NB I/B: Budafokon nem hibázott a MAFC

Három meccset halasztottak hétköznapra az előző fordulóban, a MAFC magabiztosan nyert idegenben, a Győr is elhozta a két pontot Fehérvárról, míg a DEAC megtörte nyeretlenségét az Eger ellen.

Piros csoport

BUDAFOK – MAFC 87-109 (27-21, 18-27, 23-35, 19-26)

Egy félidőn át jól olvasta az előzetesen esélyesebb MAFC játékát a Budafok, jó taktikai megoldásokkal, no meg a Varga (29 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth (16 pont, 14 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 eladott labda, 7 gólpassz) páros hatékony munkájával partiban volt a feljutásra pályázó vendégekkel. Csak, hogy a nagyobb rotációs lehetőség és az ismét eredményesnek bizonyuló egész pályás letámadás felőrölte a házigazdák erejét, a harmadik negyedben meg is törtek a Washington (32/18 pont, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 7 gólpassz) vezette MAFC triplaesőjétől (18/36 távoli), az amerikai hátvéd mellé fellépő Csapai (21/15 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), Garamvölgyi (19/6 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) duóval pedig végül könnyed győzelmet arattak Hencsey Tamás legényei.

Legjobb dobók:

Budafok: Varga D. 29, Horváth M. 16, Puszta 12/6

MAFC: Washington 32/18, Csapai 21/15, Garamvölgyi 19/6, Lakosa 11/3

Zöld csoport

Alba Fehérvár – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 62-78 (20-17, 15-17, 11-17, 16-27)

Több hiányzó is akadt hazai oldalon, a két legjobb dobójuk, Varga Máté és Takács Milán sem állt a fehérváriak rendelkezésére, ezzel együtt az első félidőben kézben tartotta a mérkőzést Sodiq (17 pont, 13 lepattanó, 2 szerzett labda, 8 kiharcolt fault), Papp István (17 pont, 6 lepattanó, 10 kiharcolt fault) fémjelezte fiatal házigazda. Kicsit jobb dobószázalékkal (35 %) a második is meglehetett volna, ám a csapatként olajozottan működő, a Rátvay Balázs (20 pont, 6 lepattanó), Csaba György (14 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz, 2 blokk), Gáll Dominik (13/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) trióra támaszkodó Győr kétszer is meg tudott lógni a fehér mezesektől, a végjátékot pedig nagyobb rutinjának köszönhetően okosan hozta le.

Fehérvár: Papp I. 17, Sodiq 17, Kass B. 14/6

Győr: Rátvay B. 20, Csaba Gy. 14, Gáll 13/9

DEAC U23 – EKE Eger KOK 88-70 (29-22, 16-11, 22-20, 21-17)

Az első negyed kivételével nem tudott vezetni Debrecenben az Eger együttese, amelynél ugyan akadt hiányzó kulcsember, de Máté Balázs így is berámolt 22 pontot a hajdúságiaknak, Varga pedig dupla-duplázott (16 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), ám a 36 %-os mezőnymutatót és a nagy arányban elvesztett lepattanó csatát (52-34) sehogysem tudták ellensúlyozni. Utóbbi az igazán meglepő, hiszen klasszikus magasembere továbbra sincs a DEAC-nak, de Csomor tíz lecsorgóján kívül a mezőnyök is szépen lépdeltek a labdákért, a Kozák Márton (25/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Szekeres Ferenc (19/15 pont, 4 lepattanó) duó pedig a hátán vitte az első sikerét majdhogynem rajt-cél győzelemmel megszerző házigazdákat.

DEAC: Kozák M. 25/3, Szekeres 19/15, Kozák B. 12

Eger: Máté B. 22/9, Varga I. 16, Papp B. 10/6, Mészáros B. 10/3

Fotó: budafokbasket.hu