NB I/B: Az OSE nyerte a nyíregyházi rangadót

Egyetlen házigazda sem tudta otthon tartani a két pontot a Piros csoport múlt heti körében, az OSE rangadót nyert Nyíregyházán, az MTK és a Bonyhád pedig bravúr győzelmet arattak a Budafok és a Miskolc otthonában. Magabiztos sikerrel őrzi vezető pozícióját a Zöld csoportban a Vásárhely.

Piros csoport

Nyíregyháza Blue Sharks – OSE Lions 85-89 (25-20, 21-27, 22-19, 17-23)

Ahogy az várható volt, a sérült Czura Attila nélkül, de már az új amerikai légiósukkal, Michael Harmonnal a fedélzetén szorongatta meg riválisát a Nyíregyháza együttese, kicsit jobb lepattanózással meg is lehetett volna a győzelem, ezen a téren ugyanis az egymaga 17 lecsorgót megkaparintó Nshimba vezetésével nagy fölényben volt az Oroszlány. Extra dobóformában kezdte a találkozót a házigazda, ültek a távoli kísérletek, amire csak a második negyedben eszmélt a Mohácsi (28/9 pont, 4 lepattanó), Abell (18/6 pont, 6 lepattanó, 10 kiharcolt fault, 4 gólpassz) duó fémjelezte OSE. A folytatásban a Bus (19/3 pont, 3 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Bazsó (19/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Fazekas (12/6 pont, 5 szerzett labda), Tóth (18/6 pont) vezette fehér mezesek zónára váltva törték meg a vendégek lendületét, ennek köszönhetően pedig a negyedik negyed elején már hét ponttal jártak előrébb. A nyíregyházi nevelésű Mohácsi azonban nem hagyta jelenlegi kenyéradóját veszíteni, a végjátékban csapata élére állt, a ritmust vesztett hazaiak nem tudtak újítani, így végül az OSE örülhetett a lefújáskor.

Legjobb dobók:

Nyíregyháza: Bazós 19/6, Bus 19/3, Tóth G. 18/6, Fazekas 12/6

OSE: Mohácsi 28/9, Abell 18/6, Illés 16/3, Hegedűs 14/6

BUDAFOK – MTK Törökbálint 67-82 (26-13, 11-26, 21-20, 9-23)

Két ellentétes negyeddel indult a találkozó, az nyitó etap a parádés napot kifogó Tursics (30/24 pont, 8/8 tripla, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 4 gólpassz) irányította Budafoké volt, míg a második a feljavuló dobóformájának köszönhetően már a Bihari nélkül felálló MTK szája íze szerint alakult. A fordulás után nem jutottak dűlőre a felek, majd a negyedik negyedben robbantott a Bódi legénység, a Jakab (22/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 7 kiharcolt fault), Berneczei (15/3 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) duó vitte a hátán a csapatot, amely meglepő módon nagy különbséggel uralta a lepattanókat (30-44) a védekezésben sokat hibázó Budafok ellen.

Budafok: Tursics 30/24, Varga D. 12, Puszta 12

MTK: Jakab 22/6, Berneczei 15/3, Nagy Sz. 14/6, Horváth B. 11/9

MEAFC-Miskolc – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 74-76 (21-19, 19-29, 22-14, 12-14)

Két nagy visszatérővel (Galló, Tóth Viktor), de ismét több hiányzóval (Tóth Bence, Prophet, Szepesi, Orliczki B., Brugós) futott neki a Bonyhád elleni bajnokinak a Miskolc, amely a hátráltató tényezők ellenére jól kezdte a találkozót az ihletett formában pattogtató Homokinak (27 pont, 12 lepattanó) köszönhetően. A tolnaiak azonban nem adták ezúttal könnyen magukat, erről elsősorban Pupp (21 pont, 4 lepattanó, 9 kiharcolt fault) és a Somogyfoki testvérek (Péter: 19/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz; Szabolcs: 7 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) tettek, akik így megnyugtató előnnyel vonulhattak a nagyszünetre. A fordulás után feljavult a MEAFC védekezése, szívós munkával újra ott loholtak a vendégek nyakán, sőt a lendület egésze na hajráig kitartott, aminek 73-67-es vezetéssel mehettek neki. A hét pontos előny azonban nem volt elég a célba éréshez, megszaporodtak a hibák hazai oldalon, a Bonyhád pedig 1-9-es szakasszal zárva a találkozót behúzta első idegenbeli sikerét a bajnokságban!

MEAFC: Homoki 27, Szanyi 14/12, Lippai 10

Bonyhád: Pupp 21, Somogyfoki P. 19/6, Baki 11/3, Tömösváry 11/3

Zöld csoport

Vásárhelyi Kosársuli – Salgótarjáni KSE 104-83 (29-9, 24-17, 20-33, 31-24)

Nem hagyott sok esélyt a Salgótarjánnak a lehengerlően kezdő Vásárhely, Vas (20/9 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Molnár (21/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 5 gólpassz) és Varga (22/12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) is elemében volt a mérkőzésen, így egy félidő alatt el is döntötte a találkozót a listavezető. A folytatásban a Herendic (26 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault) vezette vendégek összekapták a játékukat, egészen 11 pontig meg is közelítették a csongrádiakat, de Molnár utolsó másodperces triplája, illetve egy újabb koncentrált (záró) negyed eloszlatta a kételyeket.

Vásárhely: Varga Z. 22/12, Molnár B. 21/6, Vas P. 20/9, Béres 10/6

Salgótarján: Herendic 26, Kovács M. 17/6, Hajdu 12/6, Piukovics 12/6

Fotó: oselions.hu