kellett az eredmény után futni. Utolérni azonban nem sikerült a portugálokat, így ismét fájó vereséget szenvedtünk a kontinens tornán.

Lássuk hogyan alakult a mérkőzés negyedről negyedre!

Az ötödik meccsén az ötödik különböző kezdőötössel pályára lépő válogatottunk jól rajtolt a mérkőzésen, de a hamar gyűjtögetett személyikből az inkább focijáról híres ellenfelünk büntetőkből tartotta magát (4-5). A mezőnyből ismét nem céloztunk fényesen – a 40 százalékot sem értük el -, de a portugálok még ezt is alulmúlták, miután hét egész percet kellett várni az első mezőnykosarukra (9-9)... Ami le is blokkolt minket, hiszen a hátralévő majd négy percben nem szereztünk már pontot – amiben a 16.7 %-os büntetőzési hatékonyság is elég nagy szerepet játszott -, míg Portugália erőre kapott és a rendkívül pontszegény találkozón 13-9-re meglépett

Bödör nyitott egy triplával, ami megadta az alaphangot a fiúknak és a negyed derekán már ismét nálunk volt az előny (15-16). Sikerült hibás döntésekbe és rossz dobásokba hajszolni Vasco de Gama földijeit, így mindössze három kapott ponttal zártuk az etapot, míg a támadóoldalon Mészáros, Kovács és a jól játszó Czinger vezérletével meg tudtunk lépni kicsit Portugáliától (16-23).

Ha mezőnyből nem megy, jó a büntetővonalról is. Valami hasonló lehetett a portugálok filozófiája, mert a harmadik játékrészben is egyesével kezdték gyűjteni a pontjaikat, de itt legalább két és fél perc alatt megduplázták az előző tíz percben összegyűjtött termést. Sömenek triplájával még tartani tudtuk a félidei előnyünket, de aztán ráéreztek a kosárszerzés örömére a túloldalon is és egy perc alatt szereztek annyi mezőnykosarat, mint a mérkőzés eddigi szakaszában (26-28). Az időkérés nem segített a fiúkon, a legjobb dobónak számító Wildner zsákolásával Portugália kiegyenlített, sőt nem sokkal később egy gól jó plusz egyes akció végén a vezetést is átvették (31-28). Jakab villanásai (tripla és egy betöréses ziccer) adtak némi pluszt ekkor a csapatnak, így sikerült egál körül tartani az eredményt a negyed végéig (37-37).

Nem indult jól számunkra az utolsó etap, Cardosos triplája percekig állandósította a három pontos különbséget, majd ismét a portugálok irányítója növelte csapata előnyét büntetőkből (47-41). Bár a két csapat dobószázalék megegyezett ekkor (35.9 ill. 33.), ellenfelünknél volt mégis az előny, miután ők a nulláról küzdötték fel magukat, míg mi megrekedtünk a kezdeti szinten, nem is beszélve a pocsék büntetőzésünkról ,ami nem érte el a 40 százalékot (7/18), míg a túloldal 22-ből 18-at (81.8) a helyére küldött. Elúszni látszott a mérkőzés, a portugálok folyamatosan megtalálták a gyűrűig vezető utat, míg mi csak a büntetővonalról tudtunk eredményesek lenne (54-46). Alig két perc volt hátra, mikor utolsó rohamukra indultak a srácok, Mészáros Máté két gyors kettese után felcsillant ugyan a remény, de Cardosos hamar lehűtötte a kedélyeket a másik oldalon ((58-50). Jakab berámolt még egy triplát gyorsindításból, majd betörésből is eredményes volt, de ez már nem osztott és nem is szorzott, annyira kevés idő volt már csak hátra, így a helyosztókért folyó második csoportmeccsén is vereséget szenvedett a Völgyi-legénység (61-55).

Portugália – Magyarország 61:55 (13-9, 3-14, 21-14, 24-18)

Szófia, Bulgária, B-divíziós Európa-bajnokság

Portugália: Santos (5), Fernandes (4), Callenbach (5), Sa (2), Belo (2) Csere: Wildner (21), Ventura (2), Cardoso (14/3), Correia de Sá (-), Ribeiro (-), Castela (-), Grosso (5/3)

Magyarország: Tursics (5), Sömenek (5/3), Czinger (10), Mészáros (7), Kovács Á. (7) Csere: Kerpel-Fornius (-), Gruda (2), Polyák (2), Jakab (12/6), Bödör (4/3), Csapai (-), Lakosa (1)

A mérkőzés statisztikáját ide kattintva találjátok.

A csoport állása:

1. Portugália                 3 győzelem – 0 vereség                               6 pont

2. Dánia                        2 győzelem – 1 vereség                               5 pont

3. Fehéroroszország   1 győzelem – 2 vereség                               4 pont

4. Svájc                         1 győzelem – 1 vereség                               3 pon

5. Magyarország          0 győzelem – 3 vereség                              3 pont

Az alsó ágon két csoport küzd a 9-18. helyekért, a két első helyezett mérkőzik majd a 9. pozícióért, a két második a 11-ikért, a harmadikok a 13-ikért, a negyedikek a 15-ikért, míg a két utolsó helyezett a 15. helyért.

Fotó: szon.hu