NB I/B: MAFC-siker Oroszlányban, már csak a Veszprém hibátlan

Hétből mindössze három csapat tudott odahaza győzelmet ünnepelni, botlott hazai páylán az OSE a rivális MAFC ellen, így a Veszprém a BKG legyőzésével egyetlen veretlenként vezeti a csoportot. Meglepetés akadt a Zöldeknél is, a Baja saját közönsége előtt szenvedte el első vereségét az Újpest ellen.

Piros csoport

Nagykőrösi Sólymok KE – Nyíregyháza Blue Sharks 74-81 (12-22, 25-14, 20-23, 17-22)

Abszolút kiegyenlített mérkőzést játszottak a felek, a Nyíregyházának ugyan sikerült egy kisebb előnyt kiharcolnia az első félidőben, de a Nagykőrös jókor meghúzott védekezésváltása megtörte a vendégek ritmusát és onnantól fej-fej mellett haladt a két csapat. A hazai oldalon Lakosa (19/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault) és Molnár (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), míg a sötét mezeseknél a Bazsó (19/12 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 blokk), Czura (20/15 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) páros vitte a hátán a csapatát, utóbbi egy kicsit szerencsésebben, hiszen a nyírségiek tudtak végig egy lépéssel előrébb járni, ami elégnek bizonyult, hogy a végén behúzhassák a találkozót. Tóth Gergely bokasérüléssel vállalt játékát is elbírták a vendégek ezen a játéknapon, magasemberük kiesésével többet kísérleteztek kintről, de rendkívül eredményesen, 15 sikeres triplájuk kulcsszerepet játszott ugyanis a két pont begyűjtésében.

Legjobb dobók:

Nagykőrös: Lakosa 19/3, Molnár M. 17/9, Fehér 16/12, Mácsai 10/3

Nyíregyháza: Czura 20/15, Bazsó 19/12, Fazekas 13/9, Locke 10/6

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – BKG-Príma SE 89-78 (23-18, 19-16, 22-17, 25-27)

Nem feltétlenül a játék szépsége, inkább a küzdeni akarás dominált a két gárda rangadóján, a Veszprém egy félidőn keresztül játszotta a húzd meg-ereszd meg játékot a BKG-val, hol jobban ellépve a letámadásával zavart okozó vendégektől, hol magára engedve egy-egy kinti találattal új erőre kapó riválisát. Összességében a házigazdák akarata érvényesült jobban, a térfélcserét követően sikerült hátul is rendezniük a soraikat, aminek köszönhetően már 19 ponttal is vezettek Mérész Csaba tanítványai, de a szigetszentmiklósiak míg innen is visszakapaszkodtak, igaz, mindössze nyolc pontra tudták megközelíteni a bakonyiakat. A Veszprém mély keretét jól tükrözi, hogy ezúttal a legutóbbi nyerőemberektől, Madártól és Körtélyesitől nem is kellett extra produkció, szállította azt a Szabó (25/6 pont, 3 lepattanó), Kovács (14 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 6 gólpassz), Völgyi (15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz) trió, míg a túloldalon csak a Nagy Botond (25/9 pont, 5 leapattanó, 3 szerzett labda, 7 eladott labda, 9 kiharcolt fault), Seth Berger (17/3 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) duó volt végig kiegyensúlyozott, illetve Kovács rámolt még be egykori kenyéradója kosarába szerény dobószázalékkal 16 pontot.

Veszprém: Szabó P. 25/6, Völgyi 15, Kovács Á. 14, Pavlovic 14, Körtélyesi 12/3

BKG: Nagy Bo. 25/9, Berger 17/3, Kovács S. 16/9

OSE Lions – MAFC 69-75 (15-20, 21-19, 13-19, 20-17)

Kemény védekezéssel keserítette meg saját pályáján az OSE dolgát a MAFC gárdája, a házigazdákat folyamatosan kinti dobásra kényszerítették, ami nem sült túl jól (2/27) és támadásban is csak Abell egyéni akcióival (30/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 11 kiharcolt fault) tudott lépést tartani fővárosi riválisával az Oroszlány. A sérülésből visszatérő Nshimba elsősorban a 15 lepattanójával segítette csapattársát, pontgyártásban nem sok támasza akadt, egyedül Kiss Kornél jutott az amerikai légióson kívül tíz egység fölé (11). A MAFC hátul végig magabiztosan zárt, a harmadik negyedben már 17-el is mentek a Washington remeklése (31/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 9 kiharcolt fault) mellett Misek 17 pontjára is építő vendégek, csak a végjátékban remegtek meg egy kicsit, de a győzelmük így sem forgott veszélyben.

OSE: Abell 30/3, Kiss K. 11

MAFC: Washington 31/6, Misek 17

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – Vasas Akadémia 58-61 (28-23, 10-15, 12-12, 8-11)

Eddigi legszorosabb mérkőzését játszotta az előzetesen esélyesebbnek tartott Vasas ellen a Bonyhád együttese, Baki (22/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) remekül vezérelte a tolnai rohamokat, igaz, főleg a félidőig estek csak a kosarak, a hazaiak legjobbja is 18-nál járt már a nagyszünetben. A Vasas részéről Andrássy (24/3 pont, 4 lepattanó) és Moravcsik (9/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 9 gólpassz) voltak a nyerőemberek az igencsak pontszegény második 20 percet hozó találkozón, ahol a fővárosiaknak 40 % alatti dobóteljesítmény, és némi szerencse elég volt a győzelemhez az oroszlánkörmeit megvillantó Bonyhád otthonában.

Bonyhád: Baki 22/6, Somogyfoki Sz. 10/3

Vasas: Andrássy 24/3, Boros 11

OMNIA Pub & Food Békés – Budapesti Honvéd SE 68-82 (19-19, 18-22, 12-25, 19-16)

Az első félidő még kiegyenlített küzdelmet hozott, a Békés főleg a második esélyből és az ezen a napon jól sülő büntetőkből (18/20) tartotta a lépést a Honvéddal, de a térfélcsere után nem hagyott esélyt vendéglátójának Puskás Artúr legénysége, feljavuló támadójátékkal átrohantak Boinitzeréken (17/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda). Horváth Ákos (18/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) eddigi legjobbját hozta a Honvéd színeiben, de a meccsek óta remek formában pattogtató Szalay (14/3 pont, 6 lepattanóm 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 6 gólpassz) sem lassított a találkozón, csak úgy, mint a 17 esztendősen egyre több szerepet kapó, és azt hasznos játékkal megháláló Valerio Bodon Vincent (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) sem. Nem férhetett kétség a fővárosiak győzelméhez, akik már a negyedikek a tabellán.

Békés: Boinitzer 17/6, Krstic 15/6, Koma 12, Nagy B. 11/6

Honvéd: Horváth Á. 18/9, Szalay 14/3, Valerio 12/3, Mucza 11/3, Pintér 10/3

MEAFC-Miksolc – MTK Törökbálint 70-67 (13-23, 19-8, 20-23, 18-13)

Az első negyed az MTK akarata szerint alakult, minden összejött a Bihari (18/3 pont, 12 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 2 blokk), Jakab (15 pont) duó fémjelezte vendégeknek, még egy utolsó másodperces félpályás triplát is elkönyvelhetett az ifjú Bognár. A MEAFC a második negyedben ébredt, Lippai (21 pont) a palánk alatt fújt riadót, amivel sikerült is a fordítás a nagyszünetre, majd Orliczki (11 pont) is beszállt a gyűrű közeli gólgyártásba, de a Törökbálint sikeres tripláival nem szakadt le a borsodiaktól. A végjátékban sem engedték el egymás kezét a felek, így az utolsó másodperceknek is egállal futottak neki, ahol egy labdaszerzést követő ellentámadásból Szanyi maradt üresen a hárompontosvonalon kívül, majd süllyesztette el a győzelmet jelentő trojkát a MEAFC számára.

MEAFC: Lippai 21, Orliczki 11

MTK: Bihari 18/3, Jakab P. 15, Vámos 10/6

PVSK-Kronosz Kiadó – BUDAFOK 89-78 (14-25, 20-15, 16-14, 24-20, 15-4) – hosszabbítás után

Hiába kezdett remekül és hozott három játékosa is dupla-duplát a találkozón – egy pedig egy lepattanóra volt tőle -, mégsem sikerült esélyesként behúznia a csapatként először összeálló PVSK elleni bajnokit a Budafoknak. Pedig Horváth (16 pont, 10 lepattanó) és Varga (18 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault) vezérletével a szigorított területet, míg Puszta (14/6 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 eladott labda, 6 gólpassz) és Tursics (17/9 pont, 3 lepattanó, 8 eladott labda, 12 gólpassz) irányításával a mezőnyposztokat uralta a vendég gárda, ám akadt a túloldalnak is egy felülteljesítő négyesfogata. Demeter (32/9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 11 kiharcolt fault, 6 gólpassz) klasszisa mellett a Bíró (19/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Popgyákunik (16/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Olasz (12 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) trió is kitett magáért, 24 eladott labdába hajszolták a budafokiakat, mielőtt a mindössze két pontot szerző Berkics be nem pöccintette volna a hosszabbítást érő duplát az utolsó pillanatokban. A ráadásban már csak a PVSK akarata érvényesült, végig vezetve húzták be az extra öt percet, és vele együtt első győzelmüket is.

PVSK: Demeter 32/9, Bíró 19/3, Popgyákunik 16/3, Olasz 12

Budafok: Varga D. 18, Tursics 17/9, Horváth M. 16, Puszta 14/6, Lados 11/3

Zöld csoport

SMAFC – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 79-99 (19-23, 26-19, 12-14, 22-43)

Győzelemmel tértek vissza a Rátvay fivérek Sopronba, Balázs (19 pont, 12 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Tamás (10/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) is elévülhetetlen érdemeket szerzett a győriek sikerében, de mellettük Gáll Dominik (22/15 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz) fogta össze remekül a negyedik negyedben robbantó társaságot. Addig ugyanis jól tartotta magát a hazai együttes, ezúttal Czukor (22 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 8 gólpassz), Soós (17/6 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és a 19-ig jutó Tukovits álltak a gárda élére, de 30 percnyi játékot követően villámgyorsan ütköztek ki a fáradtság jelei a SMAFC-on, a Győr pedig kihasználva a lehetőséget átrobogott rajtuk.

SMAFC: Czukor 22, Tukovits 19/15, Soós 17/6, Kovács B. 12

Győr: Gáll 22/15, Rátvay B. 19, Nagy T. 13/6, Rátvay T. 10/3, Domsitz 10

Bajai Bácska FKE – Újpest-MT 59-68 (15-18, 15-12, 13-16, 16-22)

Apró lépésekben, de rácáfol a gyengébb szezonrajt miatt őket temetőkre az Újpest gárdája, legalábbis a csoport abszolút favoritjának számító Baja legyőzése mindenképp bravúros tettnek számít, pláne első számú játékmesterük, Surmann Péter nélkül. 34 %-on tartották a saját pályáján a támadásban csak szenvedő bácskaiakat, míg náluk valamelyest olajozottabban folytak az akciók Surmann Gábor (15/6 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 9 kiharcolt fault) és Franczva Ádám (16 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével. Gyakorlatilag hat emberes rotációval győzték le a listavezetőt (Horváth Brunó mindössze hét percet töltött a pályán), amelynél meglepő módon a rutinos kulcsemberek egyszerre betliztek ezen a találkozón.

Baja: Pongó 12, Vukicevic 10/3

Újpest: Franczva 16, Surmann G. 15/6, Vida 11/9

Alba Fehérvár – Vásárhelyi Kosársuli 78-62 (29-14, 23-18, 10-19, 16-11)

Peringer nélkül, de az ihletett formában kosárlabdázó Takács Milán (28/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz) kiemelkedő játékával ugrott neki rutinosabb riválisának a Fehérvár együttese, amely a parádés kezdésének (15-0) köszönhetően gyakorlatilag tíz perc alatt el is döntötte a derbi kimenetelét. Vas (26/9 pont, 4 lepattanó, 6 kiharcolt fault) vezérletével ugyan egy jó negyedre futotta a Vásárhely erejéből is a térfélcserét követően, fel is zárkóztak hat pontra, de ez nem törte meg fiatal házigazdájuk lendületét, amely Takács parádéjával izgalommentessé tette az előzetesen rangadónak várt derbit.

Fehérvár: Takács Mi. 28/9, Lukács 10

Vásárhely: Vas P. 26/9, Gajic 10/9, Béres 10

KTE-Duna Aszfalt – Óbudai Kaszások 70-74 (23-15, 15-18, 20-16, 12-25)

30 percig kézben tartotta a mérkőzést a Fülöp (13 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda), Vukcevic (24/15 pont, 8 kiharcolt fault), Kucsera (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz) fémjelezte Kecskemét, ám az utolsó felvonásban jókor váltott védekezést az óbudai együttes, amivel le is lépte addig jól küzdő házigazdáját. Molnár Levente (21/6 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 3 gólpassz) és Takács András (12 pont, 11 lepattanó) váltak nyerőemberré a Kaszásoknál, amely zsinórban negyedik győzelmét aratva már dobogós helyen szerepel a tabellán.

Kecskemét: Vukcevic 24/15, Fülöp 13, Kucsera 12/3

Kaszások: Molnár L. 21/6, Farkas 13/6, Takács A. 12

Concordia Motax KC Pápa – Tiszaújvárosi Phoenix KK 79-53 (17-14, 16-13, 20-14, 26-12)

Eddigi legjobbja, Gáspár nélkül kellett felvennie a versenyt az otthon mindenkire veszélyes Pápa ellen a Tisazújváros együttesének, és három negyedig szépen is tartotta magát a borsodi alakulat, ám a végén kijött a hazaiak frissessége és rutinja. Ryan Cook a tripla-duplát (8 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 gólpassz) ostromolta, míg Keller Vidor (10 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz, 3 blokk) elérte a dupla-duplát, de Grebenárral (10 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) sem tudtak sok mindent kezdeni a palánk közelében a vendégek, kezdő magasemberük (Gáspár) hiányában.

Pápa: Sonyák 15/3, Horváth A. 13/6, Presing 11/9, Keller 10, Grebenár 10, Murai 10

Tiszaújváros: Pöstényi 13/3, Szilasi 12/6

EKE Eger KOK – Salgótarjáni KSE 100-85 (25-18, 19-29, 34-21, 22-17)

Ismét Nárai nélkül, a Herendic (25/3 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Joó (21/9 pont, 3 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz) párosra támaszkodva nehezítette meg egy félidőn keresztül egri riválisa dolgát a Salgótarján, de a fordulás után jött a hevesi triplazápor, ami eldöntötte a mérkőzést. Mészáros Bence egymaga négyet vállalt (17/12 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 13 gólpassz) a 14 sikeres kinti dobásból remek irányítójátéka mellé, társához hasonlóan Varga is dupla-duplázott (16 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz), míg Máté Balázs 21 pontjával volt a csapat vezére és egyben legeredményesebb játékosa. Sikerével az Eger már az ötödik, és egyelőre úgy néz ki nem kell az előző szezonhoz hasonló izgalmakat átélnie a végjátékban, míg a Salgótarján a rájátszás határán lavíroz.

Eger: Máté B. 21/3, Mészáros B. 17/12, Varga I. 16, Ungi 10

Salgótarján: Herendic 25/3, Joó 21/9, Dániel 12

Fotó (1., slide): oselions.hu

Fotó (2.): hunbasket.hu - Békés-Honvéd

Fotó (3.): hunbasket.hu - Baja-Újpest