Hibátlan az OSE, tapad a Veszprém-MEAFC-Nyíregyháza trió

Az elmúlt két hétben lejátszott 14 mérkőzésből nyolc találkozón született vendég siker. A Piros csoportban továbbra is élen az OSE, a Veszprém a TF ellen aratott győzelmével üldözi riválisát. A Zöld csoportban a Budafok, BKG-Príma SE duó nem talált még legyőzőre, megszerezte első sikerét az Eger.

Piros csoport

MTK Törökbálint - Vasas Akadémia 78-68 (29-23, 16-12, 18-10, 15-23)

Az első negyedben még vezetett az Andrássy dupla-duplájára építő (22/6 pont, 15 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk) Vasas, ám onnantól az MTK akarata érvényesült, csak a harmadik etapban ingott meg kicsit a hazaiak fölénye. 47-44-re ugyanis még fel tudott zárkózni a pasaréti együttes, ám a Bihari (19 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Jakab (20 pont, 3 szerzett labda), Boinitzer (17 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) trió eredményességére támaszkodó törökbálintiak egy 16-1-es rohammal végleg lezárták a találkozót.

Legjobb dobók:

MTK: Jakab P. 20, Bihari 19, Boinitzer 17, Szabó 12
Vasas: Andrássy 22/6, Moravcsik 13/9, Katona 11/3

Nyíregyháza Blue Sharks - Calle Pubfood Békés 83-73 (21-17, 11-23, 24-14, 27-19)

Kiegyenlített első felvonást követően Farkas Gergő tripláival (15/12 pont) lépett meg házigazdájától a Békés együttese, ám öröme csak a nagyszünetig tarthatott. A térfélcsere után nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a Nyíregyháza, Czuránál ismét kiszakadt a gólzsák (27/9 pont), Nagy Krisztián dupla-duplát hozott (16/6 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz), és a végére Delegal is belelendült (19 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), amivel fokozatosan tudta felőrölni ellenfelét Siska János alakulata. Koma cipelte leginkább a hátán a vendég csapatot (20 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda), Nagy Balázs triplájával 74-71-re még sikerült is megközelíteniük a záró etapban a nyírségieket három perccel a vége előtt, de ezután már nem tudtak a gyűrűbe találniuk a békési játékosok.

Nyíregyháza: Czura 27/9, Delegal 19, Nagy K. 16/6
Békés: Koma 20, Farkas 15/12, Krstic 13

MEAFC - Bonyhádi KSE 84-74 (14-13, 24-16, 21-20, 25-25)

Nagy tempójú, izgalmas mérkőzésen szerezte meg zsinórban harmadik győzelmét a MEAFC, a Bonyhád bár végig meccsben tudott maradni, leginkább csak futott az eredmény után. Szögi agilis játékával bontotta a védelmet (23/3 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), pontot dobott, osztogatott, vezényelte a lerohanásokat, Drahos főleg az előkészítésben jeleskedett (10/3 pont, 7 gólpassz), Takács 17 ponttal támogatta őket, míg Timkó idei egyik legjobb meccsén hozott 12 pontot és 9 lepattanót. A túloldalon Tömösváry volt a vezér (21/6 pont, 7 lepattanó), mögötte a Somogyfoki-Faragó-Gombos trió eredményes játéka kellett, hogy minél tovább megnehezítsék a borsodiak dolgát, de a végjátékban nem tudtak közelebb férkőzni a Miskolchoz, amely bedobálva az ilyenkor törvényszerűen érkező büntetőket hozta hazai fellépését.

MEAFC: Szögi 23/6, Takács D. 17/9, Timkó 12, Drahos 10/3
Bonyhád: Tömösváry 21/6, Faragó 11/3, Somogyfoki 10/3

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 67-74 (15-17, 11-20, 19-11, 22-26)

Nem számíthatott könnyű meccsre az előzetesen esélyesebbnek tartott Veszprém gárdája, a TF pedig nem is cáfolt rá a várakozásokra, szinte az utolsó percig megkeserítette a bajnoki címre törő bakonyi együttes dolgát. Támadóoldalon egyik fél sem villogott a mérkőzés egészét tekintve, a vendégek egy-egy villanásuknak köszönhetően tudtak meg-meglépni a fővárosiaktól, de a lendület nem tartott sokáig, az ismét szűk rotációval dolgozó házigazdák folyamatosan zárkóztak rájuk. Filipovics (20 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) hozott extrát hazai oldalon, mellette Beák 21 pontja emelkedett még ki a mezőnyből, vezérletükkel fel is jött még három pontra (67-70) a TF, de a büntetőket a helyükre küldő sötét mezesek már nem adtak több esélyt vendéglátóiknak. Kovács Soma (18/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) és Hegedűs Gergely (18/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) bizonyultak nyerőembereknek ezúttal, Cook (15/6 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) és Körtélyesi (11/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) szerényebb dobóteljesítménnyel, de fontos pillanatokban előlépve segítették társaikat.

TF: Beák 21/6, Filipovics 20, Kerkai 10, Szobi 10
Veszprém: Hegedűs 18/6, Kovács S. 18/6, Cook 15/6, Körtélyesi 11/3

Vásárhelyi Kosársuli - OSE Lions 75-83 (24-23, 20-22, 14-19, 17-19)

Az utolsó percekig nyílttá tette a listavezető elleni derbit a Vásárhely gárdája, a Szabó-Gajic-Vas trió mellett előrelépő Bálint Erik fémjelezte házigazda nagyobb csatára késztette a magassági fölényben lévő oroszlányiakat, mint arra előzetesen számtani lehetett. A második félidőben szigorított védekezésén az OSE, Illés (18 pont, 9 lepattanó), Spagnolo (19 pont, 3 blokk) és Kiss (18/3 pont) vezérletével a támadóoldal is hatékonyan működött, a lepattanóharc megnyerése pedig újabb két pontot ért az éllovasnak.

Vásárhely: Gajic 14, Szabó P. 13/3, Vas P. 11/6
OSE: Spagnolo 19, Kiss K. 18/3, Illés 18, Zsíros 10

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Nagykőrösi Sólymok KE 97-83 (18-32, 34-18, 19-16, 26-17)

9-0-s rohammal zárva az első negyedet magabiztosan vezetett tíz percnyi játékot követően a Nagykőrös együttese, elsősorban a 30 ponttal záró Tóth Viktor agilis játékának köszönhetően. A második etapban ébredt a Győr, Csaba György (24/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Ruják Bence (26 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) fújt ébresztőt a házigazdának, de csak 73-66-nál tudtak először meglépni a fehér mezesek a záró felvonásban. Innen még egyszer visszajött 75-75-re a vendég gárda, ám a végjáték már a győrieké volt, és otthon tartották a két pontot.

Győr: Ruják 26, Csaba 24/3, Puszta 14/3, Gáll 13/6
Nagykőrös: Tóth V. 30/6, Fehér 11/9, Markovic 11/3, Künya 10/6

Zöld csoport

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Ford Ivanics-Budafok 58-76 (15-23, 14-22, 13-14, 16-17)

Átrohant a Tiszaújvároson a továbbra is veretlen Budafok együttese, a mezőnyből 80%-kal célzó Wehner (24/9 pont, 6 lepattanó) és a megfelelő match-up híján a palánk alatt ficánkoló Horváth (9 pont, 13 lepattanó) vezérletével könnyed győzelemmel távozott a borsodiaktól Károly Máté együttese. Jackson hozta ugyan a számait (16 pont, 15 lepattanó), de mellette csak Gáspár (8 pont, 11 lepattanó) nyújtott stabil teljesítményt, ami kevés volt a rutinos és több lábon álló budafokiak ellen.

Tiszaújváros: Jackson 16, Gáspár 8, Endrész 8
Budafok: Wehner 24/9, Fehér 13/6, Horváth 9

Bajai Bácska FKE - DEAC U23 88-86 (22-22, 26-12, 22-26, 18-26)

A második negyedben lépett meg a hajdúságiaktól a Baja gárdája, Mándity (21 pont, 8 lepattanó), Kovács (20/15 pont, 4 szerzett labda) és Nagy (13/3 pont, 7 lepattanó) mellett a dobásaival küzdő Vukicevic (9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) is elemében volt a mérkőzésen, sokáig úgy tűnt, nincs már miért izgulnia a bácskai együttesnek. Tíz pont körüli/fölötti előnyét szinte végig tartotta a hazai alakulat, 88-75-nél, két perccel a vége előtt gyújtotta csak be a rakétáit a DEAC. Kozák (21 pont, 5 lepattanó), Tóth (16/6 pont, 5 gólpassz), Omenaka (14 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) és Fazekas (19/9 pont, 5 lepattanó) kanyarítottak még egy izgalmas hajrát, egy 11-0-t repesztve izzasztó perceket okoztak a győzelmet már zsebükben érző bajaiaknak, de a fordításra már nem maradtak elég idejük.

Baja: Mándity 21, Kovács B. 20/15, Nag D. 13/3, Ugrinic 10
DEAC: Kozák 21, Fazekas 19/9, Tóth B. 16/6, Omenaka 14

EKE Eger KOK - MAFC II. 80-75 (26-19, 22-14, 12-25, 20-17)

Remek triplázásának köszönhetően uralta a mérkőzést az első 20 perc során az Eger együttese, és magabiztosan haladt első győzelmének megszerzése felé. A félidőben azonban megtorpant a hevesi gárda, a MAFC Siklós (25 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett labda) és Szanyi (18/9 pont, 4 lepattanó) ponterős játékéval ledolgozta a 15 pontos hátrányát, és újra meccset csinált a találkozóból. Tudott újítani az Eger, Csákvári (12 pont, 11 lepattanó), Mészáros (19/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Pomázi (13/9 pont) és Illés (14 pont, 4 lepattanó) ismét belökték a házigazdák szekerét, de a MAFC szívósságát dicséri, hogy az utolsó percre még így is egyenlítési esélyekkel fordulhattak a fővárosiak. Hiába volt azonban labdájuk a fordításhoz, eltékozolták a lehetőségüket, így az egriek örülhettek első győzelmük megszerzésének.

Eger: Mészáros B. 19/9, Illés 14, Pomázi 13/9, Csákvári 12
MAFC: Siklós 25, Szanyi 18/9

Motax-Pápai KC - BKG-Príma SE 69-95 (12-26, 17-16, 17-33, 23-20)

A 34 pontig jutó Nagy Botond vezetésével simán hozta a Pápa elleni derbijét a veretlen BKG csapata, 12-19-nél volt utoljára tíz ponton belül a hazai alakulat, innentől kezdve nem forgott veszélyben az újonc sikere. Első számú iránytón kívül csak Khakonov (15/6 pont, 5 lepattanó) és Halász (8 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) hozott jelentősebb számokat, de szinte minden vendég játékos hozzá tudott szólni az újabb magabiztos győzelemhez. Hegedűs nélkül esélytelen volt a Pápa, Horváth (16/12 pont, 7 lepattanó) és Schveighoffer (11/3 pont) igyekezetét illeti leginkább dicséret, de a 21 eladott labdával és a 18-cal kevesebb leszedett lepattanóval nem volt esélyük a listavezető ellen.

Pápa: Horváth A. 16/12, Schveighoffer 11/3
BKG: Nagy Bo. 34/18, Khakonov 15/6

Óbudai Kaszások - Sopron KC-Sportiskola 82-88 (18-19, 15-19, 30-23, 19-27)

A mérkőzés nagy részében a soproniak akarata érvényesült, szorult szituációkban ők tudtak mindig higgadtabbak maradni, ami a végén győzelmet is ért számukra. Bagó brutális dupla-duplával jelentkezett (22 pont, 20 lepattanó, 3 blokk), Werner sem tétlenkedett a palánkok alatt (6 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz), kettejük vezetésével 46-28-ra nyerte a lepattanóharcot a vendég együttes, ezek után kisebb csoda, hogy mégis szoros meccset csinált a derbiből a Kaszások gárdája. Keresztesinél szakadt ki a zsák hazai oldalon (25/12 pont, 6 lepattanó), Kollár hozta kiegyensúlyozott játékát (18/9 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), de az 50%-os büntetőzésük megbosszulta magát a végjátékban, sorsdöntő dobásokat rontottak el a vonalról az óbudaiak. A belső posztos játékosok remeklése mellett soproni oldalon Kántor (27/3 pont) és Papp (20/6 pont, 4 lepattanó) remeklése is elengedhetetlen volt a sikerhez.

Kaszások: Keresztesi 25/12, Kollár 18/9, Kutrovich 12/6
Sopron: Kántor 27/3, Bagó 22, Papp B. 20/6, Németh 12

Falco KC Szombathely U23 - SMAFC 88-96 (14-28, 14-21, 32-17, 28-30)

Nagyon megnyomta az első félidőt a SMAFC, 21 pontos előnnyel vonulhattak pihenőre a Berneczei (24 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) fémjelezte, ám a terheket szépen elosztó soproniak (hatan értek el legalább tíz pontot vendég oldalon). A térfélcserét követően aztán pálfordulás történt a szombathelyieknél, Kucsora ihletett napjának köszönhetően (41/9 pont, 71% mezőny, 11 kiharcolt fault, 4 gólpassz) tűntette el a különbséget a két fél között a Falco, a negyedik negyed elején már csak három ponttal járt előrébb a SMAFC. Innen még újított a vendég oldal, tíz körülire tornázta előnyét, amiből még egyszer négyre visszajött a házigazda, de a végjátékban higgadtabb és pontosabb tudott maradni a soproni együttes.

Falco: Kucsora 41/9, Hódi 11/6
SMAFC: Berneczei 24, Rátvay B. 16, Kovács B. 15, Czukor 14, Rátvay T. 12, Füzi 10

Alba Fehérvár - Salgótarjáni KSE 80-93 (15-25, 25-21, 18-24, 22-23)

Nehezen hozta a nyeretlen fehérváriak elleni derbijét a Salgótarján, bár rajt-cél győzelmet arattak a nógrádiak, ennél simább meccsre számíthattak Ughy Alberték. Támadásban ugyanis felvette a harcot esélyesebb ellenfelével a fehérvári alakulat, Varga 28 pontjával tartotta partiban csapatát, de a Surmann testvérek és Olasz Ádám (15 pont, 13 lepattanó) produkciója soknak bizonyult hazai oldalon. Az ifjabbik Surmann, Gábor 35 ponttal lépett elő első számú vezérré, míg bátyja, Péter 19 pontig és 12 lepattanóig jutott, teljesítményüket külön emeli, hogy egyikük sem esett 75% alá mezőnyből!

Fehérvár: Varga M. 28/15, Lukács 12/9, Polster 12/3, Papp 10/6, Balsay 10/3
Salgótarján: Surmann G. 35/9, Surmann P. 19, Olasz 15, Sonyák 11/3

Motax-Pápai KC - Óbudai Kaszások 71-76 (15-17, 21-26, 15-21, 20-12)

Három negyedig jól oldotta meg a Pápa zónavédekezését a Kaszások gárdája, Varga István majdnem tripla-duplát csinált a benti játékból (10 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz), de a végjátékra fault gondokba kerülő Kaszások kezéből majdnem kicsúszott az idegenbeli győzelem. Kálmán László 19, Horváth Attila 20 ponttal zárkóztatta a házigazdákat, emellé Horváth Gergő dupla-duplája (10 pont, 10 lepattanó) is jókor jött, de a végén a sérülés után visszatérő Vámos (22/12 pont, 8 lepattanó) le tudta zárni a meccset az óbudaiaknak.

Pápa: Horváth A. 20/12, Kálmán 19/3, Horváth G. 10
Kaszások: Vámos 22/12, Kollár 14/9, Varga I. 10

Fotó (1., slide): mtkbasket.com
Fotó (2.): meafc.hu
Fotó (3.): sport.uni-eszterhazy.hu