Will mentette meg a Falcót

Szabó "üdvözölte" előző csapatát egy hármassal, Rubin duplával felelt. Timberlake, majd Molnár villant, aztán Egemonye kosár plusz büntetős akciója után a Sopron vezetett. Fej-fej mellett haladtak a felek, majd a negyed közepén  Egemonye újabb  villanásával, aztán Thomas büntetőivel 5 ponttal meglépett a vendég együttes. Sőt, Keresztes duplája, majd Gombás hármasa után tovább nőtt a szervezetten védekező soproniak előnye. A negyed hajrájában Kálmán büntetőkből megszerezte első pontjait. Szabó és Harazin villant hazai részől, de Rubin révén tartotta az előnyét a Sopron.

A második negyedet óriási elánnal kezdte a Falco, Szabó és Kálmán hármasa között Molnár is betalált messziről. Bő 2 perc alatt ledolgozták hátrányukat a hazaiak, aztán Timberlake szenvedett súlyosnak tűnő térdsérülést. Kálmán büntetőivel fordított, sőt az extázisban kosarazó irányító dupláival 5 ponttal el is lépett a szombathelyi alakulat, 17-7-re nyerve a negyed első felét. A félidő hajrájában esett a színvonal, egymás hibáiból éltek a felek, maradt a pár pontos hazai vezetés. Az utolsó pillanatokban két cserejátékosa, Harazin és Szanati pontjaival szünetre 8-ra nőtt a Falco előnye.

A második félidőt a Falco 4-0-lal indította, 10 fölé növelve előnyét, a Sopron Thomas hármasával került e lélektani határon belülre. Fel is dobta ez a vendégeket, egy 10-0-s rohammal, amelyben egy-egy Rubin és Molnár hármas is beleesett. Amikor 2-re feljött a Sopron Szabó tolt egyet a hazaiak szekerén. Pantelics villant hazai részről, Egemonye pedig megkapta a 4. hibáját.  Gombás triplát dobott, 1-re jöttek föl a szívós vendégek, sőt, a szakasz hajrájában Keresztes és a magára találó Thomas kosaraival át is vették a vezetést, a negyed legvégén a frissen beálló Lakatos hármasával 6-ra növelték fórjukat.

Rubin révén a negyedik negyed elején 8-ra nőtt a Sopron előnye. A hazaiak Pantelics kosaraival közelítették meg a Sopront, ám amikor 4-re feljött a Falco ,ismét Rubin villant. Egemonye illetve Szabó is kipontozódott, mégis a negyed közepén Gombás újabb triplája után a 4.  már 80-71-re"mentek" a  vendégek. Alacsony szerkezetre állt át a Falco, a Sopron is. Kálmán büntetői után 80-73-as soproni vezetésnél percekre "befagyott" az eredményjelző, a kosármentes időszakot nyilván a vezető vendégek bánták kevésbé. Simon illetve Gombás, majd a 39. perc elején Molnár pontozódott ki. Míg a soproniak sorra hibázták el akciókat, Kálmán büntetőivel az utolsó percre fordulva 3 pontra jött föl a Falco. Rubin, majd Will is egy-egy büntetőt dobott be, ám ez utóbbi rossz dobása után Pantelics a lepattanót megszerezve 1 pontra hozta föl a hazaiakat. A drámai végjátékban 15 másodperccel a vége előtt Thomas eladott labdája után kipontozódott, Jancsikin büntetőivel fordított a Falco. Soproni időkérés után Rubin ismét büntetőket dobhatott, egyet értékesített. Volt még egy támadása a Falcónak, Kálmán Willhez játszott, aki bedobta a győztes kosarat.

Az alapszakaszt megnyerő, de kulcsemberét a második félidő elején elvesztő Falco alaposan megszenvedett a remekül felkészített Sopron ellen, amely a hajrában már-már győztesnek látszott. A végjátékban a hazaiak a vendégek kulcsembereik kipontozódása és a jobb büntetőzésük révén a maguk javára fordították a meccset.

FALCO-Szova KC Szombathely (1., 1 - 0) - Kis Rába menti Takarék Soproni KC (8., 0 - 1) 84 - 82 (22-27, 26-13, 17-31, 19-11)

Szombathely, Vezette: Valovics I. dr. Farkas G. Balog Gy. (Schäffer)

Falco: Kálmán 21/3, Simon 3, Timberlake 8, Szabó Zs. 12/6, Pantelics 17. Csere: Jancsikin 5, Harazin 10, Szanati 3, Will 5, Jarosevits -.

Sopron: Thomas 19/3, Rubin 23/3, Molnár 12/6, Gombás 9/9, Egemonye 9. Csere: Takács N. -, Vesztergom 2, Keresztes 4, Boldizsár 1, Lakatos 3/3.

A három győzelemig tartó negyeddöntő állása: 1 - 0 a Falco javára

Fotó: vasnepe.hu