Férfi NB I B: Megszenvedett veretlensége megőrzéséért a Vasas a piros, rangadót nyert a SMAFC a zöld csoportban

Továbbra is veretlen a PVSK  és a Vasas a férfi másodosztály piros csoportjában, de amíg a pécsiek könnyedén verték a MEAFC gárdáját, addig a Vasas alaposan megizzadt a TF-BP csapatával szemben, és a rutinos Medve Máté triplájával tudta megőrizni makulátlan mérlegét. A két éllovast tovább üldözi a Salgótarjánban is diadalmaskodó BKG, valamint a Nyíregyházát legyőző MAFC. A zöld csoport rangadóján a SMAFC küzdelmes mérkőzésen legyőzte a Tiszaújvárost.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

PVSK Veolia - MEAFC Miskolc 115-74

A páratlan negyedekben ugyan egyenrangú ellenfele volt a Czirbus J. (13 p., 6 lep., 3 ea., 2 bl.)-Tóth B. (12 p., 4 ea., 5 gp.) kettős vezette MEAFC a hazai gárdának, ám a páros szakaszokban nagy fölényben játszva úgy győzte le győzte le simán a PVSK a borsodi legénységet, hogy nem kevesebb, mint 7 játékosa - Bíró O. és Mokánszki M. mindkettő (16/6 p., 5 lep.), . Antoni Cs. (14/3 p., 4-4 lep. és szl., 3 gp,), O Micsovics (13 p., 9 lep., 3 szl. 5 gp.), Ravasz M. (12/12 p.), Halász Á. (11 p., 7 gp.) és Frank Á. (10/6 p.) - is kétszámjegyű pontot tett a közösbe.

Salgótarjáni KSE - BKG Príma Akadémia 66-78

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve a főként Kalassai M. (14/12 p., 5 lep., 3 ea.), Hargitai K. (13/6 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) és Váits O. (12/3 p., 6-6 lep. éa gp., 3 ea.) eredményességére építő Salgótarján otthonában is folytatta győzelmi sorozatát az ezúttal Nagy Bo. (37/12 p., 3 gp.) és J. Newman (17/6 p., 8 lep,) ponterős játékában bízó BKG együttese.

Budafok - Óbudai Kaszások 93-72

Szünetben még 7 ponttal a Boros M. (24 p., 4 lep., 5 ea., 3 gp.), Lakosa Á. (22/9 p., 4 lep., 5 gp.) és Armaghani Á. (12 p., 8 lep., 3 szl.) kosaraira alapozó vendégek vezettek, ám térfélcsere után Moravcsik Á. (19/6 p., 3 lep., 5 szl., 7 gp.), Dormán B. (18/3 p., 5 gp.), Varga D. (13 p., 8 lep.) és K. Swanson (10 p. - 15 mk. -, 13 lep., 4 ea..) jóvoltából átvette a játék irányítását, nagy fölénybe került és simán nyert a Budafok.

Újbuda MAFC - Nyíregyháza BS 92-73

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát S, Vaiagina (35/12 p., 10 lep., 3 szl., 4 ea.) személyében a nyitó negyedet 2 ponttal még megnyerő vendég Nyíregyháza, rajta kívül senki nem jutott a vendégektől nemhogy 10, de 6 pont fölé sem, így a két középső negyedben nyújtott egyértelműen jobb pontosabb játékának, valamint Katona B. (20/6 p., 3-3 lep. és ea.), Polgárdy Á. (19/6 p. - 21 mk., - 4 lep., 6 gp.), Bordács S. (13 p., 20 lep., 3 ea.9, Misek L. (12/3 p., 4 lep.) és Pintér D. (11/6 p., 3 gp.) eredményességének, továbbá az 52-40-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a MAFC.

Vasas Akadémia - TF-BP 88-85

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, és a vártnál jóval nehezebben, a rutinos Medve Máté triplájával őrizte meg veretlenségét a 27-15-re megnyert 2. negyedre, továbbá elsősorban Cseh B. (17/3 p., 4 lep., 3 szl., 5 gp.), Takács D. (15/3 p., 3-3 lep. és gp.), Rosta P. (13/3 p., 4 lep.) és Fekete V. (12/6 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea., 7 gp.) eredményességére építve a Vasas a Karosi G. (33/27 p., 3 ea., 4 gp.)-Kelenföldi D. (14/3 p., 6 lep., 3 ea.)- Tömösváry M. (13/6 p. - 2/2 du. és tr., 3/3 bü. 7 percet játszva)-Dancsecs A. (10/3 p. - 12 mk. -, 4-4 lep. és szl., 3 ea., 9 gp.) kvartett vezetésével remekül játszó TF-BP ellen.

Jászberényi KSE - Phoenix MT Fót 102-86

Az óriási dobópárbajt hozó első félidő után a 22-7-re megnyert 3. negyednek, valamint Kucsora Cs. (23/12 p., 7 lep., 4 szl., 5 ea.), J. Santiago (21/6 p., 4-4 lep. és szl., 7 ea., 9 gp.), Boka-Magó Á. (17/9 p., 3 lep., 4 szl.), Meleg K. (16/6 p., 7 lep.) és Rátvay B. (10 p., 5 lep.) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Jászberény a nagyrészt Juhos L. (26/3 p., 20 lep., 2-2 bl. és szl., 4 ea., 3 gp.), J. Kinney (19/6 p., 8 lep., 3-3 ea. és gp.), valamint Varga B. (12/3 p. - 4/4 du., 1/1 tr. és bü.) és Markovic L. (12/3 p. - 14 mk.) pontjaiban bízó Megyeri Tigrisek csapatát.

Ceglédi KE - DEAC U23 92-82

A 3. negyed közepén 9 ponttal még a Ságodi R. (35/18 p., 7 lep., 5 ea.)-Várszegi Á. (21/15 p., 3 lep., 4 ea.)-Czermann P. (15/3 p., 8 lep.) trió vezette debreceni fiatalok álltak jobban. A negyed végén 2-re feljött és a Cegléd, amelyet a záró szakaszban már nem tudtak megállítani a vendégek, így elsősorban Dragasevic V. (18/12 p., 5-5 lep. és gp.), Velkey J. (18/9 p., 5 lep., 7 gp.), Csorvási M. (15 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.) és Csaba Gy. (14 p., 8 lep., 4 ea.) jóvoltából végül 10 ponttal a hazai gárda győzött.

Zöld csoport:

Nagykőrösi Sólymok - Pénzügyőr SE 91-66

Minden negyedet megnyerve győzte le Fehér J. (26/12 p., 8 lep., 3 gp.), Molnár B. (17 p., 4 lep.), Kocsis A. (15/3 p., 3 lep.) és Mári G. (10 p., 8 lep.) vezérletével simán, 25 ponttal a Nagykőrös a főként Kerkai Á. (12/3 p., - 14 mk. - 3-3 lep. és gp.), továbbá Erdei Á. és Nyikos B. (mindkettő 11/3 p., 6 lep.) eredményességére építő Pénzügyőr együttesét.

Dávid Kornél KA - Dunaharaszti MTK 81-55

A nyitó negyedet ugyan "elvitte" a leginkább Pafféri P. (17/6 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.) és Fekete B. (13/12 p., 5 lep.) pontjaiban bízó, tartalékos vendég Dunaharaszti együttese, de a 30-11-re megnyert 2. etapra,, valamint Simon B. (20/9 p., 8 lep., 4 szl., 3 gp.), Szabó Zs. (14/3 p., 14 lep.) és Büki B. (10/9 p., 3 gp.) kosaraira alapozva simán győzött a DKKA.

Vásárhelyi Kosársuli - Eszterházy SC 83-74

A 22-13-ra megnyert 3. negyednek köszönhetően fordított és győzte le Bálint E. (25/9 p., 12 lep.), Kelemen B. (17/12 p., 7 lep., 4 szl., Balogh L. (16/6 p., 8 lep., 4 szl., 5 ea., 3 gp.) és Borbáth B. (11/3 p., 4-4 lep.. és ea.., 5 gp.),vezérletével a Hódmezővásárhely a szünetben még főként Szicsák B. (20 p., 8 lep.), Botka B. (14/9 p., 5 lep., 3 gp.), Pomázi P. (12/3 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea.) és Rékasi B. (10 p., 9 lep.) révén 5 ponttal vezető egri legénységet.

Veszprémi KK - Agrofeed UNI Győr 80-92

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint főként Kámán B. (24/9 p., 3 lep., 6 ea., 5 gp.), Bakon Cs. (19/12 p., 5 gp.) és Hágen T. (18/6 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea.) ponterősségének, no meg a 44-33-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően diadalmaskodott a Győr a nagyrészt Madár A. (20/9 p., 4-4 lep. és gp.), Varga G. (18/12 p.), Szabó P. (16/6 p., 3-3 lep. és szl., 5 gp.) és T. Prodanovics (12 p., 8 lep.) találataira támaszkodó Veszprém otthonában.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Tiszaújvárosi Phoenix KK 75-63

A két dobogós helyen álló csapat csatájának első negyedét még "elvitte" a Kiss K. (13/9 p.9-Gáspár B. (12 p., 5 lep., 3 gp.) kettős vezette vendég Tiszaújváros, de a folytatásban a soproniak Schöll R. (16 p., 11 lep.), Csátaljay B. (15/3 p.), Soós B. (14/12 p., 4 gp.), Tallós L. (11/3 p., 5-5 lep. és szl., 4 ea., 3 gp.) és Rátvay T. (10 p., 3 lep., 4 ea.) jóvoltából átvették az irányítást, és még szünet előtt a vezetést is, majd küzdelmes játék mellett fokozatosan növelve az előnyt egységes csapatjátékkal 12 pontos győzelmet arattak.

Békéscsaba - Atomerőmű SE U23 87-99

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyének, valamint nagyrészt Kékesi K. (23/6 p., 5 lep., 4 szl., 3 ea., 8 gp.), Heimann G. (20/9 p., 3-3 lep. és gp., 5 ea.), Géringer G. (17/9 p., 3-3 lep., szl. és gp.)Ö és Sövegjártó Á. (14/6 p.) eredményességének köszönhetően nyertek a paksi fiatalok a Varga Á. (18 p., 4 lep., 3 ea., 6 gp.), Fábián Sz. (17 p., 3 lep.), Varga Z. (14/3 p., 5 lep.,) és Cvijin P. (12 p.) kosaraira alapozó Békéscsaba otthonában.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu