Férfi NB I B: Hosszabbítás pirosban, zöldben, a MAFC-é a forduló rangadója

Nem volt hiány izgalomban a hétvégén a férfi másodosztályban. Nem a forduló rangadója volt a legizgalmasabb, ezen a MAFC minden negyedet megnyerve, fokozatosan elhúzva 14 ponttal nyert a Vasas otthonában. A csoportban a Nyíregyháza újabb hosszabbításos meccset nyert meg, ezúttal Óbudán, mégpedig úgy, hogy az első félidőben volt már közel 20 pontos hátrányban is. A zöld csoportban is volt egy mérkőzés, amelyen szintén túlórában dőlt csak el, a Hódmezővásárhely győzött Százhalombattán. A két hosszabbításos meccsel ellentétben a piros csoport záró mérkőzése a szokottnál hamarabb, már a 34. percben befejeződött, mivel a miskolci találkozón a mindössze 5 játékossal érkező TF-BP együtteséből 4 kosaras is kipontozódott...

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport

PVSK-VEOLIA - Jászberényi KSE 79-65

A 32-18-ra megnyert első negyedre, továbbá Bíró O. (19/6 p., 12 lep.), Németh A. (16/12 p.), O, Micsovics (14 p., 3 ep., 5 szl., 4 ea., 8 gp.), Plézer G. (12/3 p., 3 lep.) és Frank Á. (10/6 p., 9 lep.) eredményességére építve győzte le a PVSK az elsősorban Meleg K. (16/3 p., 6 lep.) és Mester M. (15/6 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.) pontjaiban bízó jászsági legénységet.

Óbudai Kaszások - Hübner Nyíregyháza BS 104-105

A Kaszások együttese valósággal nekiesett a remek menetelésben lévő Nyíregyházának és Boros M. (30/3 p., 7 lep., 6 gp.), Supola Z. (28/12 p., 9 lep., 4-4 ea. és gp.), Armaghani Á. (22/3 p., 12 lep.) és Pollák B. (16/12 p..) ponterős játékával a 2. negyed közepén 37-20-ra vezetett, szünetben pedig 15-tel járt ellenfele előtt. A fordulás óriási fordulatot hozott, a Nyíregyháza Nagy S. (21/9 p.), E. Carlbe (19/6 p., 11 lep., 7 gp.), Szobi D. (15/9 p., 4 lep.) és Tarján I. (15/3 p., 12 lep., 3 gp.) vezérletével magára talált, fokozatosan csökkentette hátrányát, sőt a végjátékban átmenetileg fordított is, majd egy jó büntetővel Carlbe hosszabbításra mentette a meccset, s a rendes játékidő végén 92-92-t mutatott az eredményjelző. A hosszabbítás gyors triplaváltással indult, is remek, izgalmas játékot hozott, váltott vezetéssel haladtak a csapatok, végül drámai küzdelemben 1 ponttal a vendégek kerekedtek felül, a végső döntést hozó triplát éppen Végső B. szerezte.

Ceglédi KE - Phoenix MT Fót 76-96

A színvonalas, jó játékot hozó nyító etap után 3 ponttal a vendégek vezettek. A második etapban sokáig állandósult egy 5 pont körüli vendég vezetés. A félidő hajrájában egy 6-0-lal 10 pont fölé növelte előnyét a J. Kinney (31 p., 7 lep., 4 szl., 6 gp.)-Markovic L. (25/12 p., 3 lep.)-Juhos L. (15 p., 6 lep., 3 gp.) trió vezette Megyeri Tigrisek gárdája. Ezzel, mint kiderült gyakorlatilag végleg megtörte a Fót a ceglédiek ellenállását, és a záró etapban volt már közel 30 pont is a különbség, s végül váratlanul sima, magabiztos, 20 pontos győzelmet aratott a vendég együttes az ezúttal szinte kizárólag Csaba Gy. (20/9 p., 6 lep., 3 ea.), Kertész D. (12/6 p., 4 lep.), Dragasevic V. (11/9 p., 3 lep.) Velkey J. (11 p., 5 lep., 4 szl., 3 gp.) és Csorvási M. (11 p., 4 lep., 3 gp.) találataira támaszkodó Cegléd otthonában.

Salgótarjáni KSE - Budafok 90-79

Az alsóházi rangadón a 30-18-ra megnyert nyitó negyednek továbbá nagyrészt W. Douglas (26/3 p., 12 lep., 3 szl., 5 gp.), Karanfilovski V. (17/15 p., 7-7 lep. és gp.), Hargitai K. (16/3 p., 6 lep.), Váits O. (12/3 p., 4 lep.) és Kalassai M. (10/6 p., 3 lep.) kosarainak köszönhetően győzte le a Salgótarján a Tursics K. (28/18 p., 5 lep., 4 gp.) és Piukovics B. (19/15 p., 5 lep., 3 gp.) ponterősségében bízó Budafok gárdáját.

Vasas Akadémia - MAFC 63-77

A forduló rangadóján a hazaiakra az akaratát fokozatosan egyre inkább rákényszerítő MAFC Polgárdy Á. (20/12 p., 9 lep., 5 gp.), Buzás B. (16/6 p. - 20 mk. - 9 lep., 3-3 ea. és gp.) és Katona B. (11/6 p. - 13 mk. - 3 gp.) kosaraira, továbbá a végül nagy fölénnyel, 49-34-re megnyert pattanózásra alapozva ha szűken is, de egyre nagyobb és nagyobb különbséggel minden negyedet megnyerve diadalmaskodott a nagyrészt Cseh B. (17/9 p., 5 lep., 3 szl.), Takács D. (15/3 p., 3 lep., 5 ea.) és Fekete V. (11/6 p., 10 lep., 5 gp.) eredményességére építő Vasas otthonában.

DEAC U23 - BKG Príma Akadémia 68-73

A végig szoros, kiegyenlített első félidőt követően 38-38-as döntetlen állást mutatott az eredményjelző. A 3. negyed hajrájára 10 pont fölötti előnyt szereztek a Nagy Bo. (22/6 p., 5 lep., 7 gp.)-Nagy Be. (15/15 p., 7-7 lep. és gp.), J. Newman (12 p., 7 lep., 3 ea.)-Nshimba J. (12 p., 6 lep., 3 gp.) kvartett vezette vendégek, de a szakasz végén 2 triplával szorossá tették a meccset a szinte kizárólag Várszegi Á. (18/12 p., 4 lep.), Varga S. (16/9 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.), Neuwirth B. (13/3 p. - 19 mk. - 6 lep.) és Czermann P. (13 p. - 14 mk., 8 lep., 4 ea.) pontjaiban bízó debreceni fiatalok. A záró szakaszban a hazaiak sokáig tapadtak a BKG-re, sőt a negyed derekán 1 pontra felzárkóztak, de a végén a nagyobb tapasztalat a vendégek javára döntött.

MEAFC-Peka Bau - TF-BP 104-49

A fordulóban voltak hosszabbításos meccsek, ez a találkozó azonban a 34. percben nem mindennapi módon véget ért. A miskolciaktól - akiktől mind a 12 játékos eredményes volt - elsősorban Lippai Sz. (17 p., 4 lep.), Czirbus J. (12 p. - 5/5 du., 2/2 bü.), ), Kozák B. (11/3 p. - 3/3 du., 1/1 tr., 2/2 bü., 7 lep., 6 gp.), Kozák M. (10/6 p., 6 gp.) és Ragályi L. (10/3 p., 6 lep.) jóvoltából végig nagy fölényben játszva győzte le a mindössze 5 játékossal pályára lépő, s elsősorban Habel A. (21/9 p., 5 lep., 3 ea.) és Gémes A. (10 p., 4 ea., 5 gp.) pontjaiban bízó budapestieket. A 34. percben a 4. fővárosi játékos is kipontozódott, így mivel csupán egyetlen kosarasa maradt volna a pályán a TF-BP-nek, véget ért a találkozó.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Pénzügyőr SE 87-59

Az első 3 negyedben Lakatos M. (21/15 p., 3 lep., 4 gp.)., Bán T. (13/3 p., 5 lep., 4-4 szl. és ea., 3 gp.), Csák B. (13/9 p.), Okoh V. (11 p., 9 lep., 3 ea.) és Orliczki M. (10 p., 4 szl., 5-5 gp. és ea.) révén kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a Tiszaújváros az elsősorban Barócsi Á. (18/6 p., 5 lep.) és Erdei M. (13/9 p., 3-3 lep. és ea) találataira támaszkodó Pénzügyőr együttesét.

Dávid Kornél KA - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 87-51

Az első negyedet még "elvitte a Schöll R. (13 p., 6 lep.)-Bőhm Á. (12/6 p.-  (3/3 du, 2/2 tr. -6 lep.)-Soós B. (10 p. - 12 mk. - 3 lep., 10 ea., 4 gp.) trió vezette SMAFC, ám a folytatásban Simon B. (20/9 p., 10 lep., 3 ea.), Szalczgruber Á. (18/6 p., 5 szl.) és Molnár D. (14/3 p., 3 szl.) eredményességére építve a hazaiak átvették az irányítást és sima, fölényes győzelmet arattak.

Atomerőmű SE U23 - Dunaharaszti MTK 68-87

A nyitó negyedet 7 ponttal még a nagyrészt Kékesi K. (16/9 p., 3-3 lep., ea. és gp.), Géringer G. (16/3 p., 5 lep., 4 ea.) és Heimann G. (12/6 p., 3 lep., 5 gp.) kosaraira alapozó, esélyes hazai gárda nyerte, de a folytatásban Boinitzer D. (20/6 p., 12 lep.), Joó T. (20/6 p., 6 lep., 5-5 szl. és ea.Ű), Pafféri P. (18/9 p., 5-5 lep. és szl., 11 gp.), Simonics O. (13/9 p., 4 lep.) és Rozs M. (11/6 p. - 14 mk. - 6 lep.) vezérletével fokozatosan került egyre nagyobb és nagyobb fölénybe, s végül biztosan győzött a Dunaharaszti.

Agrofeed UNI Győr - NKA Universitas Pécs II 83-81

Egy negyed után 10 ponttal még a B. Korszunszkij (19/3 p. - 8/8 du, 1/1 tr. - 10 lep., 4 ea.), Kazy B. (13/9 p., 5 lep., 3 szl.), Bánfi B. (12/6 p., 8 lep.) és Bolyos M. (11 p. - 12 mk. - 5-5 lep. és ea., 3 szl., 7 gp.) pontjaiban bízó vendég pécsi együttes vezetett. A folytatásban Kámán B.. (22/6 p., 11 lep., 6 ea., 5 gp.), Hágen T. (19/15 p., 6 lep.) Bakon Cs. (16/9 p., 5 gp.) és Garancz M. (11/6 p.) jóvoltából fokozatosan csökkentette hátrányát a hazai együttes, és a végén a győriek a maguk javára is fordították a találkozót.

Békéscsaba KK - Eszterházy SC 75-70

Az újonc derbi 2. negyedének derekára a pontosabban kezdő vendég egri legénység Botka B. (19/9 p., 10 lep., 5 gp.), Máté B. (13/6 p., 6 lep.) és Rékasi B. (12 p., 10 lep.) vezérletével 10 pont fölötti előnyre tett szert. A félidő hajrájában egy 12-4-gyel 3 pontra felzárkózott a Békéscsaba, szünetben 5 ponttal vezetett az Eszterházy. A 3. negyed kiegyenlített játékot hozott, 7 pontos vendég vezetésről indult a záró etap. Ennek közepéhez közeledve 9 egységnyi volt a vendég gárda előnye, ám a Varga Z. (19/12 p., 7 lep., 4 gp.), Varga Á. (17/3 p., 9 lep., 3 ea.), Hajdu M. (15 p., 8 lep.) és Balog G. (14/12 p., 3 lep., 7 gp.) eredményességére építő viharsarkiak egy viharos, 14-0-s utolsó 5 és fél perccel a maguk javára fordították a találkozót.

Veszprémi KK - Nagykőrösi Sólymok 116-69

Minden negyedet megnyerve, időnként nyomasztó fölényben játszva úgy győzte le simán az előző évadban még piros csoportos csapatok összecsapásán a Veszprém a Nagykőröst, hogy 6 játékosa is - M. Moore (40/9 p., 19 lep., 3 ea.), Takács E. (17/6 p., 10 lep.) Varga G. (15/15 p.), a tripla-dupla közelében járó Madár A. (14/12 p., 8 lep., 10 gp.), Prodanovic T. (12/6 p., 6 lep., 3 ea.) és Szabó P. (12-12 p. és gp., 3-3 lep. és szl.) is 10 pont fölé jutott. A vendégek Fehér P. (21/9 p., 5 lep.), Mácsai K. (18 p., 11 lep.) és Tóth B. (11/3 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea.) jóvoltából csak a 3. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a hazai csapatnak.

Százhalombattai KSE - Vásárhelyi Kosársuli 100-104

A végig kiélezett, szoros összecsapás rendes játékidejében csak egyetlen negyedet nyert meg a Rosic U. (35/15 p., 12 lep., 3-3 ea. és gp.), Orgona G. (18/12 p., 4 lep.) és Bálint E. (18/6 p., 3-3 lep. és gp.) ponterősségében bízó vendég Hódmezővásárhely, amely végül büntetőkkel hosszabbításra mentette az izgalmas, színvonalas találkozót a Csík R. (35/9 p., 6 gp.)-Tóth M. (16/9 p., 5-5 lep. és gp.)-Kovács G. (15/9 p., 10 lep., 4 gp.)-Montai M. (12/3 p., 8 lep.)-Novák P. (10/3 p., 4 gp.) "ötösfogat húzta" Százhalombatta otthonában. A "túlóra" is változatos, fordulatos játékot hozott, ezt 5-0-lal kezdte a lélektani előnyben lévő vendég gárda, de innen még felálltak, s fordítottak a hazaiak, ám a hosszabbítás végét a vendégek bírták jobban, és nyertek.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu