Virtus harc előtt Lóránt Péter

Virtus Acea Roma -  Virtus Oknoplast Bologna derbit rendeznek vasárnap kora este Rómában. Lóránt Péter és csapata  remek formába lendülve kúszik felfelé a táblázaton , négy egymást követő győzelemmel már pontelőnnyel állnak a dobogó harmadik fokán botladozó riválisaik előtt. A legutóbbi áldozatuk, ugyancsak hazai pályán, az Umana Venezia volt.  A Virtus Roma egy borzalmas első negyedet produkálva is legyűrte a szezon előtt nála jóval esélyesebbnek tartott velenceieket. A mai ellenfelük a tavaszi szezon legrosszabb formában lévő olasz első osztályú alakulata. Az egykor szebb napokat megélt bolognai Virtus utóbbi 10 bajnoki találkozójából 9-et elvesztve, egy biztató szezonkezdés után, a rémes sorozatnak „hála” a 13. helyig zuhant vissza. Minden Lóránték sikerét ígéri, tehát  a rómaiak  immáron az esélyesség terhével a vállukon készülnek visszavágni fekete fehér ellenfelüknek az őszi bolognai  virtus csörtén elszenvedett kellemetlen vereségükért.

Hiába a ragyogó forma a hazaiak oldalán, hiába  a látogatók borzalmas mérlege, nemcsak  kettejük legutóbbi találkozása miatt intenénk óvatosságra  a rómaiak híveit.  Úgy tűnt hogy a március elején bekövetkezett, ilyenkor megszokott edzőváltás (Luca Bechi váltotta Alessandro Finellit) sem segít az egykori Euroliga győztes bolognaiakon, az új mester újabb kudarccal nyitott (az idegenben nem túl acélos JuveCaserta is nyerni tudott Bolognában) és ekkor azt gondolhattuk, már csak az nem veri meg a „bianconeriket” aki nem találkozik velük.. Ilyen előzmények után jött (épp egy hete) a tartományi derbi : Bologna – Reggio Emilia!  Emilia Romagna tartományban, beszéljünk bármilyen sportágról, aligha létezik ennél komolyabb és élesebb párharc, ráadásul a bolognai Unipol Arénába látogató reggio emiliai újonc csapat remekül szerepel a Serie A-ban, feljutóként  olyan sztárcsapatok mint a Milano vagy a Siena nyakán loholva, biztos play off helyen állnak. A Bologna azonban 9 egymást követő vereség után talpra tudott állni a számára  rendkívül fontos mérkőzésen,  végig vezetve ( a 3. negyedben már 17 pontos előnyt szerezve) simán nyertek. A derbi hőse az a Jacob Pullen (képünkön jobbra) volt (21 perc alatt 22 pontot szerezve) aki friss igazolásként a meccs előtt mindössze 2 nappal "esett be" Bolognába. A Hapoel Jeruzsálemtől érkező, és  már a grúz válogatottban is alapembernek számító amerikai irányítót a hírek szerint a nyáron a Virtus Roma is komolyan meg akarta szerezni, és a fővárosiak csak azután fordultak Jordan  Taylor felé, miután Pullennel nem tudtak megállapodni. A 23 éves  amerikait így nyilván fűti majd a bizonyítási vágy is majd Rómában, párharca Jordan Taylorral  igazi csemege lehet majd.

Persze  ma este nemcsak Pullentől kell tartani majd a Tevere partján. Az Angelo Gigli Steven Smith magas duó is sok gondot okozhat Lórántéknak,. Honfitársunkat  várhatóan utóbbi ex Panathinaikos profi megfékezésére küldheti be mestere. A mai lesz a 90. Virtus derbi a Serie A-ban, az eddigi mérleg alaposan a vendége felé hajlik, 59-30 a javukra, most azonban óriási meglepetés lenne a sikerük. A Roma számára a (jelenleg) papírformának számító  győzelem nemcsak azt jelentené hogy megerősítik helyüket a tabella harmadik helyén, hanem azt is, hogy már az élen álló Varese - Sassari  duó az új célpont… Róma merész terveket szövöget…

A vasárnap 18.15-től  kezdődő  Virtus Acea Roma – Virtus Oknoplast Bologna   olasz bajnokit erre a linkre kattintva élőképes közvetítéssel követhetitek – függvényében annak, lesz e elérhető videó stream a mérkőzésről (a Virtus derbit az Emilia Romagna tartományi E’ Tv közveíti élőben)

A mérkőzés élő statisztikája erre a linkre kattintva elérhető!

(mindkét link, csak közvetlenül a találkozó előtt válik "élővé"!)