Férfi NB I B: A Vasas Nyíregyházán, a Győr Békéscsabán nyert hosszabbítás után

Volt bőven izgalom a férfi másodosztály legutóbbi fordulójában. A piros csoportban egy a Vasas egy kőkemény küzdelmet hozó összecsapáson hosszabbítás után őrizte meg a veretlenségét a sereghajtó  Nyíregyháza otthonában. A másik veretlen, a PVSK szünetben még hátrányban volt a képzeletbeli dobogó 3, fokán elhelyezkedő BKG csarnokában, de szünet után  fordított és 10 ponttal nyert. A MEAFC - Óbuda összecsapáson mindkét gárda három számjegyű pontot szerzett - a miskolciak 12-vel többet ellenfelüknél. A MAFC nagyon simán nyert Jászberényben, a DEAC fiataljai 10 ponttal verték a Budafokot. A Cegléd - TF-BP és a Fót - Salgótarján összecsapás viszont szoros és izgalmas volt, előbbi 4, utóbbin 3 pontos hazai siker született. Ahogy a piros, úgy a zöld csoportos Phoenix, a tiszaújvárosi is 3 ponttal nyert, ráadásul a borsodiak Pécsett egy rangadót "húztak be" a NKA II ellen. Ebben a csoportban is volt egy hosszabbításos meccs, és ahogy a Nyíregyháza - Vasas, úgy a Békéscsaba - Győr találkozón is vendégsiker született. A zöld csoportos ráadásos meccs kosarakban sokkal gazdagabb, látványosabb volt, mint a piros csoportos "túlórába" torkolló találkozó. A paksi fiatalok 30 ponttal verték a SMAFC-ot, a Dunaharaszti pedig az első félidőben döntött a Százhalombatta ellen. A Nagykőrös Hódmezővásárhelyen, a DKKA Egerben, a Veszprém pedig a Pénzügyőr otthonában tudott nyerni.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

Jászberényi KSE - Újbuda MAFC 78-115

A Kucsora Cs. (18/9 p., 3 lep.)-J. Santiago (15/6 p., 5 ea., 4 gp.)-Meleg K. (13/6 p., 6 lep.)-Oroszi B. (12/6 p., 3 szl.)-Dunai Z. (11/3 p. - 13 mk.) "ötösfogat húzta" hazai gárda az első negyedben még tartotta a lépést a fővárosiakkal, majd a folytatásban nagy fölénybe került és a vártnál jóval simábban győzött a nagyrészt Polgárdy Á. (29/23 p., 6 lep., 3 ea.), Katona B. (21/9 p., 4 lep., 3 gp.), Bordács S. (19 p. - 9/9 du. - 8 lep., 3 szl.) , Kovács L. (12/6 p., 4 lep., 3 gp.) és Pápai M. (10 p., 11 lep.) kosaraira alapozva a MAFC.

TF-BP - Ceglédi KE 91-87

Végig kiélezett, szoros, ugyanakkor színvonalas mérkőzést nyert meg az utolsó percre Dancsecs A. (27/12 p., 6 lep., 9 gp.), Karosi G. (16/15 p., 6-6 lep. és ea.,, 3 gp.) és Kelenföldi D. (16/6 p., 5 lep., 3 bl.) ponterős játékával minimális előnnyel forduló TF-BP a vele a lépést Dragasevic V. (26/15 p., 5 lep.). Csorvási M. (17 p., 9 lep., 6 gp.) és D. Herendic (10 p. - 11 mk. - 9 lep., 6 gp.) révén tartó Cegléd ellen. Az utolsó percben a vendégek nem tudtak pontot szerezni, míg a hazaiak 6 büntetőből hármat értékesítve végül 4 ponttal nyertek.

Phoenix MT Fót - Salgótarjáni KSE 68-65

A 3. negyed után 7 ponttal még a Hargitai K. (14/9 p., 10 lep., 4 ea.)-Vas-Teplán M. (11/9 p.)-M. Monye (11/6 p.) vezette vendég Salgótarján csapata állt jobban, sőt még az utolsó percre is 3 pontos előnnyel fordult, ám az utolsó percet 6-0-ra nyerve fordított a végjátékban nyugodtabb és fegyelmezettebb Megyeri Tigrisek gárdája. J. Kinney (17 p., 8 lep. 4-4 szl. és gp.), Juhos L. (15/3 p., 13 lep., 4 szl.), Markovic L. (16/6 p., 7 lep., 4 szl) és Tichov D. (11 p., 6 lep., 3 gp.) eredményességére építve végül a Fót a maga javára fordította az összecsapást.

MEAFC Miskolc - Óbudai Kaszások 112-100

Látványos, kosarakban gazdag összecsapáson diadalmaskodott elsősorban a 28-8-ra megnyert 2. negyednek és leginkább Kozák M.(23 p., 6-6 lep. és gp.), Tóth B. (14/9 p. 4 szl., 8 gp.), Czirbus J. (12/3 p.), Lippai Sz. (12 p., 6 lep, 3 ea., 4 gp.), Ragályi L. (12 p. - 5/5 du. 2/2 bü.) és Gerőcs B. (11 p., 4 lep.) kosarainak köszönhetően a MEAFC az Armaghani Á. (22/3 p., 9 lep.)-Boros M. (22/3 p., 3 lep., 4 ea., 5 gp.)-Lakosa Á. (18/9 p., 4-4 lep. és gp., 3 szl., 5 ea.9-Supola Z. (15 p., 4 lep., 7gp.) kvartett vezette óbudaiak ellen.

BKG Príma Akadémia - Pécsi VSK Veolia 65-75

Az egyetlen vereséggel a 3. helyen álló BKG a rangadó szünetében Nagy Bo. (20/6 p. - 27 mk. - 7 ea., 6 gp.), Nagy Be. (13/9 p., 5-5 lep. és szl., 3 gp.), valamint J. Newman (11 p., 9 lep., 4 ea., 3 gp.) jóvoltából még 4 ponttal vezetett, de szünet után a hibátlanul dobó Bíró O. (14 p. - 5/5 du., 4/4 bü.), Antoni Cs. (11/6 p., 5 lep.) és Mokánszki M. (10 p.) eredményességére, valamint az egyaránt 9-9 gólpasszt kiosztó két irányító, O. Micsovics és  Halász Á. szervezőkészségére, továbbá a 26-17-re megnyert 3. negyedre építve átvette a vezetést is a PVSK. A hajrában volt már 16 pontos előnyük is a pécsieknek, akik a  2. negyedtől bemutatott hatékony védekezésüknek köszönhetően  idegenben győzték le egyik legnagyobb riválisukat.

Hübner Nyíregyháza BS - Vasas Akadémia 59-60

A félidő hajrájáig egyértelműen a sereghajtó Nyíregyháza akarata érvényesült a veretlen Vasas ellen. A 17. percben 32-18-ra vezetett a vendéglátó, ám a félidő hajrájában egy 8-0-lal szorossá tette a találkozót a Vasas. A 3. negyed végére ledolgozták hátrányukat a fővárosiak, a záró etapra  40-40-es amolyan tenisz-egállal fordultak a felek. Ezt egy  9-1-es két és fél perccel indította a Nyíregyháza, ám a hátralévő 7 és fél percben csak 5-re telt a hazaiaktól, így a Vasas ekkor gyakorlatilag "egyszemélyes kommandója", a végül a vendégektől egyedüliként 10 pont fölé jutó Cseh B. (23/6 p., 6 lep.) vezetésével hosszabbításra mentette a találkozót. A túlórában is szinte végig a Bus I. (17/6 p., 8 lep., 6 gp.) és S. Vaiangina (12/6 p., 9 lep., 6 bl.) találataira támaszkodó Nyíregyháza vezetett, ám végül Cseh duplájával fordított a Vasas. Bár a hazaiaknak több lehetőségük volt visszavenni a vezetést, már nem sikerültek a befejezéseik, így  Vasas szinte csak egyszer, de a legjobbkor vezetve hosszabbítás után drámai csatában megőrizte veretlenségét.

DEAC U23 - Budafok 77-67

A nyitó negyedet 8 ponttal még a leginkább Dormán B. (15/3 p., 5 ea., 3 gp.) és K Swanson (13 p., 9 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó vendég Budafok. A folytatásban azonban a debreceni fiatalok átvették az irányítást és elsősorban Hegedűs B. (18/12 p., 9 lep., 3-3 szl. ás ea.), a tripla-duplát elérő Ságodi R. (11/3 p., 10 lep., 4 ea., 11 gp.) és Hőgye P. (10 p. - 11 mk. - 10 lep., 6 eaa.) eredményességére, valamint az 57-34-re megnyert lepattanózásra építve végül 10 ponttal megnyerték a találkozót.

Zöld csoport:

NKA Universitas Pécs II - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 74-77

Csupán egyetlen negyedet nyert meg de a 22-14-re "behúzott" 3. etap és elsősorban Csák B. (13/9 p., 3 gp.) és Gáspár B. (10 p., 9 lep., 3-3 ea. és gp.) valamint a nem kevesebb, mint négy 9 pontig jutó játékosa eredményessége elég volt neki a győzelemhez a Scherer B. (22/12 p., 6 lep., 3 ea., 4 gp.)-Kazy B. (13/9 p.)-Angyal M. (11/3 p., 5 lep.) trió vezette pécsiek otthonában.

Vásárhelyi Kosársuli - Nagykőrösi Sólymok 74-87

Félidőben 3 ponttal még a szinte kizárólag a Kelemen B. (22/12 p., 7 lep., 3 szl.), Pinnyey M. (15/3 p., 4 lep.), Borbáth B. (13/3 p. - 16 mk. - 7 lep.) és Bálint E. (11 p. - 19 mk. - 7 lep.) pontjaiban bízó hazaiak álltak jobban, de térfélcsere után átvette az irányítást, majd a vezetést is, és főként Tóth B. (22/12 p., 3-3 lep. és ea.), Fehér P. (17/3 p., 10 lep.) , Molnár B. (17/3 p., 4-4 lep. és gp.) és Mészáros B. (13/3 p., 4 ea., 6 gp.) jóvoltából  végül biztosan nyert a Nagykőrös.

Atomerőmű SE U23 - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 92-62

A szünetig szerzett 30 pont fölötti vezetésre, valamint főként M. Inalegwu (17/6 p., 4 lep., 3 ea.),  Kékesi K. (14/6 p., 5-5 lep. és szl., 5 gp.), Sáfrán B. (12/9 p., 6 lep., 3-3 ea. éa gp.), Imre M. (11/9 p., 3-3 lep. és szl.) és Gérimger G. (11 p., 3 lep., 4 gp.) kosaraira alapozva verték simán a paksi fiatalok a soproni tartalékos  együttest. A SMAFC-ból ezúttal egyedül Csátaljay B. (15/6 p., 9 lep., 5.5 szl. és gp., 4 ea.) jutott 10 pont fölé.

Békéscsabai KK - Agrofeed UNI Győr 93-95

A végig szoros, színvonalas összecsapáson a csapategységre, azon belül pedig elsősorban Cvijin P. (15/9 p., 6 lep.), Hajdu M. (15/3 p., 5 lep.), a tripla-duplától egyetlen lepattanóval elmaradó Varga Á. (14 p. - 15 mk. - 9 lep., 10 gp., Varga Z. (12/3 p., 3 lep., 4 gp.) és Balog G. (10/3 p. - 12 mk. - 4 lep., 5 gp.) eredményességére építő hazaiak Cvijin triplájával hosszabbításra mentették a találkozót. A lélektani előnyben lévő viharsarkiak a "túlóra" első felében futottak az eredmény, és az elsősorban jórészt Bakon Cs. (36/27 p.), Kámán B. (27/6 p., 6 lep., 11 gp.) ponterősségére, továbbá leginkább Kámán K. (12 p., 9 lep.) találataira támaszkodó győri gárda után. A drámai hosszabbítás derekán fordított a Békéscsaba, de a ráadásban 3 triplát beemelő Bakon vezérletével végül a vendégek örülhettek. Érdekesség, hogy a lepattanó harcot 51-40-re a Békéscsaba nyerte, ám ezt a győriek a jelentősen jobb triplázásukkal (8/39, 20,5% ill. 13/36 36,1%) ellensúlyozták.

Pénzügyőr SE - Veszprémi KK   73-90

Az első negyedet 4 ponttal még a Tóth K. (26 p., 11 lep.)-Erdei M. (13/6 p., 5 ea., 6 gp.) kettős vezette hazai gárda nyerte, de a Veszprém a két középső negyedben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, valamint Madár A. 31/18 p., 8 lep., 4-4 szl. és gp.), Varga G. (16/6 p., 4 ep., 3 ea.) és Szabó P. (15/6 p., 8 lep., 5 ea., 7 gp.) kosarainak köszönhetően végül magabiztos győzelmet aratott.

Dunaharaszti MTK - Százhalombattai KSE 93-76

A szünetig szerzett 21 pontos vezetésének, továbbá nagyrészt Joó T. (21/6 p., 3-3 lep. és szl.). Pafféri P. (20/9 p., 8-8 lep. és gp, 5 ea.), Rozs M. (17 p., 4 lep., 3 szl.), Imolay Á. (13/3 p., 5 lep., 4 gp.) és Simonics L. (12/6 p., 4-4 lep. és szl., 6 gp.) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Dunaharaszti a leginkább Csík R. (16/9 p., 3 ea., 4 gp.). Kovács M. (15/6 p. - 16 mk. - 8 lep., 3 ea.) és Várbíró G. (11/3 p., 4 lep., 3 gp.) pontjaiban bízva szünet után a feladathoz és ellenfeléhez már felnövő Százhalombatta gárdáját.

Eszterházy SC - Dávid Kornél KA 60-81

Minden negyedet megnyerve győzte le Kuttor G, (19 p., ö lep., 7 szl.), Kis R. (17/3 p., 7 lep., 5 ea.), Molnár D. (11/9 p., 3 gp.) és Szabó Zs. (11 p., 8 lep., 3 ea., 4 gp.) vezérletével biztosan a DKKA a Botka B. (12/3 p., 5 lep., 7-7 ea. és gp.)-Szicsák B. (11/3 p., 4 lep., 3 bl.) kettős vezette egri legénységet.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu