NB I B - 3. forduló

A múlt hét végén folytatódtak a másodosztály küzdelmei. Az egriek szerencsi vendégjátéka ugyan elmaradt, de így is akadt érdekesség bőven. Keleten a kecskemétiek "Puszta kézzel" arattak fölényes győzelmet Tiszaújvárosban, a mezőnyből hibátlanul dobó Hartvich vezetésével Debrecenben nyert a Salgótarján, a Baja pedig félidőbeli 12 pontos hátrányból a szünet után harcolt ki magának 12 pontos győzelmet. Nyugaton boldogok a baranyaiak. Az újonc Pécs igazi bravúrt végrehajtva a SMAFC ellen is megőrizte veretlenségét, a Kozármisleny pedig egy egypontos derbit nyert meg. A Győr remek meccsen fektette két vállra a Bonyhádot, a Nagykanizsa pedig "kiütötte a TF csapatát. Lássuk a részleteket!

Keleti csoport

Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK - Kecskeméti Főiskola 69-97 (21-22, 13-22, 6-26, 29-27)

Kiegyenlített, színvonalas első negyed után a második szakaszban a vendégek elléptek a támadásban elbizonytalanodó borsodi együttestől. Térfélcsere után lendületben maradt a fiatal kecskeméti együttes, amely a remek dobóformát mutató Puszta vezetésével ekkor szinte átrohant a tiszaújvárosi együttesen. A harmadik negyed után kerek 30 pont volt a különbség, eldőlt a meccs. Ezek után a záró szakasz óriási dobóversenyt hozott. Az összecsapást a két középső negyedben eldöntő kecskemétiek a vártnál jóval biztosabb diadalt arattak, a Tiszaújvárosnak össze kell kapja magát a folytatásban.

Tiszaújváros: Tóth T. (17 pont, 4/8 dupla, 2/5 tripla, 3/7 büntető, 4 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 1 gólpassz), Kóthay (13 pont, 1/2 dupla, 2/5 tripla, 5/6 büntető, 3 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda), Pöstényi (7 pont, 1/8 dupla, 1/4 tripla, lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda), Réti 7 pont (2/5 dupla, 3/5 büntető, 3 lepattanó)

Kecskemét: Puszta D. (29 pont, 4/6 dupla, 6/10 tripla, 3/4 büntető, 7 lepattanó), Lakits (11 pont, 3/3 dupla, 5/8 büntető, 4 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda), Mészáros (11 pont, 4/6 dupla, 0/3 tripla, 3/5 büntető, 5 lepattanó,2 szerzett labda, 1 gólpassz), Pongó M. (10 pont, 4/6 dupla, 0/1 tripla, 4/6 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda), Tóth B. (10 pont, 1/1 dupla, 1/1 tripla, 5/6 büntető).

DEAC - Konecranes Salgótarján 79-96 (20-33, 22-15, 15-25, 22-23)

Egy "védekezés nélküli" nyitó szakasz után tetemes előnyre tett szert a tavaly még az élvonalban szereplő vendégcsapat. A tarjániak lendülete megtört a második tíz percre, s Asztalos Soma távoli találataira, s Samu Dániel bátor játékára alapozva 6 pontra felzárkózott a lelkes, fiatal debreceni egyetemi együttes. Térfélcsere után ismét összekapták magukat a nógrádiak, s a mezőnyből hibátlanul célzó Hartvich Tamás, valamint Sebők Tamás és a Surmann fivérek, Péter és Gábor vezetésével érvényre juttatva a nagyobb tudásukat gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést.

DEAC: Asztalos (19 pont, 2/6 dupla, 5/8 tripla, 6 lepattanó), Samu (15 pont, 6/14 dupla, 3/6 büntető, 3 lepattanó, 1 gólpassz), Gál B.(10 pont, 2/3 dupla, 0/2 tripla, 6/10 büntető, 3 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 5 eladott labda, 2 gólpassz), Nagy B. (9 pont, 2/4 dupla, 1/7 tripla, 2/2 büntető, 3lepattanó, 4 gólpassz), Marosi (9 pont, 4/9 dupla, 1/2 büntető, 5 lepattanó (4 támadó)), Nagy Sz. (6 pont,1/6 dupla, 4/4 büntető, 9 lepattanó, 3 szerzett 1 eladott labda)

Salgótarján: Hartvich (25 pont, 7/7 dupla, 2/2 tripla, 5/7 büntető), Sebők (18 pont, 6/8 dupla, 0/2 tripla, 6/6 büntető, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Godena (16 pont, 8/10 dupla, 7 lepattanó) Surmann P. (14 pont, 3/3 dupla, 1/4 tripla. 5/7 büntető, 2 lepattanó, 8 gólpassz, 3 eladott labda), Surmann G. (13 perc 45 mp., 14 pont, 4/4 dupla, 1/1 tripla 3/4 büntető, 2 gólpassz).

Bajai Bácska FKE - Óbudai Kaszások 77-65 (16-26, 15-17, 25-15, 21-7)

Az első negyedben a vendégek elsősorban váratlanul jó dobóteljesítményükkel meglepték az első percekben még szinte az "öltözőben ragadó" bajaiakat. A második szakaszban már 18 ponttal is vezetett a vendég gárda, de a félidő vége előtt a Baja is felébredt a kezdeti sokkból, a mérkőzés elején hamar átjátszott zónájuk működni kezdett és gyors gólokkal tudtak faragni a hátrányukból. Szünet után óriási fordulat következett be a játék képben. Az vendégek továbbra sem találták a bajai védekezés ellenszerét, míg a túl oldalon nagyon élt a palánk alatt az Ágfalvi, Mándity duó. A hazai csapat a harmadik negyedben már csaknem ledolgozta hátrányát, a végén pedig "bedarálta" a hajrára széteső óbudaiakat. A már említett két játékos dupla-duplával zárta a mérkőzést, s Hosszú "Puskával" kiegészülve, a bajai csapat 77 pontjából ők hárman szereztek 64-et.

Baja: Hosszú (23 pont, 6/9 dupla, 3/8 tripla 2/3 büntető, 5-5 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Mándity (21 pont, 10/12 dupla, 1/4 büntető, 14 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Ágfalvi (20 pont, 7/13 dupla, 1/2 tripla, 3/4 büntető, 10 lepattanó), Varga T. (4 pont, 2/3 dupla, 16 lepattanó).

Óbuda: Nagy B. (17 pont 4/5 dupla, 3/8 tripla, 3 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Medve M. (16 pont 7/10 dupla, 0/8 tripla, 2/2 büntető, 3 lepattanó, 4 szerzett, 2 eladott labda, 5 gólpassz), Horváth M. (16 pont, 8/11 dupla, 0/4 büntető, 8 lepattanó).

Nagykőrösi Sólymok SE - Enternet Vásárhelyi KS 74-68 (18-13, 26-18, 12-21, 18-16)

Amint az várható volt, élvezetes, fordulatos nagy csatát hozott a két együttes összecsapása. Az első húsz percben egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült, s a szünetig megnyugtató előnyre tett szert. Nyilván rendet tettek a fejekben szünetben a vásárhelyi öltözőben, a harmadik negyed a vendégcsapat feltámadását hozta, s szorossá tették a meccset a vásárhelyiek. A záró szakasz közepe táján már-már borotvaélen táncolt a meccs, s a kritikus pillanatban Szögi Ádám bedobott egy triplát, majd biztos kézzel értékesített két büntetőt. Az ő villanásai döntöttek a hazai együttes javára.

Nagykőrös: Tóth V. (19 pont, 3/6 dupla, 3/5 tripla, 4/7 büntető), Lakosa (17 pont, 4/6 dupla, 1/2 tripla, 6/6 büntető, 3 lepattanó), Szögi Á. (15 pont, 6/14 dupla, 1/3 tripla, 7 lepattanó, 4 szerzett 3 eladott labda, 3 gólpassz)

Hódmezővásárhely: Vas P. (16 pont, 6/10 dupla, 1/4 tripla, 3 lepattanó), Kukla (15 pont, 5/9 dupla, 0/1 tripla, 5/8 büntető,5 lepattanó), Utasi (14 pont 5/8 dupla, 0/1 tripla, 4/4 büntető, 5 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda), Dani Z. (12 pont, 3/6 dupla, 2/5 tripla, 5 lepattanó, 2 eladott labda)

Nyugati csoport:

Ceragem Kozármisleny - MAFC 64-63

Az első győzelme megszerzéséért küzdő hazai együttes idegesen, a fiatal vendégcsapat nyugodtabban kezdett, s a félidő nagyobb részében vezetett. A második negyed végén magára talált a Kozármisleny, s a 18. percben fordított. A második játékrészt is a MAFC kezdte jobban, s 8 ponttal ellépett. A szakasz hajrájában egyetlen pontra feljöttek Csirke Ferenc fiai. A záró negyedben ismét megugrottak a vendégek, nem sokkal a vége előtt még 7 ponttal vezettek. A véghajrá a baranyaiaké volt, amely a rutinos,s ismét dupla-duplát felmutató Gémes büntetőivel, nem egészen 9 másodperccel a vége előtt fordítani tudtak. A MAFC-nak két lehetősége is volt megszerezni a győztes kosarat, ám a labda mindkétszer leperdült a gyűrűről.

Kozármisleny: Boldizsár G. (14 pont, 5/8 dupla, 1/5 tripla, 1/2 büntető, 2 lepattanó, 2 szerzett, 5 eladott labda, 2 gólpassz), Bán G. (14 pont 2/2 dupla, 3/6 tripla,1/2 büntető, 6 lepattanó, 1 szerzett labda, 3 gólpassz), Gémes (13 pont, 4/7 dupla, 5/6 büntető, 15 lepattanó), Juhász (8 pont, 3/4 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető, 1 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 1 gólpassz), Lánczos (8 pont, 3/3 dupla, 2/4 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz).

MAFC: Misek L. (15 pont, 4/12 dupla, 1/4 tripla, 4/6 büntető, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 2 gólpassz), Koncz B. (14 pont, 4/7 dupla, 0/2 tripla, 6/12 büntető, 8 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Temesvári (11 pont, 2/6 dupla, 1/2 tripla, 4/4 büntető. 4 szerzett, 2 eladott labda), Radovics (9 pont, 2/7 dupla, 1/5 tripla, 2/2 büntető, 8 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda).

Győrszol SZSE - Bonyhádi KSE 94-85 (30-17, 18-13, 22-30, 24-25)

Remek mérkőzésen több egészen kiváló egyéni teljesítménynek köszönhetően győri diadal született. A hazaiak remekül kezdtek, s az első negyedben kiváló dobóteljesítménnyel jelentős előnyre tettek szert. Ezt a kevésbé kosárgazdag, ám annál küzdelmesebb második negyedben tovább tudták növelni Pankárék. Térfélcsere után "elkapták a fonalat" a bonyhádi "nehéztüzérek, s 10 pontra feljöttek, így izgalmasnak ígérkezett a befejező negyed. Ebben aztán a győriek közül mindig volt, aki lendíteni tudott a csapaton, s a két rutinos, korábbi élvonalbeli játékos, Csaplár-Nagy Ervin és Pankár Tibor mellé felnőtt a szédületes dupla-duplával jelentkező Hegedűs. Magas színvonalú, jó iramú mérkőzésen a győriek újra bizonyították: senki nem mehet biztosra ellenük.

Győr: Csaplár-Nagy E. (29 pont, 5/5 dupla, 4/6 tripla, 7/8 büntető, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 2 gólpassz), Pankár (22 pont, 10/14 dupla, 2/3 büntető, 2 lepattanó, 2 szerzett, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Hegedűs A. (22 pont, 10/17 dupla, 2/2 büntető, 22 lepattanó, 5 gólpassz), Horváth G. (15 pont, 4/7 dupla, 0/1 tripla, 7/8 büntető, 5 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz)

Bonyhád: Kovács B. (28 pont, 4/5 dupla, 6/11 tripla, 2/3 büntető, 2-2 lepattanó és gólpassz), Tömösváry (18 pont, 4/7 dupla, 3/7 tripla, 1/3 büntető, 3 lepattanó, 2 gólpassz), Lukács A. (15 pont, 4/5 dupla, 1/6 tripla, 4/4 büntető, 4-4 lepattanó és gólpassz), Lőrincz V. (11 pont, 4/6 dupla, 1/3 tripla, 2 szerzett labda).

Treff 07 SE - Bp. Honvéd 66-72 (12-21, 20-13, 17-24, 17-14)

A vendégcsapat kezdett határozottabban, s az első negyedben ellépett a támadásban bizonytalan újonc érdi együttes ellen. A második negyedre mind védekezésben, mind támadásban rendezte sorait a hazai együttes, amely 2 pontra feljött a támadásban jelentősen visszaeső Honvéd ellen. A legjobb játékot a harmadik negyed hozta, amelyben szervezett, egységes csapatjátékkal, jó dobóteljesítménnyel ismét ellépett a vendégcsapat. A záró szakaszban mindent megpróbált a fordítás érdekében a Drevenka nélkül kiálló érdi együttes, ám erejéből a felzárkózásra, a meccs szorossá tételére futotta.

Treff: Valaczkay (20 pont, 3/10 dupla, 4/11 tripla, 2/4 büntető, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Károly 16 pont (5/12 dupla, 1/3 tripla, 3/6 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Ipach (10 pont, 4/5 dupla, 2/2 büntető, 2 lepattanó, 9 szerzett, 1 eladott labda, 2 gólpassz)

Honvéd: Taga (19 pont, 5/5 dupla, 3/6 tripla, 3 lepattanó), Lőrincz B. (14 pont, 5/8 dupla, 4/4 büntető, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Földi (12 pont, 3/5 dupla, 2/8 tripla, 5 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda), Stefán (8 pont, 3/6 dupla, 2/2 büntető, 9 lepattanó, 3 eladott labda)

Kanizsa KKK DKG EAST - TF Budapest 101-53 (19-7, 27-18, 30-19, 25-9)

Czigler László premierjén nagykanizsai színekben a hazai győzelem önmagában nem, annak kiütéses jellege viszont meglepő. A megilletődötten kezdő fővárosiak az első 5 percben pontot sem szereztek. Akadt egy ígéretes periódusuk,a második negyed első felét 14-9-re nyerték, s 10 ponton belülre kerültek, ám a félidő utolsó 5 percében Kovács Nándor tanítványai egy 18-4-es rohammal lényegében el is döntötték az összecsapást. A szünet. után sem volt egy súlycsoportban a két együttes, s végül közel 50 pont különbséggel nyert a Kanizsa, és ha pontosan számszerűsíteni akarnánk a különbséget, azt is mondhatnánk: nem engedtek a 48-ból. Az egykori 150-szeres válogatott óriás még csak ismerkedett a társakkal, 9 játékperc alatt 2 ponttal, 1 lepattanóval, 1 gólpasszal, 1 eladott labdával és 1 blokkal zárt.

Kanizsa: Neal (25 pont 8/11 dupla, 1/3 tripla, 6/7 büntető, 4 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Murvai (20 perc, 18 pont, 6/7 dupla, 2/3 tripla, 4 lepattanó, 5 szerzett, 2 eladott labda), Balogh L, (17 pont, 4/5 dupla, 3/3 tripla, 3-3 szerzett és eladott labda), Bus M. (13 perc, 12 pont, 2/2 dupla, 1/2 tripla, 5/6 büntető, 1 szerzett labda, 1 gólpassz), Beák (10 pont, 2/4 dupla, 2/3 tripla).

TF: Katona R. (17 pont, 4/5 dupla, 3/8 tripla, 3 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda), Moravcsik (15 pont, 6/12 dupla, 0/2 tripla, 3/4 büntető, 2 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 5 eladott labda), Szobi (7 pont, 2/11 dupla, 1/3 tripla, 1 lepattanó, 3 eladott labda)

FKSZC Sárvár - Veszprémi Egyetem 51-78 (11-21, 12-13, 14-26, 14-18)

A papírformának megfelelően sima veszprémi győzelem született. A vendégcsapat fölényes sikerének záloga elsősorban a szervezett védekezésnek, s azon belül is a sárváriak legveszélyesebb mezőnyemberének, Kiricsi Lászlónak a kikapcsolása volt. Hiába ért el dupla-duplát a csupa szív center, Feigl Imre, a hazaiak csupán időnként tudták kiegyenlítetté tenni a játékot a veszprémiek érvényre juttatták nagyobb tudásukat, tapasztalatukat. Mellesleg az egykori Falco játékos 10 pontjával holtversenyben a legeredményesebb hazai kosaras volt, így pedig nehéz tisztes helytállást mutatni egy Veszprém kaliberű gárda ellen.

Sárvár: Szabó D. (10 pont, 3/12 dupla, 4/6 büntető, 5 lepattanó, 5 eladott labda), Feigl (10 pont, 3/6 dupla, 4/5 büntető, 12 lepattanó, 3 eladott labda), Kiricsi (6 pont, 2/5 dupla, 0/3 tripla, 2/3 büntető, 2 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó B. (6 pont, 3/4 dupla, 7 lepattanó)

Veszprém: Oltárczy (17 pont, 2/5 dupla, 2/3 tripla, 7/7 büntető, 1 szerzett, 4 eladott labda) Kováts V. (18 perc, 15 pont, 7/9 dupla, 0/3 tripla, 1/1 büntető, 1-1szerzett és eladott labda), Kiskós (14 pont, 5/6 dupla, 1/2 tripla 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Faragó (10 pont, 3/6 dupla, 1/5 tripla, 3 szerzett, 2 eladott labda, 5 gólpassz), Mérész Cs. (5 pont, 0/2 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető, 3 szerzett labda, 5-5 lepattanó és gólpassz, Fekete Cs. (4 pont 2/5 dupla, 0/1 tripla, 12 lepattanó)

PTE-PEAC PVSK - SMAFC-NYME 72-66 (16-11, 21-11, 13-15, 22-29)

Folytatta remek menetelését az újonc Pécs, amely ezúttal igazi nagy bravúrt hajtott végre a csoportban egyértelműen élcsapatnak számító, rutinos soproni együttes legyőzésével. Elsősorban a második negyedben játszottak nyomasztó fölényben a pécsiek Vetési Imre kissé álmosan kezdő fiaival szemben. A küzdelmes, kiegyenlített játékot hozó 3. negyed után ugyan megnyitotta a hosszú hajrát a SMAFC, de a hazaiak végig kiválóan védekeztek, Csaplár-Nagy Arnoldot "kivették" a játékból. Emellett a soproni együttes több tapasztalt játékosának teljesítménye is elmaradt valós tudásától, nem tudta utolérni a szezont szédületesen kezdő pécsi csapatot.

Pécs: Halász Á. 16 (6/8 dupla, 0/1 tripla, 4/7 büntető, 2 lepattanó, 4 szerzett, 9 eladott labda, 3 gólpassz), Horvát B. 15 pont (2/3 dupla, 2/6 tripla, 5/6 büntető, 7 lepattanó, 2 gólpassz), Mihalics Z. 9 pont (2/4 dupla, 1/2 tripla, 2/4 büntető, 3 lepattanó), Sipos (8 pont 4/4 dupla, 6 lepattanó) Bíró O. (7 pont, 1/3 dupla, 1/11 tripla, 2/4 büntető, 5 lepattanó, 6 szerzett labda)

SMAFC: Takács N. 22 pont (5/9 dupla, 3/11 tripla, 3/4 büntető, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Kovács B. 15 pont (7/11 dupla, 1/4 büntető, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Karácsonyi Zs. 10 pont (0/2 dupla, 1/4 tripla, 7/8 büntető, 5 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 2 gólpassz), Csaplár Nagy A. 7 pont (3/5 dupla, 1/2 büntető, 8 lepattanó),Balogh G. 6 pont (1/5 dupla, 1/4 tripla, büntető 1/4, 5 lepattanó, 1 szerzett,4 eladott labda)