NB I/B: Elvette a Veszprém hazai veretlenségét, előnyben az OSE!

Magabiztos játékkal hozta el az első meccset Veszprémből az Oroszlány, megteremtve az esélyt, hogy saját pályáján vívja ki a feljutást! A MAFC két meccs alatt bezsebelte a bronzérmet a tartalékos Nyíregyháza elől, míg a Zöld csoport fináléjában nagy izgalmak közepette került előnybe a Baja!

Piros csoport

Döntő:

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – OSE Lions 68-84 (19-20, 15-23, 15-23, 19-18)

A tét nagysága és az ezzel járó feszültség mindkét oldalon érzékelhető volt a feldobás utáni percekben, hol egyik, hol másik fél tudott egy kicsit meglépni, az első negyedet végül a palánk alatt ügyesen forgolódó Völgyi Marcell (19 pont, 7 lepattanó) vezetésével a Veszprém zárhatta minimális előnnyel. Csak, hogy az OSE folyamatosan cserélte a játékosait, védekezésben óriási nyomást helyezve a sokkal szűkebb rotációval dolgozó bakonyiakra, a taktika pedig meg is hozta a várt eredményt, Mohácsiék (14/6 pont, 3 eladott labda) kezdték leszakítani vendéglátójukat, akiknél csak Madár (20/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) tudta tartani a lépést a sötét mezesekkel. Védekezésváltással próbálta felrázni magát az alapszakasz bajnoka a térfélcserét követően, de Illésék (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) jól reagálták le ezt is, a rájátszásban bombaformában pattogtató Abell (26/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 9 kiharcolt fault) villanásaival pedig egyre csak távolodtak tanácstalan riválisuktól. Egész pályás letámadásra jött ki Mérész Csaba alakulata a záró etapban, de az OSE ritmusát ez sem törte meg jelentősen, így magabiztos játékkal vette el a Veszprém pályaelőnyét (is), és akár már odahaza kiharcolhatja az A-csoportos tagságot.

Legjobb dobók:

Veszprém: Madár 20/6, Völgyi 19, Kovács Á. 10

OSE: Abell 26/6, Illés 14/6, Mohácsi 14/6

A párharc állása: 1-0 az OSE javára.

Rájátszás a 3. helyért:

MAFC – Nyíregyháza Blue Sharks 82-65 (21-13, 19-22, 19-14, 23-16)

A MAFC már Washington nélkül, míg a Nyíregyháza a Bus-Czinger-Harmon trió távollétében vágott neki a bronzcsata első felvonásának, de a vendégek gondjait tetézte, hogy Fazekas is csak hat percet tudott vállalni a mérkőzésen. Lakosa Zsolt (20/12 pont) vállalta be az amerikai légiós kieső pontjainak nagy részét hazai oldalon, vezérletével szinte végig kézben is tartotta a találkozót a fővárosi együttes, de szívósan tapadt a Mokánszki (17 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda), Bazsó (11/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) duó fémjelezte Nyíregyháza, a 22 %-os távoli hatékonyságuk viszont megbosszulta magát az utolsó negyedben, ahol a MAFC végleg le tudta zárni egy rövid rohammal az összecsapást.

MAFC: Lakosa Zs. 20/12, Garamvölgyi 11/3, Katona B. 11/3, Misek 10

Nyíregyháza: Mokánszki 17, Tóth G. 14, Bazsó 11/6, Oláh 10

Nyíregyháza Blue Sharks – MAFC 84-85 (22-17, 15-23, 22-23, 25-22)

Emelt fővel búcsúzott hazai pályán a tartalékos Nyíregyháza a szezontól, óriásit küzdve megnehezítették az esélyesebb Hencsey legénység dolgát, de a végén így is a fővárosiak örülhettek. 27-21-es hazai vezetés után váltott ritmust a MAFC, ekkor egy 15-0-t repesztett a Garamvölgyi (19/3 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda), Misek (18 pont, 4 gólpassz) duó által húzott sötét mezes alakulat, előnyét pedig végig tartani is tudta. A 21 pontig jutó Czura mellett a dupla-duplázó Bazsó (13 pont, 10 lepattanó, 8 kiharcolt fault), valamint az Oláh-Tóth páros kosarai révén azonban visszajöttek a meccsbe a Kék Cápák és nyílttá tették az utolsó perce a bronzcsata lezárását. Büntetőpárbajba torkollott a végjáték, ott a MAFC maradt higgadtabb és pontosabb, így Czura utolsó másodperces triplája már csak a szépítésre volt elegendő.

Nyíregyháza: Czura 21/3, Oláh 15/3, Tóth G. 14/3, Bazsó 13

MAFC: Garamvölgyi 19/3, Misek 18, Lakits 13, Nagy K. 10/3

A párharc végeredménye: 2-0 a MAFC javára.

Rájátszás az 5. helyért:

Budapesti Honvéd SE – BKG-Príma SE 108-83 (16-20, 33-16, 23-15, 36-32)

0-10-nél kevesen gondolták volna, hogy a végén a hazaiak kiütéses győzelmét fogják ünnepelni, de amilyen gyorsan ráijesztett házigazdájára a BKG az első negyedben, olyan gyorsan omlott össze a második etapban. Ott ugyanis egy rendkívül összeszedett és harcos Honvéd futott ki a pályára, amely szinte átgázolt a Tanács-Halász páros nélkül felálló vendégeken. A rutinos játékosok közül Stefán (18/3 pont, 6 lepattanó) és Pintér (15/9 pont), a fiataloktól pedig Tichov (12/9 pont, 3 eladott labda) és Valerio (15/3 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz) vették a hátukra a csapatot, de az egyik kulcs az volt, hogy jól semlegesítették szinte az egész mérkőzésen a BKG motorjának számító Nagy-fivéreket. Berger (25/3 pont, 7 lepattanó, 7 kiharcolt fault) és Kovács (19/9 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) próbálták így menteni a menthetőt, de a különbség volt, hogy már a 30-at is súrolta, ráadásul a vendégek légiósának sérülése sem jött jól a visszavágó szempontjából, 25 pontos előnnyel mehet így a szigetszentmiklósi derbire a Honvéd.

Honvéd: Stefán 18/3, Pintér 15/9, Valerio 15/3, Tichov 12/9

BKG: Berger 25/3, Kovács S. 19/9, Nagy B. 10/6

Rájátszás a 7. helyért:

PVSK-Kronosz Kiadó – Vasas Akadémia 67-89 (22-20, 14-19, 25-20, 6-30)

Három negyedig fej-fej mellett haladt a két csapat, hazai részről Dragasevic (21/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Fülöp (12/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) tolták előre a PVSK szekerét, míg a Vasasnál Moravcsik agilitása (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 5 gólpassz) mellett Boros (14/3 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda), Andrássy (12/3 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) és a padról rendkívül hatékonyan beszálló Kozma (14/3 pont, 86 % mezőny, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) adott lendület a gárdának. Az utolsó felvonás megmagyarázhatatlan összeomlást hozott a baranyaiaknak, teljesen ritmust vesztettek Juhász Olivér fiai, amit a Faragó legénység kíméletlenül büntetett, az idegenben szerzett 22 pontos fórral pedig izgalommentessé tette a fővárosi visszavágót.

PVSK: Dragasevic 21/6, Fülöp 12/6, Olasz 11

Vasas: Moravcsik 17/3, Boros 14/3, Kozma 14/3, Andrássy 12/3

Rájátszás a 9. helyért:

BUDAFOK – MEAFC-Miskolc 71-79 (29-14, 13-20, 14-21, 15-24)

A szezon közben érkezett Thornton, Szögi páros nélkül futott neki a budafoki első felvonásnak a Miskolc, az elején be is ragadt a borsodi együttes, a hazai 8-0-s kezdése kitartott a negyed végéig. Fokozatosan tüntette el hátrányát a Lippai (29 pont, 7 kiharcolt fault) fémjelezte MEAFC, hátul szépen rendezte sorait Drahos Gábor alakulata, a nyitó etapot leszámítva nem is engedte 15 pont fölé házigazdáját egyetlen másik negyedben sem, ami végül kifizetődőnek bizonyult, hiszen odahaza zárhatják le a párharcot és egyben a szezont is.

Budafok: Horváth M. 14, Jilling 13/12, Lados 12, Varga D. 10

MEAFC: Lippai 29, Béres 15, Tóth B. 14, Gonda 10/3

A párharc állása: 1-0 a MEAFC javára.

Rájátszás a 11. helyért:

MTK Törökbálint – Nagykőrösi Sólymok KE 61-69 (15-16, 18-25, 14-15, 14-13)

Nem a félelmetes támadójátékról marad emlékezetes a párharc első mérkőzése, az MTK-nál nem is tudta csak a Jakab-Czakó páros karcolni a tíz pontos határt, de a Nagykőröst is csupán Fehér Péter (27/15 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Jókai Mátyás (13 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) ihletettebb napja mentette meg. A hazaiak újabb nagy kedvencüket búcsúztatták ezen a találkozón, Baross Kristóf köszönt el tőlük, a Sólymok azonban megadták a méltó tisztelet, és a második negyedben ellépve ezt a szériát is idegenbeli sikerrel kezdték.

MTK: Jakab P. 11/3, Czakó 10

Nagykőrös: Fehér P. 27/15, Jókai 13

Nagykőrösi Sólymok KE – MTK Törökbálint 75-63 (13-21, 21-17, 23-13, 18-12)

A két korábban visszavonultatott játékoson kívül (Bihari, Baross) már Jakab sem húzott mezt Nagykőrösön, ennek ellenére az MTK Nagy Szabolcs (15 pont, 11 lepattanó) vezetésével jól nyitott idegenben, és nyolc pontos fórt épített ki az első negyedben. Ébredezett azonban a hazai együttes, Mácsai (18/9 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 blokk), Lakosa (14 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Molnár (17/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) is hasznos mezőnymunkával rukkolt elő amellett, hogy a pontgyártásban is rendkívül hatékonynak bizonyultak (mindegyikük legalább 50 %-al célzott mezőnyből), a harmadik tíz perc során el is jött a várt fordítás, amit már nem engedtek ki a kezükből.

Nagykőrös: Mácsai 18/9, Molnár M. 17/3, Lakosa Á. 14, Fehér P. 13/6

MTK: Nagy Sz. 15, Horváth B. 10/3

A párharc végeredménye: 2-0 a Nagykőrös javára.

Rájátszás a 13. helyért:

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – OMNIA Pub & Food Békés 88-91 (20-21, 24-24, 17-25, 27-21)

A hazaiak a Somogyfoki testvérek, a Békés pedig Gruda nélkül futott ki a derbire, amely az első félidőben kiegyenlített küzdelmet hozott. A harmadik negyedben lépett el a Nagy Balázs (28/15 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 eladott labda), Kertész Dániel (12/3 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 gólpassz), Krstic (20/6 pont, 7 gólpassz) hármasfogat vezette vendég együttes, előnyük pedig már 12 pontra is hízott. Az egyaránt dupla-duplát elérő Kis Milán (17/3 pont, 10 lepattanó), Tömösváry Máté (13/6 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) páros azonban nem hagyta ennyiben veszni a tényleg már csak presztízs értékű párharcot, és egy 16-0-s etappal a maga javára fordította a találkozót. Az utolsó percben sikerült csak visszavennie a vezetést a Békésnek, Nagy Balázs, majd Krstic büntetői értek célba, amire már nem tudott válaszolni a Bonyhád, hiába volt labdája a győzelemhez, illetve a hosszabbítás kiharcolásához.

Bonyhád: Kis M. 17/3, Dorogi 16/3, Baki 15/9, Tömösváry 13/6

Békés: Nagy B. 28/15, Krstic 20/6, Kertész 12/3, Koma 10

A párharc végeredménye: 2-0 a Békés javára.

Zöld csoport

Döntő:

Bajai Bácska FKE – Salgótarjáni KSE 89-87 (24-23, 22-19, 27-26, 16-19)

A Piros csoporttal ellentétben a Zöld fináléjának első felvonásán nem maradtak el az izgalmak, a Salgótarján alaposan feladata a leckét a pályaelőnyt birtokló Bajának. A harmadik negyedben sikerült csak egyszer meglépnie a Pongó (27/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Jakab (20 pont, 8 lepattanó) duó mellett Nagy Dánielre (13/3 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Vukicevicre (14/3 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda) is bátran támaszkodó házigazdáknak, akik a 11 pontos fórjukat főleg a palánk környéki kosarakból szedték össze. A tarjániak két legjobbja, Boinitzer (20/3 pont, 6 lepattanó) és Kovács (17/9 pont) révén azonban visszajött a záró etapra a meccsbe az Ughy legénység, így egylabdás derbi kerekedett a végjátékra. Ott négy pontos hátrányban az elődöntő hőse, Csabák vitte közelebb egy triplával a nógrádiakat, de Pongó rutinos büntetőzéssel, a másodikat kihagyva, már nem adott lehetőséget a Salgótarjánnak egy dobásra, megtartva ezzel a pályaelőnyt a döntőben.

Baja: Pongó 27/9, Jakab P. 20, Vukicevic 14/3, Nagy D. 13/3

Salgótarján: Boinitzer 20/3, Kovács M. 17/9, Piukovics B. 12/6, Herendic 11

A párharc állása: 1-0 a Baja javára.

Vásárhelyi Kosársuli – Óbudai Kaszások 80-69 (18-13, 15-14, 21-21, 26-21)

A szezon végéhez közeledve már nem feltétlenül a pontosság, hanem inkább a küzdeni tudás dominál, ennek megfelelően volt hullámzó a két csapat teljesítménye is a bronzcsatában. A Vásárhely szinte végig egy lépéssel az óbudaiak előtt tudott járni, kiugró egyéni performansz nem is akadt náluk, de nem is kellett, mindig akadt válaszuk a sötét mezesek feltámadásaira. Takács (17/3 pont, 10 lepattanó), Molnár (18/9 pont, 2 szerzett labda) és Bencsik (12/3 pont, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) adtak új lendületet a Kaszásoknak, amely csak a záró etapban nem tudott már megújulni, a Vásárhely megtartotta tíz pont körüli előnyét, és izgalommentes végjátékban hozta az első mérkőzést.

Vásárhely: Kelemen 14/6, Vas P. 12/6, Perák 10

Kaszások: Molnár L. 18/9, Takács A. 17/3, Bencsik 12/3, Ondima 10

A párharc állása: 1-0 a Vásárhely javára.

Concordia Motax KC Pápa – Újpest-MT 93-82 (25-16, 24-21, 21-18, 23-27)

Sonyák ismét igazi scorerként (28/6 pont), Cook pedig mindenesként (9 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 7 gólpassz) segítette győzelemhez csapatát, a már az első negyedben ellépő Pápát. A folytatásban tartotta ez elején összeszedett különbséget a Durasevic (15/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Surmann Gábor (20/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) irányította Újpest, sőt, a végén faragni is tudott, a 11 pont pedig bőven ledolgozhatónak tűnt a visszavágó előtt.

Pápa: Sonyák 28/6, Horváth A. 15/15, Murai 12/3

Újpest: Surmann G. 20/3, Durasevic 15/6, Franczva 15, Takács G. 12/9

Újpest-MT – Concordia Motax KC Pápa 73-92 (21-23, 15-26, 15-27, 22-16)

Hazai pályán besültek az Újpest dobásai, bíztató első negyed után csak 36 %-os mezőnymutatóval zárt a fővárosi együttes, amit az 58 %-al célzó Pápa nem is hagyott válasz nélkül. Cookot (25/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 gólpassz, 2 blokk, 50 VAL) képtelenek voltak megállítani a hazai védők, de mellette Sonyák 19-et, a padról érkező Márton Ádám pedig 22-t szórt be, ennyire hatékony egyetlen újpesti húzóember sem tudott lenni, így először a rájátszás során hazai pályán kapitulált az újonc, a Pápa pedig behúzta az ötödik helyet.

Újpest: Surmann G. 13/6, Takács G. 10/3, Durasevic 10

Pápa: Cook 25/9, Márton Á. 22, Sonyák 19/12, Márton L. 10/6

A párharc végeredménye: kettős győzelemmel nyert a Pápa.

DEAC U23 – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 61-81 (17-26, 15-19, 14-22, 15-14)

Rátvay Tamás (20 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 eladott labda) és Csaba György (15 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) vezérletével megnyugtatónak számító, 20 pontos fórt szerzett a hazai visszavágóra a Győr együttese, amely 29 %-os mezőnymutatón tartotta házigazdáját 19 eladott labda mellett. Asszú Ádám (19/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) és Kozák Bertalan (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) igyekezete dicsérhető a DEAC oldaláról, de a két kulcsember mellett Domsitz (15 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) is megszórta őket, valamint a Geiger (8/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Horváth (8/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda) páros mezőnyben végzett munkájára sem volt válaszuk, amivel gyakorlatilag el is dőlt a párharc sorsa.

DEAC: Asszú 19/12, Kozák B. 15/3

Győr: Rátvay T. 20, Domsitz 15, Csaba 15, Gáll 10/9

Fotó: oselions.hu