Férfi NB I B: A Vasas idegenben nyerte a piros, a SMAFC hazai pályán a zöld csoport rangadóját

Megőrizte veretlenségét a PVSK is.

A Hunbasket összefoglalója:

Hatalmas hajrával a MAFC otthonában is megőrizte veretlenségét a Vasas a férfi másodosztály piros csoportjában. Az Óbuda bravúros győzelmet aratott Nyíregyházán, a Salgótarján Budafokon, a PVSK pedig Jászberényben tudott győzni. Egyetlen pont döntött a Fót-Cegléd összecsapáson a hazaiak javára, a debreceni fiataloknál pedig hiába nyújtott extrát a 7 triplakíséretéből hatot is beemelő Ságodi, a csapatként egységesebb vendéglátó BKG örülhetett a győzelemnek, ahogy a TF-BP is otthonában "gyűrte le" a MEAFC gárdáját.

A zöld csoportban SMAFC remek kezdésével verte a DKKA csapatát, a győriek minimális különbséggel győztek a pécsi fiatalok otthonában. A nyeretlen Százhalombatta remekül helytállt Hódmezővásárhelyen, és csak hosszabbítás után maradt alul. A Veszprém remekül kezdte a tavaly még piros csoportos csapatok csatáját Nagykőrösön, de a folytatásban a hazaiak akarata érvényesült. A paksi fiatalok 10 pontos hátrányban voltak 10 perc elteltével, mégis fordítottak a Dunaharaszti csarnokában, a Tiszaújváros pedig egy elég "szürreális" 30-2-re megnyert negyednek köszönhetően győzött biztosan a Pénzügyőr otthonában, az újoncok csatájában, Egerben biztos hazai siker született a Békéscsaba kárára

Piros csoport:

HÜBNER BS Nyíregyháza - Óbudai Kaszások 72-77

Igazán jól csak a 3. negyedben játszottak az  az S. Vaiaingina (22 p., 11 lep., 4 ea., 2 bl.), Szobi D. (11/3 p., 2 lep., 3 gp.), Tarján I. (10 p - 11 mk. - 10 lep., 3 ea., 5 gp.) és Völgyi M. (10 p., 6 lep., 3 ea. - 12 perc alatt)  kosaraira alapozó hazaiak, akik ekkor fordítottak is az első félidőben összeszedett 14 pontos hátrányuk után, de a záró etap ismét a nagyrészt Boros M. (28/9 p., 3 gp.) és Supola Z. (19/9 p., 4 lep.) ponterősségében bízó vendég óbudai gárdáé volt, amely némileg meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Budafok - Salgótarjáni KSE 81-88

A két meglehetősen szeszélyesen szereplő csapat végig szoros, kiélezett találkozóját jobb hajrájának, továbbá elsősorban Kalassai M. (20/9 p.), Váits O. (18/3 p., 5 lep., 3-3 gp. és ea.), a remek dobóformát kifogó Hargitai K. (17/15 p. - 5/5 tr. - 6 lep.) és a nagy mezőnymunkát is végző Karanfilovski V. (11/6 p., 7 lep., 9 gp.) eredményességének, no meg a 46-31-gyel "behúzott" pattanózásnak  köszönhetően nyerte meg a Salgótarján a Varga D. (13/3 p., 10 lep.), Tursics K. (12/9 p.), Piukovits B. (11/9 p.), Dormán B. (11/3 p., 3-3 lep. és ea.), valamint K Swanson (10 p., 3 lep.) pontjaiban, továbbá Moravcsik Á. (4 p., 6 lep., 4 ea., 13 gp.) szervezőmunkájában bízó Budafok otthonában.

Újbuda MAFC - Vasas Akadémia 83-87

A vendégek kezdtek jobban, s 13-6-ra vezettek az első negyed derekán, a hajrájában pedig már 9 pontos előnyük is volt. A negyed hajrájában a magára találó MAFC egy 7-2-vel próbált zárkózni, majd a második etap elején ismét ellépett 9 ponttal a Vasas. A szakasz középső periódusa a Polgárdy Á. (20/6 p., 5 lep., 4 gp.), Katona B. (16/12 p., 3-3 ea. és gp.), Buzás B. (15/9 p., 4-4 lep. és ea.), valamint Matejovics M. (13 p.) kosaraira alapozó vendéglátó gárdáé volt, amely egy 16-6-os rohammal fordított, s jórészt ennek köszönhetően 3 pontos előnnyel térhetett félidei pihenőre.

A második félidő egalizálást jelentő vendég hármassal indult, majd jött egy szédületes 19-6-os hazai "vágta", amellyel 10 pont fölötti előnyre tett szert a MAFC, amely a záró 10 percet 12 pontos előnyről várhatta.  Ebből hetet a hajrára is megőriztek a hazaiak, ám a végjáték őrült vendég rohamot, egy "eszelős" 14-3-as Vasas "száguldást" hozott, amellyel az ezúttal a Cseh B. (19/3 p., 7 lep.), a mezőnyből hibátlanul dobó Takács D. (18/6 p. - 5/5 du., 2/2 tr. -, 3 ea., 4 gp.) és Andrássy G. (13 p.) trió alkotta, amúgy ezen a szinten "borzasztóan" (19/37, 51,3%) büntetőző piros-kékek megőrizték veretlenségüket.

Jászberényi KSE - PVSK 81-102

Gyors 7-2-vel kezdett, s ezzel meg is alapozta szinte "lehengerlő" támadójátékát a PVSK, amely a nyitó etap végén 30 pont fölé jutva 10 pontos előnyt szerzett a nyitó negyedben. A 2. negyedben továbbra is nagy dobópárbaj közepette állandósult a 10 pont körüli pécsi vezetés. A félidő egy 6-1-es PVSK rohammal és 15 pontos vendég vezetéssel zárult. Térfélcsere után Kucsora Cs. (22/3 p.), Dunai Z. (15/3 p., 4 lep., 3-3 gp. és ea.), valamint Rátvay B. (15 p., 8 lep.) vezérletével összekapta magát a hazai gárda, amely a 3. negyed hajrájában 10 pontra csökkentette hátrányát. A főként O. Micsovics (22/3 p., 11 lep., 6 gp.), Bíró O. (15/3 p., 12 lep.), Mokánszki M. (11/3 p., 3 lep.), Plézer G. (11 p.) és Horti B.  (10 p., 4 lep.) találataira támaszkodó vendégek a záró etap közepéig tartották 10 pont körüli vezetésüket, a hajrára pedig a hazaiak belefáradtak a pécsi csapat üldözésébe.

Phoenix MT Fót - Ceglédi KE 79-78

A két a szezont a reméltnél talán valamivel gyengébben kezdő csapat összecsapását remekül kezdve, s a nyitó etap végére csaknem 30 pontig jutva egy híján 10 pontos előnyt szerzett a nagyrészt a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó D. Herendic (23/6 p., 12 lep., 7 szl., 8 ea., 9 gp.), továbbá Velkey J. (15/9 p., 3 gp.), Olasz Á. (12 p., 5 lep.) és Dragasevic V. (11/3 p., 4-4 ea. és gp.) eredményességére építő vendég Cegléd. A folytatásban leginkább Markovic L. (27/15 p., 6 lep., 3 szl., 7 ea., 4 gp.), J. Kinney (14 p., 10 lep., 3 szl., 4 ea., 10 gp.) és Juhos L. (10 p., 6 lep., 3-3 ea. és bl.) révén fokozatosan csökkentették hátárnyukat a hazaiak, akik végül fogcsikorgató küzdelemben, roppant harcos, izgalmas játékot hozó 4. negyedben végül minimális különbséggel ellenfelük fölé kerekedtek.

TF-BP - MEAFC Miskolc 93-85

Egy színvonalas, végig kiélezett, szoros, helyenként látványos összecsapáson győzte le a Dancsecs A. (29/6 p., 3 lep., 6 gp.), Anda D. (21/6 p., 18 lep., 4 ea.), Karosi G. (20/9 p., 10 lep., 4 ea.) és Varga A. (15/9 p. - 3/3 tr.) ponterős játékával, valamint az 52-42-re megnyert lepattanózással a valamivel pontosabban TF-BP a Kozák M. (19/9 p., 4 lep., 6 ea., 5 gp.), Czirbus J. (17/3 p., 12 lep., 3 szl.), Kozák B. (15 p., 5 lep., 3 gp.) és Tóth B. (12/6 p., 11 gp.) vezetésével jól küzdő újonc miskolciakat.

BKG Príma Akadémia - DEAC U23 87-83

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa a remek dobóformát kifogó Ságodi R. (33/18 p. - 6/7 tr. -, 4 lep., 3 szl., 9 gp.) személyében a  vendégektől, a DEAC fiataljaitól azonban rajta kívül csak Várszegi Á. (12/9 p., 4 lep.) jutott 10 pont fölé, így a csapatként "több lábon álló" hazaiak a 29-21-re megnyert 2. negyednek és J. Newman (25/3 p., 10 lep., 6 ea.), Nagy Bo (21/12 p., 4-4 lep. és ea., 9 gp.), Büki L. (13/6 p.) és Bartos B. (10 p., 4 lep., 5 ea.) eredményességének, valamint Nagy Be. (8/6 p., 7 lep., 13 gp.) mezőnymunkájának, csapata játéka hatékony szervezésének köszönhetően megnyerték a színvonalas, izgalmas összecsapást.

Zöld csoport:

Vásárhelyi Kosársuli - Százhalombattai KSE 72-70

Végig szoros, kemény, küzdelmes mérkőzést nyert meg Kelemen B. (14/9 p. - 15 mk. - 9 lep., 5 szl), Bálint E. (13 p. - 15 mk. - 5 lep., 3 ea.), Balogh L. (10/6 p. - 12 mk., 6 lep., 4 gp.) és Pinnyei M. (10 p., 7 lep., 3 ea.) vezérletével hosszabbítás után a Hódmezővásárhely az elsősorban Kovács M. (24/9 p., 9 lep., 5 ea.), Várbíró G. (15/6 p., 5 lep., 4-4 gp. és ea.), valamint a dupla-duplától egyetlen ponttal elmaradó Láncos K. (9 p., 12 lep.) jóvoltából a szezon során eddig legjobb játékával kirukkoló Százhalombatta ellen.

Dunaharaszti MTK - Atomerőmű SE U23 63-69

10 perc után 10 ponttal még a Pafféri P. (15/9 p. - 3/3 tr. - 9 lep., 7 ea., 6 gp.)-Imolay Á. (13/9 p. 4 lep.)-Bocsárdi G. (12 p., 9 lep., 5 ea.) trió vezette tartalékos hazaiak álltak jobban  ám a folytatásban a paksi fiatalok Heimann G. (23/15 p., 3 gp.), Pajor D. (12/3 p., 4 lep., 3 gp.) és M. Inalegwu (11/6 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea.) révén elsősorban átvették a játék irányítását, és a 3. negyed végén a vezetést is, és megnyerték a találkozót.

Nagykőrösi Sólymok - Veszprémi KK 86-66

A valóságos kosáresőt hozó nyitó etap végén 6 ponttal a 30 fölé jutó és elsősorban Rosic U. 19/6 p., 6 lep., 3 gp.), Madár A. (15/15 p. - 16 mk.-, 4 lep., 3 szl.) és Varga G. (11/6 p., 7 lep., 3 ea.) eredményességére építő vendég Veszprém vezetett az előző évadban még a piros csoportban szereplő csapatok csatájában. A 2. szakaszra rendezte védekezését és szünetre fordított a Nagykőrös. Szünet után a 3. negyed még nagy küzdelmet hozott, a záró etapban pedig már egyértelműen a Fehér P. (26/9 p., 8 lep., 3 ea.), Mészáros B. (16/6 p., 5 lrp., 4 szl., 3 ea.), Kocsis A. (14/3 p., 9 lep., 3-3 szl. és gp.), Molnár B. (10/3 p.) és Timkó N. (10 p., 13 lep.) kosaraira, no meg a 62-37-re megnyert lepattanózására alapozó hazai gárda akarata érvényesült, a Veszprém az eső negyedben szerzett 31 pontjához a következő 30 percben csupán 35-öt tudott hozzátenni.

Pénzügyőr SE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 60-105

A kiegyenlített első negyed után az ezen a szinten ritkán látható, gyakorlatilag kiütéses 30-2-re megnyert 2. negyedével a Kiss K. (20/9, 5 lep., 7 gp.), Kocsis Z. (17/3 p., 6 lep., 4 gp.), Csák B. (15/12 p., 7 gp.) és Gáspár B. (14 p., 6 lep., 5 gp.) ponterősségében bízó, s összesen 42 gólpasszt jegyző  Tiszaújváros eldöntötte a találkozót és  biztosan győzött a Pénzügyőr otthonában. Hazai részről csak Kerkai Á. (17/9 p., 5 lep., 3 ea.) és Erdei M. (10/3 p., 4-4 ea. és gp.) ért el kétszámjegyű pontot.

Eszterházy SC - Békéscsaba 86-68

A két középső negyedben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb, valamint elsősorban Botka B. (25/9 p., 3 ea., 5 gp.), Rékasi B. (18 p., 8 lep., 5 gp.), Gilszki E. (14 p., 5 lep., 3 szl., 4 gp.) és Máté B. (13/3 p., 7 lep.) eredményes játékának köszönhetően nyerte biztosan az Eszterházy az újoncok csatáját a Varga Á. (21/9 p., 3 ea., 4 gp.)-Cvijin P. (13 p., 7 lep. (mind támadó)) kettős vezette Békéscsaba ellen.

NKA Universitas Pécs II - Agrofeed UNI Győr 67-68

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg Hágen T. (19/6 p., 7 lep.) és Bakon Cs. (16/12 p. - 19 mk. - 5 lep., 4 gp.) ponterős játékával a Győr a nagyrészt Herger S. (17/3 p., 8 lep., 4 gp.), Bor G. (12/3 p., 7-7 lep. és ea., 4 gp.), Angyal M. (11 p. - 13 mk. -, 9 lep., 3 gp.) és Bánfi B. (10/6 p., 7 lep.) pontjaiban bízó, a lepattanózást hatalmas fölénnyel (55-33) nyerő fiatal pécsi együttes otthonában. A győriek a nagyon" elbukott" lepattanó harcot a szerzett (15 ill. 8), valamint az eladott labdákkal (13 ill. 26) ellensúlyozták.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Dávid Kornél KA 82-71

A 31-22-re megnyert első negyedre, valamint nagyrészt Schöll R. (25 p.), Tallós L. (15/3 p., 7 lep.), Bakk K. (14/3 p., 5 lep.) és Rátvay T. (13/9 p., 10 lep.) kosarainak köszönhetően nyerte meg a SMAFC az összecsapás előtt veretlen két együttes összecsapását az egyik legjobbja, Tóth P. távollétében a Molnár D. (19/3 p., 4-4 lep. és gp., 3 szl.)-Kis R. (18/9 p., 6 lep., 5 gp.)-Büki B. (10/3 p.)-Szabó Zs. (10 p., 7 lep.) kvartett vezette DKKA ellen.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu