Férfi NB I B: A MAFC és a MEAFC nyerte a negyeddöntők döntő mérkőzéseit

Mind a piros, mind pedig a zöld csoport rájátszásában egy-egy párharc ment el a maximális öt mérkőzésig. Előbbiben a MAFC parádés utolsó 3 percével győzte le a Jászberényt, utóbbiban pedig a MEAFC gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a győriek elleni párharc ötödik mérkőzését. Az, hogy a piros csoportban a MAFC jutott az elődöntőbe, egyben azt is jelenti, hogy "összejött" az a PVSK-MAFC párharc, amely Pécsett az alapszakaszban 103-100-as, a Tüskecsarnokban, a Hepp-kupa emlékezetes fináléjában pedig 108-107-es pécsi sikerrel zárult...

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport

Az 1-4 helyért

MAFC - Jászberényi KSE 85-72

A végeredmény első látásra aránylag sima hazai sikerre enged következtetni, ám a negyeddöntő párharc "döntője" korántsem volt izgalommentes. Tény, hogy a harmadik negyed hajrájára szépen, apránként növelgetve a különbséget 10 pontos előnyt épített ki a Misek L. (17/3 p.)-Tóth P. (15 p. - 17 mk. -, 5 lep., 7 ea., 4 gp.)-Bordács S. (13 p., 11 lep.)-Pintér D. (12/3 p.)-Polgárdy Á. (10/3 p., 7 lep., 4 gp.) "ötösfogat húzta" MAFC, s 9 egységnyi előnyről várhatta az utolsó 10 percet. Ebben azonban támadásban "lefagyott" a hazai gárda, és három és fél perccel a befejezés előtt egy 18-8-as rohamot bemutatva fordítottak a leginkább Rosic U. (14/3 p., 3 lep., 5-5 ea. és gp.), T. Ivosev (13/3 p., 7 lep., 9 ea., 3 gp., 2 bl.) és Olasz Á. (10 p., 4 lep.) találataira támaszkodó jászságiak. A felzárkózás és a fordítás azonban a jelek szerint a végjátékra sokat kivett a vendégekből: a végén új erőre kapó MAFC egy 14-0-lal zárva az összecsapást győzött végül 13 ponttal, s nyerte meg a párharcot.

A párharc végeredménye: 3-2 a MAFC javára.

A 9-14. helyért

Phoenix-MT Fót - Veszprémi KK 78-72

A fordulatos mérkőzésen az első negyedet 5 ponttal a vendégek nyerték. A második etapot 10-0-lal kezdve a hazai gárda 5 egységnyi előnyre fordította az első negyed végére összeszedett ugyanekkora hátrányát, sőt volt már 7 pontos előnye is. A félidő egy szédületes 15-2-es veszprémi "száguldással", és 6 pontos vendég vezetéssel zárult. Ezt az előnyüket a harmadik negyed derekára megduplázták az Orgona G. (21/6 p., 15 lep.)-N. Ratiani (15/3 p., 5 lep.)-Madár A. (12/9 p., 4-4 lep., ea. és gp.)-E. Udemezue (12/6 p. - 19 mk. -, 10 lep., 4 ea., 3 gp.) kvartett vezette vendégek, s 12-vel "mentek". A szakasz végére 5 pontra csökkentette hátrányát a Csapai P. (16/3 p., 10 lep.), J. Kinney (16 p. - 18 mk. -, 13 lep., 3 ea., 4 gp.), Bus I. (15/3 p., 6 lep.), Katona B. (14/6 p. - 15 mk. -, 3 lep., 5 gp.) és Bálint B. (10/6 p., 6 lep.) eredményességére építő Megyeri Tigrisek csapata, amely a záró etapot pedig 8-2-vel kezdve át is vette a vezetést. Erre egy 6-1-gyel reflektálva még visszaszerezte a vezetést a vendég Veszprém, két és fél perccel a befejezés előtt pedig döntetlenre állt a nagy csata. A végjátékot 9-3-ra a hazaiak nyerték, és ezzel a párharcot is!

A párharc végeredménye: 2-1 a Phoenix-MT Fót javára.

Zöld csoport

MEAFC-Miskolc - Agrofeed UNI Győr 96-66

A szünetig szerzett tetemes, 25 pontos előnyének, valamint Csák B. (17/12 p.), Szögi Á. (16/3 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl., 11 gp.), R. J. Williams (13/9 p., 10 lep., 4 gp.), Kozák M. (12/6 p., 5-5 lep. ás ea., 4 gp.) és Gerőcs R. (10 p.) eredményes játékának köszönhetően nyerte biztosan a párharc döntő, ötödik mérkőzését a MEAFC. A vendég győri csapatból ugyan minden játékos szerzett pontot, de 10 fölé egyedül Nagy T. (12/12 p.) jutott.

A párharc végeredménye: 3-2 a MEAFC-Miskolc javára.

Fotó, slide: hunbasket.hu; MAFC/Girgász Benedek