NB I B: Formálódnak az erőviszonyok

Papírforma eredményeket, de nagy csatákat hozott a másodosztály hétvégéi fordulója. A tabellán nem történt számottevő változás, a pole pozíciókban továbbra is a Kecskemét és a Bonyhád foglal helyet.

Keleti csoport:

Szolnoki Olaj U23 - DEAC 66-78 (19-14, 9-13, 19-23, 19-28)

Markovic nem tudott egyedül csodát tenni a házigazdáknál, a 30 pontig jutó bedobó csapata egy félidőn keresztül ugyan partiban volt a DEAC ellen, de miután a vendégeknek minden sikerült a térfélcserét követően, ami az első 20 percben nem (gyorsindítások, kinti dobások), így végül magabiztos győzelemmel távozhattak a Tisza partjáról. A 23 eladott labda sem a szolnoki fiatalok malmára hajtotta a vizet, így a 20 pontos Asztalos fémjelezte debreceniek sikerükkel megelőzték mostani legyőzöttüket a tabellán.

Szolnok: Markovic (30/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Tóth Z. (9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz)

DEAC: Asztalos (20 pont, 5 gólpassz), Nagy Bo. (14/6 pont, 5 szerzett labda, 5 gólpassz), Kovács I. (16/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk), Boldizsár (4 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)

EKF-Eger-HÉSZ SE - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 87-72 (28-18, 17-16, 23-19, 19-19)

Remek dobóformájának köszönhetően hozta az újabb sikert az egri együttes, a nyerőember ezúttal a 28 pontig jutó Máté Balázs volt, de Zsemlye is kitett magáért egy dupla-duplával. A hevesiek összesen 11 triplát értékesítettek egész jónak mondható, 41 %-os hatékonysággal, amivel nem tudott mit kezdeni a Tiszaújváros, bár többször is próbáltak felzárkózni, a holtponton egyszer sem sikerült átlendülniük, hiába a Pöstényi-Varga-Lajsz trió ponterős játéka (55 pont a 72-ből).

Eger: Máté B. (28/15 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Zsemlye (14 pont, 11 lepattanó), Erdei (13/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Garamvölgyi (12 pont, 5 lepattanó)

Tiszaújváros: Pöstényi (24/6 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Varga Á. (14 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Lajsz (17 pont, 8 lepattanó)

MAFC - Óbudai Kaszások 113-80 (22-18, 29-22, 23-22, 39-18)

Három negyedig szépen tartott magát a két kulcsemberét, Mondzingert és Koronát is nélkülöző Kaszások gárdája, az utolsó etapra azonban elfogyott a puskapor, a záró szakaszban átfutott fővárosi riválisán a MAFC alakulata, amivel egy újabb nagy arányú vereségbe kergette bele az óbudaiakat. A hazaiaknál Gorzsás szórta meg magát leginkább szoros állásnál és főleg fizikai fölényükkel tudták abszolválni a derbit a vendéglátók. A vesztes félnél a fiatal Takács bátor támadójátékát és a rutinos Nagy Bálint performanszát érdemes kiemelni, no meg, hogy végre életjelet adott magáról a csapat és meghúzogatta egy élcsapat bajszát, noha a végjátékban érvényesítette a papírformát a MAFC.

MAFC: Gorzsás (25/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Vavra (12 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Tursics (15/3 pont)

Kaszások: Nagy B. (27/12 pont, 4 lepattanó), Takács (17/9 pont)

Konecranes-Salgótarjáni KSE – EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 81-70 (16-15, 20-16, 22-21, 23-18)

Nagy csatát hozott a forduló rangadója, a Salgótarján három negyeden keresztül biztosan őrizte tíz pont körüli előnyét a Sebők-Gorski-Krasznai triónak köszönhetően, hogy aztán az utolsóban majdnem ráfaragjon a vendégek védekezésváltására. A Drahos-Vas páros fémjelezte Vásárhely zónája ugyanis nyerő húzásnak bizonyult, a vendégek át is vették a vezetést a záró felvonásban, de a házigazdák még időben eszméltek és remek hajrával végül a maguk javára fordították a mérkőzést, a találkozó egy 14-2-es hazai rohammal ért véget.

Salgótarján: Sebők (25/3 pont, 7 lepattanó), Krasznai (15 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 6 gólpassz), Gorski (20/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda)

Vásárhely: Drahos (17/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Vas P. (22/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga D. (9 pont, 10 lepattanó)

MKB-Euroleasing Vasas - Mercedes-Benz Gyár KA 66-76 (15-23, 15-13, 14-17, 22-23)

Bár Timkó Norbert bődületes dupla-duplájával (27 pont, 15 lepattanó) nem tudtak mit kezdeni a kecskeméti fiatalok, Lakosa kikapcsolása és Moravcsik gólpasszokra redukálása (abból viszont 12 db) elég volt az idegenbeli sikerhez, melyben Kuntic és a Pongó fivérek közül ezúttal Martin vitte a prímet, előbbi 23, utóbbi 21 ponttal fejezte be a találkozót. A pasarétieken nem segített a 22 ajándékba adott labda sem, melyből nagyobb csapásszámot tudott összehozni a vendég együttes és a dobófaultokat is jobban erőszakolták ki, amihez 80 %-os pontosság társult. A Kecskemét sorozatban hatodik sikerét aratta, mellyel vezeti a Keleti csoportot, míg a Vasas a középmezőnyben foglal helyet.

Vasas: Timkó (27/3 pont, 15 lepattanó, 5 eladott labda), Moravcsik (7/3 pont, 3 eladott labda, 12 gólpassz), Mohay (12 pont, 6 lepattanó)

Kecskemét: Pongó Ma. (21/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz),Kuntic (23/9 pont, 4 lepattanó), Jakab (11/3 pont, 9 lepattanó)

Nyugati csoport:

Motax Concordia KC Pápa - PVSK Kronosz Kiadó 100-73 (22-18, 15-17, 31-17, 32-21)

Úgy nyert fölényesen a pécsi fiatalok ellen a Pápa, hogy Kálmán László mindössze 15 percet játszott náluk, Henrik Istvánnak pedig - szokásától eltérően - ezúttal nem ment távolról a dobás. Az első félidőben jól tartották magukat a pécsi fiatalok. A döntő rohamot a harmadik negyed közepén vezették a hazaiak, amikor 43-40 után Keresztes és Ács vezérletével egy 16-4-es futást produkáltak, ráadásul előbbi vezetésével a "légelhárítás" is jól működött pápai részről. Ekkor megnyugodtak a hazaiak, s a záró szakasz nagy dobópárbajában már semmi veszély nem fenyegette magabiztos diadalukat.

Pápa: Ács (26/3 pont, 8 lepattanó, 7 kiharcolt fault), Keresztes (20 pont, 9 lepattanó, 4 blokk), Henrik (17 pont, 4 gólpassz).

PVSK.Kronosz: Tóth M. (16/9 pont), Büki (14/3 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda), Somogyfoki (11/3 pont, 3 lepattanó).

B-Beton Bonyhád - Győr SZOL Széchenyi Egyetem 90-73 (22-19, 16-25, 26-9, 26-20)

Kiegyenlített első negyed után a másodikban sokéig úgy tűnt, szűk bonyhádi előnnyel fordulnak a csapatok. A félidő végén azonban Péterfai vezetésével egy 11-1-et "vágott ki" a Győr, így 6 pontos előnnyel várhatta a második félidőt.

Ennek elején még Horváth Gergő révén tartotta előnyét a Győr, ám a hazaiak előbb egy 11-2-es 4 percet "repesztettek", amelyre a szakasz utolsó bő 2 percében még rátettek egy 9-0-t, eldöntve gyakorlatilag az összecsapást. Ebben a szakaszban a Jilling-Lukács-Tömösváry trióval nem tudtak mit kezdeni a győriek, akiket a jelek szerint nagyon megzavart DrevenkaDávid  korai kipontozódása. .

Bonyhád: Lukács (18/12 pont), Faragó (15/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Tömösváry (15/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Horváth B. (15/6 pont, 4 gólpassz), Jilling (11/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)

Győr: Horváth G. (18/9 pont, 3 lepattanó), Péterfai (13 pont, 6 lepattanó), Gombás (9/3 pont, 17 lepattanó, 5 gólpassz), Drevenka (9/3 pont, 3 gólpassz).

MTK-Törökbálint - Veszprémi Egyetem 75-56 (23-16, 17-9, 17-11, 18-20)

Bátran kezdett a Veszprém, a 7. percben, elsősorban Nagy Róbert ponterőssége jóvoltából még 12-9-es vendég vezetést mutatott a tábla. Ezután azonban egy 10-0-s futást mutatott be az MTK. A második negyedben aztán a hazaiak hatékony védekezésük,  révén lényegében az első félidőben eldöntötték a találkozót. A harmadik negyedben Wehner és Bódi vezérletével még növelni is tudták előnyüket, így végeredményben a papírformának megfelelően simán  nyertek.

MTK: Wehner (23/12 pont), Bódi (22/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Spiriev (10 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz)

Veszprém: Nagy R. (14 pont, 3 lepattanó), Takács (13 pont, 5 lepattanó).

Bajai Bácska FKE - PTE-PEAC 87-77 (29-9, 21-18, 21-21, 16-29)

Csalóka a 10 pontos különbség egy olyan összecsapáson, amely lényegében már az első negyedben eldőlt. 5-2-re még a PEAC vezetett, s onnan egy szédületes, 22-0-s (!!) 5 perces száguldást "repesztett" a Baja, Hosszú és Mándity vezérletével. A folytatásban ugyan kiegyenlítettebb lett a játék, sőt a végn, amikor a Baja cseresora játszott, Koller vezetésével tisztesre kozmetikázta a vereségét a PEAC, de a bajai repülőrajt miatt többre nem lehetett esélye.

Baja: Piukovics (22 pont, 3 lepattanó), Hosszú (14/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Braun (11/3 pont, 3 lepattanó), Mándity (10 pont, 4 lepattanó).

PEAC: Koller (33/15 pont, 3 gólpassz), Sipos 22/6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda)

Budafok KK-SKC-Sportiskola 83-87 (15-24, 35-12, 16-20, 17-31)

A soproni fiatalok kezdtek jobban, s előnyt is szereztek az első negyed végére. A második negyedben kicsit lezseren vették a vendégek a védekezést, támadásban pedig több labdát eladtak. A hazaiaknál Madár András nagyon elkapta a fonalat, szórta a triplákat. Ez a negyed óriási fordulatot hozott,  jelentős előnyt szerzett a Budafok. Szünet után keményen, agresszíven védekeztek a vendégek, Molnár és Rátvay révén  fokozatosan zárkózott fel a soproni csapat. A záró szakasz közepén az SKC-Sportiskola utolérte a hazai együttest, majd át is vette a vezetést, s úgy tűnt, ellenfele fölé nő. A hajrában Károly ás Fehér jóvoltából beesett pár budafoki tripla, ám a soproni játékosok Bus Ivánnal az élen jól dobták a büntetőket, így újabb idegenbeli győzelmet arattak.

Budafok: Károly (25/9 pont, 3 lepattanó), Tóth L. (20 pont, 5 lepattanó), Madár (16/12 pont, 2 gólpassz), Fehér (10/6 pont)

Sopron: Bus (22 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 11 kiharcolt fault), Molnár M. (20 pont, 5 lepattanó), Rátvay (18/6 pont, 5 lepattanó), Nárai (12/3 pont, 6 lepattanó).

A két csoport állását az alábbi linken találhatjátok.

Fotó (1.): facebook.com

Fotó (2.): mtkbasket.com

Fotó (slide): agriasport.hu