Férfi NB I B: Már csak a két pécsi gárda veretlen a piros csoportban

A MAFC is kikapott a DEAC fiataljai ellen.

Miután a DEAC fiataljai - a Jászberény után - a forduló előtt még veretlen MAFC-ot is "elkapták", már csak a két pécsi gárda, a PVSK és az NKA veretlen a férfi másodosztály piros csoportjában. Előbbi Halász Ákos hibátlan dobóteljesítménnyel elért dupla-duplájával verte biztosan odahaza a Vasast, utóbbi pedig a BKG otthonában aratott szinte kiütéses győzelmet. Ami a zöld csoportot illeti, ott már csupán egyetlen együttes rendelkezik "makulátlan mérleggel", ez pedig nem kis meglepetésre az újonc Budafok, amely hétvégén Miskolcon aratott értékes győzelmet. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Piros csoport

DEAC U23 - MAFC 59-58

Rangadónak ígérkezett, s az is lett az újonc létükre a bajnokságot több mint ígéretesen kezdő debreceni fiatalok, valamint a szinte "repülőrajtot" vevő, s az összecsapás előtt veretlen MAFC találkozója. A kemény küzdelmet hozó, végig kiélezett, szoros összecsapás szünetében 3 ponttal a nagyrészt Neuwirth B. (17/9 p., 4 ea.), Gáspár M. (13/3 p., 9 lep., 6 ea., 3 gp.) és Pollák B. (10/3 p., 3-3 lep. és ea.) pontjaiban bízó hazaiak álltak jobban. A harmadik negyedben a védekezését rendező, s leginkább Misek L. (17 p., 3 lep.), Bordács S. (12 p., 8 lep.) és Tóth P. (11/3 p. - 19 mk. -, 9 lep., 6 szl., 8 ea., 7 gp.) kosaraira alapozó fővárosiak fordítottak, és 2 pontos előnnyel fordultak a záró etapra. Ebben is végig szoros volt a találkozó, nem "eresztették egymást", váltott vezetéssel haladtak a felek. A végén a fiatal Várszegi keze nem remegett meg a büntetővonalon, ezzel a hazaiakhoz került a minimális előny, és erre már nem tudott kosárral válaszolni a MAFC. A DEAC győzelmében óriási szerepe volt annak, hogy a hazaiak, ha nem is igazán jól (8/25, 32%), de így is sokkal jobban dobták a triplákat, mint MAFC ezúttal távolról igen-igen gyengén (1/16, 6.25%) célzó játékosai.

TF-BP - Salgótarjáni KSE 94-101

A hatalmas dobópárbajt hozó első negyed után 6 ponttal a vendég nógrádiak vezettek. A második etap sem a védekezésről szólt, ám ebben fordítani tudott, s szünetben 4 ponttal vezetett a Dancsecs A. (31/15 p., 5 lep., 3 gp.), Anda D. (19 p., 6 lep.), Oroszi B. (13/9 p., 4 lep.) és Nagy Sz. (13/3 p., 4 lep., 3-3 szl. és gp.) kosaraira, valamint a 14 gólpasszt "kézbesítő" Szántó D. hatékony szervezőkészségére alapozó hazai gárda. A harmadik negyedben sokáig tartotta 5 pont körüli előnyét a TF-BP, ám a hajrában egy 7-0-lal fordított a Salgótarján, és 2 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. A záró etap elején a hazaiak tapadtak a tarjániakra, de a kritikus helyzetekben a vendégeknél mindig volt, aki betalált - akiknél nem kevesebb mint 6 játékos, D. Herendic (23/9 p., 5 lep., 4 ea., 10 gp.), Dragasevic V. (21/9 p., 3 lep., 4 ea., 5 gp.), Hargitai K. (13/9 p., 7 lep.), Takács A. (11/3 p., 10 lep., 3 ea.), Molnár M. (11/3 p., 7 gp.) és Vas-Teplán M. (10/6 p.) ért el kétszámjegyű pontot. A szakasz közepén egy 9-4-es rohammal 7 egységnyire növelték előnyüket a vendégek, és már nem is adták ki kezükből a vezetést.

BKG Príma Akadémia - NKA Pécs 80-116

A kosarakban gazdag, roppant látványos nyitó szakaszban a Nagy Bo. (18/6 p., 5 ea., 8 gp.), F. Lilaj (17/3 p., 3 lep., 5 ea.), Plézer G. (15/9 p.) és Nagy Be. (11/9 p., 4 lep., 3 ea., 9 gp.) eredményességére építő BKG még tudta tartani a lépést ellenfelével. A második negyedtől azonban a jobban védekező, pontosabban játszó, a lepattanózást pedig 36-24-re megnyerő vendégek Meszlényi R. (22/6 p., 6 gp.), N. Djordjevics (19/3 p., 8 lep.), Kovács P. (12 p., 3 ea., 9 gp.), Scherer B. (11/6 p., 4 lep.), Meleg G. (11 p., 6 lep.) és Rátvay B. (11 p., 3 lep., 4 gp.) vezérletével fokozatosan elhúztak, és fölényes győzelmet arattak.

Nagykőrösi Sólymok KE - Veszprémi KK 92-82

Szünetben 2 ponttal még a nagyrészt a Madár A. (27/21 p., 5 lep., 4 szl., 3 gp.), Szabó P. (16/3 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.), Birkás A. (13/3 p., 4 szl., 3-3 gp. és ea.) és Orgona G. (11/3 p. - 12 mk. -, 14 lep., 5 ea., 3 gp.) pontjaiban bízó vendég veszprémiek vezettek. A harmadik negyed óriási fordulatot hozott. A Sólymok parádés támadójátékának, az ebben a 10 percben dobott 37 pontnak, valamint leginkább Lakosa Á. (28/9 p., 5-5 lep. és ea., 3 szl.), Kocsis A. (14/6 p., 8 lep., 3 ea.), Molnár B. (13/3 p., 3 lep., 4 gp.) és Fehér P. (12/6 p., 6 lep., 7 gp.) kosarainak köszönhetően végül hazai siker született.

PVSK-Veolia - Vasas Akadémia 87-62

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, továbbá jórészt C. Harler (20 p., 4 lep.), Horti B. (18/6 p., 6 lep., 3 szl.), a hibátlanul dobva dupla-duplát elérő Halász Á. (12/6 p. - 2/2 du., tr. és bü.- 4 lep., 3 ea., 11 gp., 2 bl.) és Juhos L. (12 p., 6 lep.) találataira támaszkodva verték biztosan a pécsiek az igazán jól, a feladathoz felnőve csak a harmadik negyedben játszó Vasast. A vendégektől egyedül Bagó M. (14 p., 8 lep., 4 ea.) jutott 10 pont fölé.

Phoenix-MT Fót - Óbudai Kaszások 58-68

Küzdelmes mérkőzésen egészen a hajrájig volt esélye nyerni a Bus I. (11 p., 4 lep.)-Bonifert D. (10/3 p., 8 lep.) kettős vezette újonc hazai gárdának. A negyedik negyed közepén azonban egy 8-0-lal 9 ponttal ellépett az az Óbuda, amelyből egyedül Czura A. (11/3 p., 3 gp.) jutott 10 pont fölé, ám hárman is 9-et dobtak, közülük Bodnár B. (9/9 p., 3 lep.) a hajrában egy fontos triplát. Onnan 4-re még visszajött a Megyeri Tigrisek gárdája, de a végjátékot 10-4-re nyerve végül 10 pontos óbudai siker született.

Jászberényi KSE - CKE 89-79

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve aratott végül Olasz Á. (21 p., 8 lep.), Kucsora Cs. (17 p., 4 lep., 3 gp.), Meleg K. (15/6 p., 3 lep., 6 szl., 4 gp.) és Velkey J. (10/6 p., 3 lep., 7 gp.) vezérletével 10 pontos győzelmet a Jászberény a Csaba Gy. (21 p., 3-3 lep. és gp.), Lógár B. (16/6 p., 5 lep., 3 ea.), Tóth B. (15/12 p., 4 lep., 3 ea.) és S. Karavdic (10 p., 6 lep., 2-2 ea. és bl.) találataira támaszkodva végig szívósan harcoló, jól küzdő ceglédiek ellen.

Zöld csoport

MEAFC-Miskolc - Budafok 83-97

Jobban, egy 13-4-es bő 3 perccel kezdtek a vendégek, majd a MEAFC üldözte, és az első negyed végén "le is hajrázta" a Budafokot. A második etap ugyan hazai kosárral indult, de erre egy 16-4-es "robbantással" felelve a negyed hajrájában 9 pontos előnyt szerzett a Budafok. Volt már 10 egységnyi is a vendég vezetés, de a félidő végén volt egy 6-0-s "részhajrája" a Kozák M. (29/9 p., 8 lep., 5 ea., 7 gp.), Lippai Sz. (18 p., 3 gp.) és Szögi Á. (15/6 p., 4 ea., 3 gp.) ponterősségében bízó MEAFC-nak, így egy remek első félidő után 4 pontos budafoki vezetéssel fordultak a felek. A második félidő elején tapadt a MEAFC a Budafokra, sőt a szakasz közepén át is tudta venni a vezetést. Ez "kellett" csak a Siklós O. (27/9 p., 5 lep., 4-4 szl. és ea., 7 gp.)-Piukovics B. (17/9 p., 3 ea.)-K. Swanson (16/3 p., 6-6  lep. és ea.)-Szántó L. (14 p., 12 lep., 3 bl.) kvartett vezette vendégeknek, akik a negyed második felében egy 10-0-s rohammal elléptek, s 7 pontos előnnyel várhatták a negyedik negyedet. Ennek elején tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét az újonc, majd a szakasz közepén egy újabb 10-0-lal eldöntötte a találkozót, és Miskolcon is megőrizte veretlenségét.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 85-72

A soproniakon érződött a múlt hétvégén 10 pont fölötti szünetbeli vezetés után elvesztett Pénzügyőr elleni mérkőzés "utóhatása", ugyanis 8-1-gyel kezdtek a vendég vásárhelyiek. Ezt követően kiegyenlített lett a játék, 24-19-re nyerte a nyitó etapot a Varga Á. (20/6 p., 6 lep., 4-4 szl. és ea.) és Varga Z. (18/12 p., 3 lep.) ponterős játékára építő vendég együttes. A másodikat pedig pontosan ugyanennyire a hazai, így 43-43-mal fordultak a felek. A harmadik negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz végén egy 8-1-gyel 7 pontos előnyre tett szert a főleg Csátaljay P. (23/6 p., 6 lep., 4 gp.), Csendes P. (14/3 p. - 20 mk. -, 3-3 lep. és gp.) és Schöll R. (14 p., 8 lep., 2 bl.) találataira támaszkodó SMAFC. A negyedik  negyedben egészen a hajráig "látótávolságon" belül maradtak a vásárhelyiek, ám az utolsó két és fél percet 12-4-re nyerve végül 10 pont fölötti győzelmet aratott a SMAFC.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Pénzügyőr SE 96-80

Az első félidőben szerzett 18 pontos előnyére, no meg Pajor D. (16/6 p.), Szalai M. (15/9 p., 3 lep.), Frank Á. (13/3 p., 4 szl., 3 gp.), Géringer G. (11/6 p., 6 lep., 3 ea.) és Baki S. (11 p., 10 lep., 3 gp.) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a Bonyhád a játékot szünet után elsősorban Kerkai Á. (17/3 p., 5 lep., 4 ea.), Barócsi Á. (14/3 p., 15 lep.) és Kovács M. (12/3 p.) révén kiegyenlítetté tevő Pénzügyőr ellen.

Dunaharaszti MTK - Agrofeed UNI Győr 87-67

Hágen T. (15/6 p., 6 lep., 3 ea.), Kámán B. (12/6 p., 5-5 ea. és gp.), Sonyák B. (11/3 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.), valamint Bakon Cs. (11/3 p.) jóvoltából három negyeden át tartották a lépést a vendégek a Dunaharaszti gárdájával. A záró etap elején azonban 2 pontos vezetése után a bemutatott 9-0-lal a Mészáros B. (18/12 p., 4 lep., 3 ea., 6 gp.)-dr. Franczva Á. (16/3 p., 11 lep.)-Simonics O. (11/3 p., 4 lep., 3-3 szl., ea. és gp.) trió vezette DMTK megtörte a győri együttes ellenállását, s végül biztos(nak látszó), kerek 20 pontos győzelmet aratott.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Dávid Kornél KA 76-57

Három negyedet megnyerve, egyet - a harmadikat - pedig döntetlenre "adva" egységes csapatjátékkal győzték le Ivkovic M. (15/3 p. - 16 mk. -, 6 lep., 5 szl., 3 gp.), Tóth Barna (12/6 p., 5 gp.), Botka B. (12/3 p.), Fazekas M. (12 p., 5 lep.) és Takács E. (11/3 p., 4 lep.) vezérletével biztosan a kecskeméti fiatalok a leginkább Simon B. (15/3 p., 5-5 lep. és ea., 3 szl.) Bata O. (13/3 p., 6 lep., 3-3 gp. és ea.), és Molnár D. (12/3 p., 7 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó fehérváriakat.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr.- tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk

Fotó, slide: hunbasket.hu