Férfi NB I B: Eltüntetett osztálykülönbségek

Mind a piros, mind pedig a zöld csoportban rendeztek egy-egy olyan mérkőzést, amelynek résztvevői között az előző évadban szinte "szakadék" volt. Nos, mind a két találkozó igazolta: miért is "osztálytársak" jelenleg a felek. A piros csoportban az előző évadban még az élvonalban szereplő Nyíregyháza ki is kapott az óriási hajrával fordító MEAFC otthonában, a 2022-23-as évadban még a piros csoportban szereplő, majd a zöldbe kerülő Nagykőrös pedig csak hosszabbításban diadalmaskodott az oda az NB II-ből fellépő Békéscsaba otthonában. A zöld csoportban a Veszprém magabiztos győzelem formájában vette el a SMAFC veretlenségét.

A Hunbasket összefoglalója:

PVSK-VEOLIA - Salgótarjáni KSE 86-71

A nyitó negyed hajrájáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a szakasz végén egy 11-2-vel elléptek a hazaiak. A Salgótarján nem tört meg, próbált tapadni a veretlen pécsi gárdára, amely tartotta előnyét. A félidő hajrájában azonban a Lajsz G. (18/3 p., 10 lep., 4 ea.)-Hargitai K. (17/3 p., 6 lep., 4 gp.)-Váits O. (11 p., 7 ea.) trió vezette nógrádiak "repesztettek" egy 11-2-t, amivel egyenlítettek. A félidő hazai duplával és 2 pontos PVSK vezetéssel ért véget. A 2. félidő elején tartotta a lépést a Salgótarján a hazaiakkal, majd a 3. negyed derekán egy 17-2-es "száguldással" az ezúttal Antoni Cs. (19/9 p., 5 lep.), Mokánszki M. (19/3 p., 5 lep.), O. Micsovics  (17 p., 4 szl., 5 gp.) és Bíró O. (14 p. - 17 mk. - 8 lep., 4 szl., 5 gp.) ponterősségében bízó PVSK "döntő csapást" mért addig jól küzdő ellenfelére, és ezt követően már nem forgott veszélyben a hazai siker.

MEAFC Miskolc - Hübner Nyíregyháza Blue Sharks 84-82

Az előző évadban még élvonalbeli Nyíregyháza a mérkőzés elején állva hagyta az előző szezonban zöld csoportos miskolci gárdát, a nyitó negyed derekán 18-6-ra vezettek a vendégek. A szakasz végén egy 10-2-vel 10-en belülre került a MEAFC. A 2. negyed látványos, színvonalas, kiegyenlített játékot hozott. A vendégek a 3. negyed közepéig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket, majd ekkor 12-4-es rohammal fordított és a záró etapot 1 pontos előnyről várhatta a főként Czirbus J. (20 p., 10 lep., 3 ea.), Tóth B. (17/3 p., 3 lep., 9 gp.) és Ragályi L. (11/3 p.) eredményességére építő Miskolc. A 4. negyed közepéig nem "eresztették" egymást a felek, majd egy 73-70-es hazai vezetés után a szakasz derekán egy 12-0-t "repesztett" az elsősorban Bus I. (24/3 p., 4-4 lep. és ea.), valamint Völgyi M. (15/3 p., 10 lep., 4 gp.) kosaraira alapozó Nyíregyháza, amely 2 és fél perccel a vége előtt 9 ponttal "ment". A végjáték azonban tartogatott még egy "csavart", ugyanis jött egy 11-0-s MEAFC roham, a találkozó legvégén az addig mind az 5 triplakísérletét elhibázó Tóth B. hármasával, így a hazaiak örülhettek az északkeleti rangadó végén.

Óbudai Kaszások - Jászberényi KSE 80-78

A nyitó negyed derekán bemutatott 7-0-s rohamával 8 ponttal a vendég együttes nyerte a nyitó etapot. A 2. szakasz elején azonban 13-3-at repesztve fordított a Kaszások gárdája, sőt az egész negyedben nagy fölényben játszva 10 pont fölötti előnyt szerzett szünetre. A 3. negyed első felét 15-6-ra nyerve egyetlen pontra zárkóztak föl a jászságiak, de fordítani nem tudtak, 3 pontos hazai vezetéssel fordultak a felek a 4. negyedre. Ezt 5-0-lal kezdve kis "lélegzethez" és 8 pontos előnyhöz jutott az Óbuda. 5-0-ra 5-0 volt a válasz, a Jászberény továbbra is tapadt a hazaiakra. Amikor azonban közel került a JKSE a Boros M. (18 p., 6 lep., 4 ea., 7 gp.)-Lakosa Á. (17/12 p., 8 lep., 3 ea.)-Armaghani A. (13 p., 10 lep., 3 ea.) Supola Z. (12/12 p., 6 lep.) kvartett vezette, a pattanózást 53-40-re megnyerő Kaszásokhoz, mindig újított és ellépett a vendéglátó, amely a szakasz derekán egy 7-0-lal 10 ponttal húzott el. Volt 12 is a felek között, s úgy tűnt, megtöri ellenfele ellenállását az Óbuda, ám a leginkább Dunai Z. (21/12 p., 3 lep.), J. Santiago (12/6 p., 3 lep., 5 szl., 4 gp.) és Meleg K. (10 p. - 13 mk. -, 14 lep.) pontjaiban bízó Jászberény egy szédületes 13-1-gyel bő perccel az utolsó percben ledolgozta hátrányát, de végül egy Boros-dupla a hazaiak javára döntött.

Ceglédi KE - MAFC 64-90

A 8. perc elején 8 pontos előnyre tett szert a MAFC, s ebből 5 a nyitó negyed végére is megmaradt. A 2. etapban a MAFC 10 pont alatt tartva a Ceglédet szünetben a félidei pontok csaknem felét jegyző Polgárdy Á. (26/12 p., 6 lep., 4-4 gp. és ea.) vezérletével közel 20 ponttal vezetett. A 3. negyed hajrájáig Pintér D. (15/9 p., 3 ea.), Katona J. (14/6 p., Buzás B. (11/3 p., 3-3 lep. és ea.) és Bordács S. (10 p., 14 lep., 3 szl., 4 ea., 7 gp.) jóvoltából tartotta a 20 pont körüli előnyét a MAFC, majd a szakasz egy 14-2-es fővárosi rohammal és kerek 30 pontos fővárosi vezetéssel zárult, így a 4. negyed - amelyben kicsit "kozmetikázott" veresége mértékén a főleg Csorvási M. (14 p., 7 lep.), Dragasevic V. (13/6 p., 6 lep., 4-4 ea. és gp.) és Olasz Á. (10 p.) pontjaiban bízó Cegléd - már csak formalitás volt.

Vasas Akadémia - Budafok 112-80

Minden negyedet megnyerve, a szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint leginkább Andrássy G. (23 p., 8 lep., 4 ea., 5 gp.), Cseh B. (20/9 p., 4 lep., 5 gp.), Fekete V. (15/9 p., 4 gp.), Takács D. (15/6 p., 3 lep., 5 gp.) és Rosta P. (10 p., 3 lep.) kosarainak   köszönhetően verte biztosan a Vasas a feladathoz és a hazai együtteshez Varga D. (28/3 p., 8 lep., 3 ea.), továbbá két ex-vasasos kosaras, Dormán B. (15 p., 4 ea.) és Moravcsik Á.  (14/3 p., 3 lep., 6 gp.) révén igazán csak a 3. negyedben felnőni képes Budafokot.

BKG Príma Akadémia - TF-BP 106-65

A vendégek elsősorban Anda D. (20 p., 6 lep.) és Karosi G. (15/9 p., 4 szl., 3 ea., 5 gp.) jóvoltából csak a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a szigetszentmiklósi gárdának, így a BKG Nagy Bo. (32/24 p., 3 lep., 6 szl., 5 ea., 12 gp.), Nagy Be. (16/6 p., 5 lep., 3 szl., 12 gp.) és J. Newman (11/3 p., 10 lep., 3 gp.) vezérletével sima, fölényes győzelmet aratott.

DEAC U23 - Phoenix MT Fót 66-76

Sokkal jobban, pontosabban kezdtek, bő 6 perc elteltével 16-8-ra vezettek a vendégek. A negyed hajrájában ugyan magukra találtak a debreceni fiatalok és egy 7-2-vel felzárkóztak, de a 2. szakaszban egyértelműen a Juhos L. (22/6 p., 11 lep., 3 szl., 6 ea., 4 gp.)-Richter D. (14/6 p., 5 lep.)-Tóth Z. (14/3 p., 3 lep., 6 ea.)-Markovic L. (11/3 p., 5 lep., 3 ea.) kvartett vezette Phoenix akarata érvényesült, amely közel 20 pontos előnnyel fordulhatott a 2. félidőre. Szünet után elsősorban védekezésén javítva csökkentette hátrányát a DEAC U23-as együttese, amely elsősorban Neuwirth B. (17/15 p., 3-3 szl. és ea.), Várszegi Á. (14/6 p., 5 lep.) és Ságodi R. (13 p. - 14 mk. -, 5-5 lep., szl. és gp., 7 ea.) révén a záró etap derekán 10 ponton belülre került, 6 pontra még megközelítette ellenfelét, de az összecsapást nem tudta igazán szorossá tenni.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Phoenix - Vásárhelyi Kosársuli 97-40

Végig nagy fölényben játszva győzte le Gáspár B. (19 p., 9 lep.), Bán T. (16/12 p..), Csák B. (11/6 p., 3 lep., 6 gp.), Kovács Z. (11 p.), valamint Kocsis Z. (10 p., 6 lep., 3 szl.) vezérletével közel 60 ponttal a Tiszaújváros a Hódmezővásárhely csapatát. A vendégektől egyedül Bálint E. (10 p. - 17 mk. -, 7 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Dunaharaszti MTK - Agrofeed UNI Győr 70-64

A hullámzó játékot hozó első félidő után döntetlenre állt a csata, majd a 3. negyed kiegyenlített játéka után a záró etapot 10-1-gyel kezdve 10 pont fölötti előnyt szereztek a nagyrészt Rozs M. (17/6 p., 3 lep., Burai R. (15 p. - 21 mk.) és Simonics L. (13/9 p., 8 lep., 3 ea.) eredményességére, valamint a 9 gólpasszt kiosztó Pafféri P. szervezőjátékára építő hazaiak, ám a negyed derekán egy 8-0-lal hamar újra szorossá tette a találkozót a Kámán B. (15//9 p., 5 lep., 8 ea.)-Hágen T. (14 p., 10 lep., 3 ea.)-Bakon Cs. (12/6 p., 5 gp.) trió vezette Győr, amely a végjátékban 2 pontra is megközelítette a DMTK-t, de az igazán kritikus helyzetben valaki rendre megvillant hazai részről, így hazai sikerrel zárult az összecsapás.

Békéscsaba - Nagykőrösi Sólymok 91-93

Az első negyed végén egy triplával szerzett 3 pontos előnyt az előző évadot még a zöld csoportban töltő Nagykőrös az ugyanekkor még NB II-es Békéscsaba otthonában. Az előnyt jelentő találat nagy lökést adott a vendégeknek, akik a nagy dobópárbajt hozó 2. negyed első bő 6 percét 26-11-re nyerve közel 20 pontos előnyt építettek föl maguknak. Nem tört meg a Békéscsaba, amely a félidő hajrájában egy 12-2-vel a 10 pontos lélektani határon belülre került szünetre.

A 2. félidőt 5-0-lal kezdve újra 10 pont fölötti előnyhöz jutott a Sólymok együttese, amelyből végül 7 játékos is - Kocsis A. (18/3 p.), Mészáros B. (15/15 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.), Mári G. (14/9 p., 12 lep.), Mácsai K. (12 p. - 14 mk. -, 7 lep., 3 gp.), Fehér P. (10/6 p. - 11 mk. - 4 lep., 6 gp.), Timkó N. (10 p., 7 lep., 2-2 bl. és gp.) és Tóth B. (10 p., 4-4 lep. és ea.) - kétszámjegyű pontot ért el. Állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés, a 4. negyed előtt ugyanúgy 8 ponttal "ment" a Nagykőrös, mint a félidőben. Az egységes csapatjátékkal szemben a leginkább két játékosa, Balog G. (31/18 p., 5-5 lep. és gp., 4 ea.) és Fábián Sz. (21 p., 7 lep., 3 gp.) ponterősségében bízó viharsarkiak egy viharos, 10-2-es kezdéssel a záró etap elején ledolgozták hátrányukat. A szakasz derekán egy 11-1-gyel 10 pontos előnyt szerzett az új erőre kapó Nagykőrös, de a hazaiak nem törtek meg, hanem egy 10-0-lal egalizáltak. Az izgalmakat fokozandó mindkét oldalon esett még 1-1 tripla, így jöhetett a hosszabbítás. Ennek elején a hazaiak szerezték meg a vezetést, ám erre egy 9-0-s nagykőrösi roham volt a válasz. A hazaiak újra megpróbáltak visszajönni nagyobb hátrányból, közel is kerültek ehhez, 1 pontra még visszajöttek, de a rendkívül érdekes, izgalmas összecsapás végén a vendégek örülhettek.

Veszprémi KK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 98-69

Lendületesen, jól kezdett, és a nyitó etapban 26 pontot szerezve 9 egységnyi előnyre tett szert a hazai gárda, amely a 2. etapot egy 15-3-as bő 2 és fél perccel indítva a 13. percben 21 ponttal vezetett. A folytatásban tovább "nyílt az olló" a szédületes dobóformát kifogó, szünetig dobást nem rontva 3 duplát és 4 triplát szerző Rosic U. (23/15 p., 5 lep., 6 gp.) vezetésével 1 híján 30 pontos előnyt szerzett szünetre a Veszprém a veretlen SMAFC ellen.  A 2. félidő már kiegyenlített játékot hozott, első félidei remeklésével az eddig bukdácsoló, a második félidőben T. Prodanovics (19/6 p., 9 lep.), Szabó P. (16/6 p., 6 lep., 3 ea., 8 gp.), Madár A. (11/6 p., 4 lep.) és Birkás A. (11/3 p., 3 szl., 5 ea., 8 gp.) révén a 30 pont körüli előnyét gond nélkül tartó Veszprém simán győzte le a mérkőzés előtt még veretlen, s ezúttal elsősorban Schöll R. (21 p., 4 lep.) és Csátaljay B. (14/9 p.) eredményességére építő soproni legénységet.

Százhalombattai KSE - Dávid Kornél KA 70-107

A páratlan negyedekben nagy. sőt nyomasztó fölényben játszva győzte le Szabó Zs. (24/3 p., 7 lep.), Szalczgruber Á. (19/3 p.), Simon B. (13/3 p., 3-3 lep. és ea.), Kuttor G. (12/3 p., 8 lep.) és Kis A, (10/3 p., 9 lep.) vezérletével magabiztosan a DKKA azt a Százhalombattát, amelyből egyedül Tóth M. (20/3 p., 5 ea.) jutott 10 pont fölé.

NKA Universitas Pécs II - Pénzügyőr SE 69-51

Minden negyedet - volt, amelyet csak 2, de akadt olyan is, amelyiket 8 ponttal - megnyerve győzték le az elsősorban Kazy B. (16/9 p., 10 lep.) és B. Koszunszkij (10 p., 4 lep.) kosaraira alapozva a pécsi együttes a Pénzügyőrt. A vendégektől egyedül Kerkai Á. (16/6 p. - 18 mk. - 10 lep., 3 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu