A Honvéd nyerte a Gyurasits István Emléktornát

Hiába vezetett 25 percig az OSE a Gyurasits István Emléktorna döntőjében, az utolsó másfél negyed jelentős részében a Honvéd akarata érvényesült, és végül a fővárosi alakulat nyerte a finálét 76-72-re. A bronzmeccsen az MTK Törökbálint az Óbudai Kaszások csapatát múlta felül.

Gyurasits István Emléktorna, döntő
Budapesti Honvéd SE - OSE Lions 76-72 (17-22, 16-14, 26-13, 17-23)

Budapesti Honvéd SE: Szalay 9, Valerio Bonilla 6, Tóth 17/6, Fülöp 16, Kováts 10.
Csere: Hargitai 11, Drevenka 7/3, Bea -, Tichov -.

OSE Lions: Madár 7/3, Kiss 8/3, Kovács 9, Sömenek 10/3, Bödör 6.
Csere: Zsíros 10/6, Blaskovits 3, Illés 12/6, Burai 7.

Az első negyedben is gyakorlatilag végig az oroszlányi alakulat vezetett, de komolyabb fórt nem sikerült kiépíteniük - nem úgy a második felvonás első felében, amikor Burai, Illés és Zsíros vezetésével 13 pontra elhúztak a 16. percben (21-34). Itt gyorsan futott egy 12-0-t a Honvéd, és bár Kovács Gábor duplája zárta a negyedet, abszolút kiegyenlített lett megint a mérkőzés (33-36). A fordulás után az OSE már nem tudott meglépni ellenfelétől, a 26. percben pedig Fülöp kettese az egyenlítést jelentette (43-43), sőt...

A Honvéd átvette a találkozó irányítását, már a harmadik negyed végére 10 pontos előnyt építettek ki (59-49). A záró játékrészben Tóth kosaraival 15 pontra nőtt a differencia, és 14 pont volt a fővárosiak előnye a negyed második fele előtt (70-56), de Illés, Zsíros és Burai kosaraival innen egyszer még visszajött 5 pontra az OSE (72-67). Az utolsó előtti percben Tóth két duplája biztosította be a Honvéd sikerét (76-667) - Puskás Artúr csapata végül 76-72-re győzött, ezzel megnyerte a Gyurasits István Emléktornát.

Gyurasits István Emléktorna, bronzmeccs
MTK Törökbálint - Óbudai Kaszások 101-77 (23-13, 26-28, 21-15, 31-21)

MTK Törökbálint: Bognár 18/12, Jakab 19/9, Weisz 11/3, Bihari 19, Baross 5.
Csere: Horváth 2, Boinitzer 17/6, Nagy 4, Dobos 4, Bagi 2, Gonda -.

Óbudai Kaszások: Kollár 14/9, Vámos 12/6, Keresztesi 8/3, Reiter 8/6, Sebők 15/3.
Csere: Baptiszta 9, Bakos 11/9.

A törökbálinti együttes nagyon bekezdett, az első negyedben 20-5-re is vezettek, a Kaszások viszont szépen felállt a padlóról, és a második felvonásban 2 pont is volt a távolság a két fél között - sokáig 4 pont környékén mozgott a differencia, a félidőben 8 egységgel vezetett az ekkor Jakab, Bihari és Boinitzer által vezetett MTK (49-41). A fordulás után még egyszer lejött 4 pontra az óbudai gárda (49-45), de a Törökbálint összerakta védekezését, futott egy 11-0-t, amivel a 26. percben újra 15 pontos fórban voltak (60-45). 14 pont volt a törökbálinti előny a záró 10 perc előtt, és bár 7 pontra visszajött még a Kaszások (70-63), itt újra megnyomta az MTK, a 37. percben már 20 ponttal álltak jobban (89-69), és végül 24 pontos győzelmet arattak (101-77).