NB I B: BKG-bravúr a MAFC otthonában

A második forduló meglepetését a BKG "szállította" a férfi másodosztály piros csoportjában, a szigetszentmiklósi együttes 70 pont alatt tartva a MAFC csapatát diadalmaskodott a Hauszmann utcában. Nem volt rossz hétvégéjük a vendégeknek, hiszen a csoportban a TF-BP a Salgótarján otthonában nyert biztosan, a Nyíregyháza Jászberényben javított budafoki veresége után, a Cegléd pedig nagy előnyből izgalmas végjátékban győzött Óbudán. Pécsett a DEAC fiataljai ráijesztettek a PVSK-ra, szünetben 6 ponttal vezettek, de szünet után nagy fölényben játszva simán nyertek a hazaiak. Hosszabbításba torkollott a Fót-Budafok ütközet, amely a szinte végig vezető hazai együttes sikerével zárult, a Vasas pedig simán verte a MEAFC-ot. Ahogy a piros, a zöld csoportban is négy vendégsiker született: a PEAC második csapata Veszprémben, Dávid Kornél akadémiai együttese Győrben, a paksi U23-as gárda Százhalombattán, a SMAFC pedig Egerben nyert biztosan. A Nagykőrös nagy csatában "legyűrte" a Dunaharasztit, a Tiszaújváros nagy verést mért a Békéscsaba csapatára, a Hódmezővásárhely pedig a záró szakaszra felőrölte a Pénzügyőr ellenállását.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

Salgótarjáni KSE - TF-BP 62-78

Remek első félidei védekezésének, a szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint nagyrészt Kelenföldi D. (19/3 p., 6 lep., 3 bl.), Farkas D. (18/9 p. - 3/3 du., 3/4 tr. és bü. - 3-3 lep. és szl.) és Karosi G. (11/3 p., 5 lep., 3 gp.)  eredményes játékának köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a TF-BP annak a Salgótarjánnak az otthonában, amelyből  csak Váits O. (15/3 p., 5 gp.) és Ormai B. (12 p., 7 lep., 3 ea.) jutott 10 pont fölé.

MAFC - BKG Príma Akadémia 67-79

Küzdelmes játékkal indult a találkozó, a negyed közepén 6-3-as hazai vezetés után egy 9-0-lal ellépett és 6 ponttal meg is nyerte a nyitó etapot a vendég BKG. Szigetszentmiklósi triplával indult a második etap és egy híján 10 pontosra nőtt a vendég előny. Egy büntetőkre épített 6-2-vel próbált közelíteni a MAFC, majd állandósult az 5 és 10 pont közötti vendég vezetés. A harmadik negyed első felét 17-6-ra nyerve a szakasz derekán fordított a hazai együttes, a negyed második felében fej-fej mellett haladtak a felek. A negyed vége a vendégeknek sikerült jobban, egy triplányi előnnyel várhatták a záró szakaszt. Ezt 5-0-lal kezdve a záró etap elején 8 ponttal lépett el a BKG.  A gyenge dobóformát kifogó MAFC mindent megpróbált, 4-5 pontokra fel is  zárkózott, leginkább a hazai részről egyedüliként 10 pont fölé jutó, igen "izmos" dupla-duplát elérő Bordács S. (21 p., 18 lep., 3-3 ea. és gp.) jóvoltából, de a kiélezett pillanatokban mindenre volt válasza a Nagy Bo. (29/15 p., 7 lep., 4 szl., 5-5 gp. és ea.), a jó játékkal debütáló új légiós, J. Newman (19 p., 9 lep., 3 gp.), valamint Nagy Be. (11/9 p., 3 lep., 4 gp.) vezette BKG-nak, amely megérdemelten diadalmaskodott. A hazaiaknál most hiányzott egy olyan vezér a külső posztokról, mint amilyen az előző években Tóth Péter volt. A végén a hazaiak belefáradtak ellenfelük üldözésébe, így végül teljesen megérdemelten aratott 12 pontos győzelmet a BKG.

Óbudai Kaszások - Ceglédi KE 91-92

7-7 után, a nyitó etap derekán egy 11-2-vel ellépett és 32 pontot dobva 13 egységnyi előnyt szerzett a szakasz végére a Cegléd, amely lendületben is maradt, s a második etapot 11-4-gyel kezdve 20 pontosra növelte előnyét. Egy 11-2-vel reagálva a szakasz közepére a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a Kaszások csapata, sőt a nagyszünetig 7 pontra csökkentette hátrányát.

Szünet után váltva estek a kosarak, tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét az Olasz Á. (27 p., 9 lep.), Velkey J. (22/18 p.) és Dragasevic V. (20/12 p., 3 ea., 5 gp.) ponterős játékára alapozó Cegléd, amely a szakasz második felében egy 8-2-es "részhajrával' 10 pont fölé hizlalta vezetését. A negyed hazai hármassal és 9 pontos ceglédi vezetéssel zárult. A távoli találat lendületet adott a leginkább Lakosa Á. (18/6 p., 4.4 lep., ea. és gp.), Boros M. (16/3 p., 4 lep., 7 gp.), Armaghani Á. (15 p., 7 lep.) és Supola Z. (12/3 p., 3-3 lep., szl. és gp.) eredményességére építő Kaszások csapatának, amely a záró etap első felét 11-4-re nyerve 2 pontra felzárkózott. A hajrában ott lihegett ellenfele nyakán a hazai együttes, amely 2 és fél perccel a befejezés előtt le is dolgozta hátrányát. A hazaiaknak volt labdájuk a fordításhoz, de négy büntetőt is kihagytak, így újra a Cegléd jutott előnyhöz. Az utolsó percben négyből három büntetőt értékesítve fordítottak a hazaiak, de volt még egy fordulat: Dragasevic keze nem remegett meg a büntetővonalon, így végül a vendégek örülhettek. A végén a büntetők döntöttek, és többek között azért is győzött a Cegléd, mert játékosai sokkal jobban (14/18, 77,77%) céloztak a vonalról, mint a hazai gárda kosarasai (18/34, 52,9%).

Jászberényi KSE - Hübner Nyíregyháza BS 65-89

Az élvonalból kieső vendégek kezdtek jobban, 10-4-re vezettek a nyitó szakasz közepén. A negyed közepén bemutatott 13-2-es "száguldásnak" köszönhetően azonban az első szakasz végén 6 ponttal a hazai gárda állt jobban. A 2. etap derekára 2 pontra feljött a Nyíregyháza, ám ekkor egy 6-0-lal ismét elléptek a jászságiak. A félidő hajrája egyértelműen a Geiger B. (17/9 p.), Végső B. (16/12 p., 5 lep.)-Bus I. (15/3 p., 6-6 lep. és ea., 5 gp.)-Bonifert B. (13/3 p., 5 lep.) kvartett vezette vendégeké volt, akik  egy "őrült" 17-2-es rohammal 7 pontos előnyt szereztek szünetre.

Bár "mesteri", azaz Mester M. (9/6 p., 3 lep.) által dobott hármassal indult a 2. félidő, erre 8-0-lal reagáltak a nyírségiek, akik tartották is "tízen túli" előnyüket, és végül sima, 20 pont fölötti győzelmet arattak. Hazai részről ezúttal csak Kucsora Cs. (17/3 p., 3 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

PVSK-Veolia - DEAC U23 102-76

A nyitó negyedben az esélyeshez méltó, jó játékkal kezdve a szakasz derekára 14-6-os előnyt szerző pécsi együttes akarata érvényesült. A kisszünet jókora fordulatot hozott,  a második etapot 12-4-gyel indítva 2 és fél perc alatt ledolgozták hátrányukat a DEAC nagyrészt Hőgye P. (16/9 p., 4-4 lep. és szl.), Várszegi Á. (14/9 p., 5 ea.), Ságodi R. (13/3 p., 5 lep., 5 ea., 4 gp.) és Turán S. (13/6 p.) találataira támaszkodó fiataljai, akik a szakasz második felében egy 11-3-as rohammal 6 pontos előnyt szereztek a szünetre. Térfélcsere után 8-3-mal indítva 3 perc alatt 1 pontra feljött a PVSK, amely a szakasz második felében egy 16-5-öt "repesztett" és 7 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt.  Ennek első felét 10-2-re nyerve az egységes csapatmunkára, azon belül pedig főként O. Micsovics (17 p., 3-3 szl. ea. és gp.), Antoni Cs. (15/6 p., 3 lep.), Németh Á. (15/3 p.), Bíró O. (14 p., 6 lep., 3 gp.) és Halász Á. (12/3 p., 5-5 lep. és ea., 4 szl., 7 gp.) kosaraira alapozó PVSK eldöntötte a maga javára az összecsapást, amelyet remek második félidei játékával fölényesen nyert meg.

Vasas Akadémia - MEAFC-Miskolc 95-68

Minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró szakaszban egyértelmű fölényben játszva győzte le biztosan Cseh B. (23/3 p., 7 lep.), Andrássy G. (16 p., 6 lep., 3 ea., 4 gp.), Medve M. (14/12 p.) és Bagó M. (13 p., 5 lep., 3 gp.) vezérletével a lepattanó csatát 43-29-re nyerve a Vasas a magát a két középső szakaszban jól tartó újonc miskolciakat, akik közül végül egyedül Czurbus J. (12/6 p., 5 lep., 4 ea.) jutott 10 pont fölé.

Phoenix MT Fót - Budafok 81-74

Szünetre az első két negyedet "precízen" egyaránt 4-4 ponttal nyerve 8 egységnyi előnyre tettek szert a hazaiak. Térfélcsere után a 3. negyed hajrájáig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a Markovic L. (24/12 p., 7 lep., 4 gp.), J. Kinney 18 p., 16 lep., 4-4 ea. és gp.), valamint Tichov D. (16/6 p.) ponterős játékában bízó Phoenix, de a negyed hajrájában egy 5-0-lal egy triplányira felzárkóztak a bajnokságot bravúrral indító vendégek. A záró etap elején 6 ponttal ellépett a Megyeri Tigrisek gárdája, de a Budafok nem tört meg, hanem a szakasz derekára egy 6-0-lal ledolgozta hátrányát. Az izgalmas hajrában mindkét oldalon büntetők maradtak ki, percekig nem is esett kosár. A vendégek nem tudtak fordítani, az utolsó percre 1 pontos hazai vezetéssel fordultak a felek. Ez büntetőkkel 3-ra nőtt, de egy 2+1-gyel hosszabbításra mentette a mérkőzést a K. Swanson (23/3 p., 7 lep.)-Dormán B. (21 p., 4 lep., 3 gp.) kettős vezette Budafok, és lélektani előnyből várhatta a hosszabbítást. Ez azonban két hazai triplával indult, és innen már nem volt visszaút, a mérkőzés nagy részében vezető hazai gárda új erőre kapva 11-4-re nyerte a hosszabbítást, és legyőzte a nyitányon bravúrgyőzelmet arató Budafokot, amely azonban veresége ellenére idegenben is bizonyította, hogy van tartása. Mindkét csapat 20-20 büntetőt értékesített, csakhogy amíg a hazaiak 20, a Budafok 33 kísérletből, ez is egy fontos tényezője volt a hosszabbításos hazai győzelemnek.

Zöld csoport:

Nagykőrösi Sólymok - DMTK 78-75

Küzdelmes, végig szoros mérkőzést nyert meg a Fehér P. (23/9 p., 6 lep., 5 gp.)-Timkó N. (22/3 p., 10 lep., 3 ea.)-Meszáros B. (13/6 p., 3 lep., 4 gp.) trió vezette Nagykőrös a nagyrészt Fekete B. (18/18 p.), Burai R. (17/3 p., 5 lep., 3 gp.), Joó T. (11/3 p. - 13 mk. - 10 lep, 3-3 szl. és ea.), Pafféri P. (10/6 p., 5-5 lep. és gp.) és Simoncsics O. (10/3 p., 3 lep.) eredményességére építő Dunaharaszti ellen. Bár a DMTK Simoncsics O. révén 100%-kal dobta a büntetőket, érdekesség, hogy a vendégek mindössze 3 alkalommal próbálkozhattak a vonalról, míg az onnan alig 50% fölötti hatékonysággal (13/24) célzó hazaiak 24-szer.

Veszprémi KE - NKA Universitas Pécs II 69-87

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Madár A. (30/18 p., 9 lep., 4 ea.) személyében a hazai gárda, rajta kívül hazai részről csak Szabó P. (15 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea., 5 gp.) jutott 6 (!) pont fölé, így a páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzött Bor G. (23/3 p., 5 lep.), Herger S. (17/3 p., 9 lep., 4 ea., 5 gp.), Angyal M. (14/3 p., 10 lep., 5 ea.), Kazy B. (12/3 p., 6 lep., 3 ea.) és Szita M. 11 p., 3 lep.) vezérletével biztosan a csapatként "több lábon álló" NKA II a Veszprém otthonában.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Békéscsaba 105-57

Minden negyedet megnyerve verte a Bán T. (21/21 p - 7/10 tr. 3 gp.)-Kiss K. (21/3 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.)-Lakatos M. (17/3 p., 4 szl., 3 gp.)-Gáspár B. (10 p., 7 lep., 3 gp.) kvartett vezetésével fölényesen a Tiszaújváros a  szinte kizárólag Varga Z. (14/9 p., 3 lep., 4 ea.), Varga Á. (12 p., 5 lep., 4 ea.), Cvijin P. (12 p. - 4/4 du. és bü.) és Hajdu M. (10 p., 4 lep., 3 gp.) pontjaiban bízó újonc Békéscsabát.

Vásárhelyi Kosársuli - Pénzügyőr SE 85-71

Tóth Z. (19/3 p., 5 lep.), Kerkai Á. (16 p., 3 lep,) és Magda Cs. (10/9 p., 3 ea.) révén három negyeden át tartotta a lépést a hazaiakkal a fővárosi együttes, ám a záró szakaszra a nagyrészt Borbáth B. (21/9 p., 3 lep., 6 gp.), Bálint E. (18/6 p., 5 lep.), Pinnyey Á. (17/6 p., 8 lep.), Balogh L. (14/9 p.,5 lep., 3 szl.) és Kass F. (10/3 p., 4 szl.) találataira támaszkodó Hódmezővásárhely felőrölte a Pénzügyőr gárdáját. Érdekesség, hogy a lepattanócsatát a vendégek nyerték 44-35-re, de ezt a labdára "jobban vigyázva", - eladott labdák: 12 ill 21 - kompenzálta a Hódmezővásárhely.

Agrofeed UNI Győr - Dávid Kornél KA 57-79

Minden negyedet megnyerve, a páros negyedekben egyértelműen jobban játszva győzött biztosan Tóth P. (18/9 p., 8 lep., 7 gp.), Kis R. (17/15 p., 8 lep., 5 ea.), Molnár D. (13/3 p., 5 lep.) és Büki B. (11/9 p.) vezérletével a Dávid Kornél KA a Győr otthonában. Hazai részről csak Bakon Cs. (12/12 p.) és Hágen T. (12/3 p., 6 lep.) ért el kétszámjegyű pontot. Nagy volt a különbség a hárompontosok "találati aránya" között - 9/42, 21,4% ill. 12/37, 32,4 között, a hazaiak több, mint kétszer annyi triplával (42) próbálkoztak, mint duplával (19).

Százhalombattai KSE - Atomerőmű SE U23 68-93

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben a remek második negyedet produkáló, és főként Tóth M. (18 p., 7 lep., 5 ea., 4 gp.) és Kovács M. (15/3 p., 3 lep.) pontjaiban bízó hazai együttes vezetett az "újonc derbin", de szünet után a paksi fiatalok elsősorban Imre M. (20/12 p.), M. Inalegwu (14/12 p., 4-4 szl. és gp., 3 ea.) és Radics G. (11 p., 5 lep.)  jóvoltából átvették a játék irányítását, majd a vezetést is és végül biztosan győztek.

Eszterházy SC - SMAFC 1860 KA 58-85

A szünetig szerzett 20 pontos vezetésére, továbbá az egységes csapatmunkára, azon belül pedig leginkább Tóth D. (13/6 p., 3 ea., 7 gp.), Bakk K. (13 p., 3 lep.), Schöll R. (11 p., 7 lep., 3 gp.) és Kovács B. (11 p., 6 lep.) eredményességére, no meg a 40-25-re megnyert lepattanózásra építve győzött simán a SMAFC, hazai részről egyedül Rékasi R. (15/6 p., 6 lep.) jutott 10 pont fölé.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu