Férfi NB I B: Nincs már veretlen a Zöld csoportban

Ha nehezen is, de megőrizte veretlenségét a piros csoport két makulátlan mérleggel rendelkező élcsapata, a PVSK és a Vasas. Előbbinek Budafokon voltak "meleg" pillanatai és csak egy utolsó pillanatokban született kosárral tudott nyerni, az utóbbinak pedig alaposan megnehezítette a dolgát az edzőváltáson áteső Cegléd. A másik edzőt váltó csapat, a Nyíregyháza talán fájóbb vereséget szenvedett odahaza a BKG-tól, hosszabbítás után. A zöld csoport heti rangadóján elvesztette veretlenségét a Tiszaújváros, amely igazi, vérbeli rangadón egyetlen ponttal maradt alul a Dávid Kornél KA otthonában.

A Hunbasket összefoglalója:

Újbuda MAFC - DEAC U23 94-72

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le biztosan egységes csapatmunkára, azon belül pedig Bordács S. (18 p., 8 lep., 3 gp.), Polgárdy Á. (14/6 p., 4-4 szl. és gp.), Buzás B. (12/6 p., 3 ea., 4 gp.), Pintér D. (11/9 p., 4 gp.) és Katona B. (10/3 p., 3 gp.) kosaraira alapozva simán a MAFC az elsősorban Turán S. (14/6 p., 3 lep.) és Varga B. (12 p., 6 lep., 4 ea.) pontjaiban bízó debreceni fiatalokat.

Budafok - PVSK Veolia 82-84

A hazaiak főként K Swanson (22/6 p., 6 lep.), Varga D. (15 p., 7 lep., 4 gp.) és Piukovics B. (12/12 p., 3 lep.) révén végig próbáltak tapadni a veretlen listavezetőre. A záró etap derekán 10, 3 perccel a befejezés előtt pedig még 7 pont volt az O. Micsovics (23 p., 4 lep., 5 gp.) -Antoni Cs. (16/12 p., 6 lep.)-Horti B. (12 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea., 2 bl.)-Bíó O. (10 p. - 11 mk. - 13 lep., 3 ea., 4 gp.) kvartett vezette PVSK előnye, ám egy 9-2-es rohammal a Budafok az utolsó percre ledolgozta hátrányát. Végül Micsovics duplája, és talán a nagyobb tapasztalat a vendégek javára döntött.

Nyíregyháza BS - BKG Príma Akadémia 80-90

Parádés első negyedükkel 15 pontos előnyt szereztek a főként J. Newman (26/3 p., 8 lep., 3 ea., 4 gp.), Nagy Bo. (25/12 p., 3 lep., 4 ea., 6 gp.) és a remek dobóformát kifogó Büki L. (18/18 p. - 6/8 tr. -, 4 lep.) ponterősségében, valamint a 8-as szám "bűvkörében" játszó vendég 9-es, Nagy Be. (8/6 p., 8-8 lep. és gp.) mezőnymunkájában bízó vendégek. A folytatásban ezt szívós aprólékos munkával a rendes játékidő végén egy 8-0-lal Végső B. (16/12 p. - 4/6 tr. -, 4 lep.), S. Vaiangina (15 p. - 18 mk. - 6 lep., 5 bl.), Bonifert B. (11/3 p., 4 gp.) és Szobi D. (10/6 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.) vezérletével ledolgozta a hazai gárda, amely így hosszabbításra mentette a találkozót. Hiába volt azonban a lélektani előny a Kék Cápák csapatánál, a ráadásban úgy tűnt, a nagy hátrány ledolgozása sokat kivett a játékosaiból, s a "túlórára" új erőre kapó BKG a hosszabbításban nem engedve pontot ellenfelének 10 ponttal diadalmaskodott.

Jászberényi KSE - MEAFC Miskolc 79-87

Érdekes, fordulatos mérkőzésen a szünetben 8 ponttal vezetett a vendég miskolci együttes, ám szünet után nagyot javult a Meleg K. (18 p., 7 lep., 4 szl., 3 bl.)-Dunai Z. (14/3 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.)-Kucsora Cs. (13 p. - 16 mk. - 6 lep., 3-3 ea.- és gp.)-Mester M. (12/3 p., 3 lep., 4 ea.)-Rátvay B. (12 p., 4 lep., 2 bl.) "ötösfogat húzta", ám távolról igen gyengén (2/22, 9,1%) célzó hazai gárda játéka, amely a 3. negyed végén átvette a vezetést. A záró 10 perc is érdekes, fordulatos volt, 3 pontos jászberényi vezetés után a szakasz közepén egy 8-0-lal fordított a jórészt a magát Jászberényben érthetően "otthon érző" Czirbus J. (19 p., 9 lep.), valamint Gerőcs R. (17/9 p., 3 lep.), Kozák M. (13/3 p., 7 lep., 5-5 gp. és ea.) és Tóth B. (12/6 p., 5 lep., 10 gp.) pontjaiban bízó MEAFC. Az utolsó 3 percnek 1 pontos vendég vezetéssel vágtak neki a felek, s az utolsó percre fordulva ugyanígy álltak a csapatok. A végjáték egy miskolci triplát és 4-ből 4 értékesített vendég büntetőt hozott, így 8 pontos miskolci sikerrel zárult az összecsapás.

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 76-70

A küzdelmes mérkőzés első negyede után 5 ponttal még a főként Boros M. (17/6 p. - 21 mk. - 5 lep., 3 ea., 6 gp.) és Supola Z. (16/3 p., 3-3 lep. és ea.) eredményességére építő vendég óbudai együttes vezetett, ám a folytatásban a páros negyedekben jobban, pontosabban játszó hazai gárda elsősorban a mezőnyből hibátlanul dobó Váits O. (17/9 p.  2/2 du, 3/3 tr. -, 3 lep., 9 gp.), valamint Hargitai K. (15/6 p., 6 lep.), Kalassai M. (12/12 p. - 13 mk.) és Karanfolovski V. (11/6 p., 5 lep., 3 gp.) jóvoltából ellenfele fölé kerekedett.

Vasas Akadémia - Ceglédi KE 79-73

Alaposan megnehezítette az eddig bukdácsoló, s edzőváltáson áteső Cegléd a veretlen Vasas dolgát, három negyed után 1 ponttal még a Csaba Gy. (15/9 p.), D. Herendic (15/3 p., 10 lep., 3 szl., 6 ea., 4 gp.), a hibátlanul dobó Csorvási M. (12 p. - 6/6 du. - 6 lep., 3 ea.), valamint Horváth M. (11/6 p., 4 lep.) találataira támaszkodó vendégek vezettek. A záró etap derekán döntetlenre álltak a felek, az utolsó 5 percet pedig 11-5-re nyerve az ezúttal leginkább Farkas A. (16/6 p., 3 szl.), Cseh B. (15/3 p., 8 lep.), Andrássy G. (15 p. - 17 mk. - 10 lep., 3 szl., 4 gp.), Fekete V. (12/6 p., 5 lep., 3 gp.) és Takács D. (10 p., 3 ea.) kosaraira alapozó Vasas megőrizte makulátlan mérlegét.

Phoenix MT Fót - TF-BP

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely J. Kinney (21/6 p., 8 lep., 3-3 ea. és gp.), Juhos L. (16 p., 14 lep., 2-2 szl. és bl., 3-3 ea. és gp.) és Kékesi K. (14/6 p.) vezérletével 14 pontos előnnyel fordulhatott. Térfélcsere után nagyot javult a vendég együttes védekezése, amely elsősorban Anda D. 21/3 p., 9 lep.), Dancsecs A. (20/6 p., 4 lep., 5-5 ea. és gp.), valamint Kelenföldi D. (12 p. - 13 mk. - 10 lep., 3 ea.) révén a 3. negyed hajrájában 3 pontra megközelítette a Megyeri Tigrisek gárdáját. A záró etap 5 pontos Phoenix vezetésről indult, s ezt 9-4-gyel kezdve megduplázta, s 10 pontosra növelte előnyét a Phoenix. Nem tört meg a "vérszagot érző" TF-BP, amely közvetlenül az utolsó percben 3 pontra visszajött, szorossá téve a végjátékot, sőt egy hazai technikai után 2-re csökkent a különbség, de végül az addig büntetőt nem dobó Tóth Z. találatai a vonalról bebiztosították a hazai sikert.

Zöld csoport:

Agrofeed UNI Győr - Eszterházy SC 100-56

Végig nagy fölényben játszva győzte le Gosztola G. (20 p., 11 lep.), Hágen T. (15/3 p., 4 lep., 3 ea.), Kámán B. (17/3 p., 7 lep., 5 ea., 9 gp.), Bakon Cs. (14/12 p., 3 szl.), Garancz M. (10/3 p.), valamint a dupla-duplától egyetlen ponttal elmaradó Bohunicky O. (9/3 p., 11 lep.) vezérletével nagyon simán a Győr az egri együttest. A vendégektől ezúttal csal Rékasi B. (13 p., 9 lep., 3 ea.) és Botka B. (11/3 p., 3 lep.) jutott 10 pont fölé.

Veszprémi KK - Békéscsabai KK 95-77

Minden negyedet - volt, amelyet 1, és akadt, amelyet 11 ponttal - megnyerve győzte le főként az igen jó dobóformát kifogó Birkás A. (22/6 p. - 5/5 du., 2/3 tr. -, 3 lep., 5 szl., 6 gp.), valamint  Takács E. (19/6 p.), Madár A. (16/12 p., 5 lep.), Szabó P. (16/3 p., 6 lep., 3 szl., 11 gp.) és Varga G. (12/12 p., 4 lep.) eredményességére építve a nagyrészt Varga Á. (13 p., 8 lep., 4 gp.), Hajdu M. (13 p., 5 lep., 3 ea.), az éppen Veszprémből a Viharsarokba távozó Fábián Sz. (12 p., 6 lep.), valamint Balog G. (11/6 p - 12 mk. - 5 lep., 3-3 gp. és ea.) pontjaiban bízó Békéscsaba csapatát a Veszprém.

Vásárhelyi Kosársuli - NKA Universitas PEAC II 62-69

A páratlan negyedekben egyértelmű fölényben játszva úgy diadalmaskodott leginkább Kazy B. (16/9 p., 6 lep.) és Bánfi B. (10/6 p., 7 lep., 3 ea.) révén a pécsi együttes, hogy 6 játékosa ért el legalább 7 pontot. A hazaiak elsősorban Pinnyey M. (15 p., 7 lep.), Balogh L. (13/3 p., 8 lep., 4 szl., 3 gp.) és Kelemen B. (13/3 p. - 15 mk. - 3 ea.)  jóvoltából a vereségük mértékén a záró szakaszban "kozmetikáztak", de a pécsi győzelmet nem tudták kétségessé tenni. .

Pénzügyőr SE - Dunaharaszti MTK 61-66

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Barócsi Á. (20/6 p., 11 lep.) személyében a lepattanó harcban ellenfelét 47-30-ra felülmúló hazai gárda, a küzdelmes fordulatos mérkőzésen  elsősorban a 23-13-ra megnyert 3. negyednek, valamint leginkább Fekete B. (16/9 p.,) és Burai R. (12 p. - 16 mk. - 5 lep., 4 gp.) kosarainak köszönhetően győzött a Dunaharaszti a nyitó és a záró szakaszt megnyerő, sőt, ez utóbbiban hátrányát le is dolgozó Pénzügyőr otthonában. A végjátékban a fegyelmezettebb, és 6 büntetőből ötöt értékesítő vendég együttes diadalmaskodott. A nagy különbséggel elvesztett lepattanózást a kevesebb eladott labdával (15 ill. 22), valamint az agresszívebb, sokkal inkább kosárra törő játékából adóan, ha nem is jobban, de jóval többet bedobott (8/11 ill. 25/36) büntetővel kompenzálta a Dunaharaszti.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Százhalombattai KSE 84-68

Az első negyedben a Láncos K. (20 p., 14 lep.)-Tóth M. (14/3 p., 3-3 lep. és gp.)-Várbíró G. (14 p., 4 ea., 3 gp.) trió vezette nyeretlen sereghajtó meglepte a soproniakat, és 4 ponttal vezetett a nyitó etap után. A SMAFC aztán a 28-12-re megnyert 2. negyednek, valamint Rátvay T. (19/3 p., 6 lep.), Schöll R. (16 p., 3 lep.), Csátaljay B. (12/6 p., 4 ea., 8 gp.) és Kovács B. (10 p., 6 lep., 3 gp.,. 4 bl.) kosarainak köszönhetően végül érvényre juttatva a papírformát biztosan győzött.

Dávid Kornél KA - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 71-70

Igaz, vérbeli drámai rangadó volt a csoport két élcsapatának összecsapása. Jobban kezdtek a hazaiak, de egy szédületes, 26-13-as második negyedet "repesztve" szünetben 7 pontos előnye volt a Csák B. (17/12 p., 6 lep.)-Bánt T. (13/9 p., 3-3 ea. és gp.)-Lakatos M.(1366 p., 6 lep., 3 gp.) trió vezette Phoenix. Térfélcsere után védekezését rendezve a csapategységében, azon belül pedig leginkább Szabó Zs. (16/6 p., 11 lep.), Simon B. (15/6 p., 3 lep.), Tóth P. (12/6 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.), Kis R. (12/3 p., 10 lep., 5-5 ea. és gp.), valamint Molnár D. (11/3 p., 3 gp.) pontjaiban bízva nekilátott hátránya ledolgozásának. A záró etap előtt egyetlen ponttal járt ellenfele előtt a Tiszaújváros. Úgy másfél perccel a vége előtt viszont már a hazaiak vezettek 5 ponttal, ám Csák két triplájával az utolsó percben visszaszerezte a vezetést a Phoenix. Jött egy dupla Simontól, s ez a kosár úgy állította be a végeredményt, hogy utána a hazaiak kihagytak 2 büntetőt, így maradt "meccslabdája" a Tiszaújvárosnak, ám azt nem sikerült a DKKA gyűrűjébe bejuttatni, így a fehérváriak elvették a borsodi gárda veretlenségét, így nincs már makulátlan mérlegű együttes a zöld csoportban.

Nagykőrösi Sólymok SE - Atomerőmű SE U23 82-70

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésére, valamint leginkább Fehér P. (22/6 p., 3-3 szl. és gp.), Mészáros B. (21/15 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.), Molnár B. (12 p.) és Tomkó N. (10 p., 11 lep., 4 ea., 5 gp., 2 bl.) kosaraira alapozva győzte le a Nagykőrös a záró etapban elsősorban M. Inalegwu (14/6 p., 4-4 lep. és ea.) és Heimann G. (11/9 p. - 13 mk. - 5 lep.) jóvoltából 7 pontra is felzárkózó paksi fiatalokat.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva

Fotó, slide: hunbasket.hu