NB I/B: Miskolcon sem hibázott a Veszprém

Megtartotta veretlenségét és ezzel együtt vezető pozícióját a Veszprém, Szigetszentmiklóson javított az OSE, a MAFC nyerte az örökrangadót.

Piros csoport

Budapesti Honvéd SE – Nagykőrösi Sólymok KE 89-60 (13-22, 26-17, 27-11, 23-10)

Másfél negyedig csak üldözni tudta a Nagykőröst a Honvéd gárdája, a vendégek védekezését sehogysem tudta átdobni a fővárosi együttes, meg is lógott 15 ponttal Lakosa Zsolt legénysége. A kinti dobások a folytatásban érkeztek meg, Mucza négy (15/12 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 6 gólpassz), Pintér három, a Horváth-Tichov páros pedig kettő-kettő triplát hintett be, a házigazdák pedig fokozatosan felőrölték a Candido (13 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Mácsai (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda), Molnár (13/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) trió fémjelezte sötét mezeseket. Hazai oldalon Szalay (9 pont, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) fogta össze jól irányítóposzton a csapatát, Debreceni (14 pont, 7 lepattanó) eddigi legjobb meccsét hozta Honvéd-színekben és Stefán (13/3 pont, 5 lepattanó) is szezonbeli legerősebb produkciójával segítette magabiztos győzelemhez a zsinórban ötödik sikerét begyűjtő fővárosi együttest.

Legjobb dobók:

Honvéd: Mucza 15/12, Debreceni 14, Stefán 13/3

Nagykőrös: Molnár M. 13/6, Candido 13, Mácsai 12/3

BUDAFOK – OMNIA Pub & Food Békés 97-89 (18-18, 24-20, 32-28, 23-23)

Küzdelmes mérkőzésen verte riválisát a Budafok csapata, az első negyedben még futnia is kellett az eredmény után a vendéglátó gárdának. A Békés ugyanis egy fokkal jobban célzott a mezőnyből nagyon pontatlanul kezdő hazaiaknál, csak Puszta (25/15 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) triplái tartották versenyben ekkor még Károly Máté együttesét. A folytatásban Tursics (21/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Horváth (8 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) és Lados (10 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) is belemelegedett a mérkőzésbe, jól reagáltak a második félidőben a Békés letámadására és már 16-al is mentek a harmadik negyedben a budafokiak. A záró etapban azonban akadtak rések a védekezésükben, ezt kihasználva pedig a Kertész (11/3 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz), Koma (18 pont, 9 lepattanó), Boinitzer (17/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Krstic (16/3 pont, 5 lepattanó) négyes megindította utolsó rohamait, amivel többször látótávolságon belülre tudtak kerülni, de mindig akadt valaki hazai oldalon, aki a sok hiba ellenére a legjobbkor talált be a vendégek gyűrűjébe, otthon tartva a két pontot számukra.

Budafok: Puszta 25/15, Tursics 21/3, Varga D. 11, Lados 10

Békés: Koma 18, Boinitzer 17/3, Krstic 16/3, Kertész 11/3

Vasas Akadémia – PVSK-Kronosz Kiadó 108-49 (29-10, 22-17, 27-15, 30-7)

A Demeter, Bíró, Berkics trió nélkül érkező PVSK-nak szemernyi esélye sem volt a roppant felkészülten és koncentráltan nekik eső Vasassal szemben, percek alatt el is dőlt az összecsapás sorsa, és az olló csak folyamatosan nyílt a lefújásig. Rengeteg jó egyéni teljesítménnyel spékelte meg taktikai fegyvereit a házigazda, Moravcsik (10/3 pont, 4 lepattanó, 12 gólpassz) és Andrássy (10 pont, 10 lepattanó) dupla-duplázott, a két legponterősebbnek bizonyuló fiatal, Kelenföldi (16/3 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda) és Sólyom (18 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 7 kiharcolt fault) pedig 64, illetve 75 %-al céloztak a mezőnyből. A pécsieknek semmire nem volt válaszuk, a játék minden elemében felülmúlta őket a tavalyi finalista, nem is jutott el egyetlen játékosuk sem tíz dobott pontig.

Vasas: Sólyom 18, Kelenföldi 16/3, Kovács B. 11, Moravcsik 10/3, Andrássy 10, Boros 10

PVSK: Riskó 9, Rosic 8/6

MEAFC-Miskolc – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 74-92 (18-31, 19-20, 14-20, 23-21)

8-2-nél tudott csak ráijeszteni a listavezetőre a Miskolc, egy gyors időkérés után nem csak a fejekben, de a hátsó alakzatban is hamar rendet tettek a veszprémiek, betonbiztos védekezésükkel pedig nem is adtak már esélyt a 30 labdát elszóró borsodiaknak. A MEAFC-nál bemutatkozott a tavaly még Óbudán vitézkedő amerikai légiós, Joseph Prophet (12 pont, 4 lepattanó, 7 kiharcolt fault), de sem az ő szolidabb, sem a Lippai (17 pont, 4 eladott labda), Szanyi (13/9 pont) páros ponterősebb produkciója nem volt elég egy szorosabb derbihez. A Veszprém rutinos kulcsemberei rászolgáltak a jó hírükre, a 23-ig jutó Szabó Péter vezetésével még úgyis könnyedén szerezték a kosaraikat 57 %-os pontossággal, hogy a hárompontos vonalon túlról mindössze egyszer találtak be 14 kísérletből.

MEAFC: Lippai 17, Szanyi 13/9, Prophet 12

Veszprém: Szabó P. 23, Kovács Á. 17, Madár 15/3, Völgyi 12, Pavlovic 10

MTK Törökbálint – Nagykőrösi Sólymok KE 80-76 (19-19, 20-20, 19-20, 22-17)

Lakosa Ákos nélkül nem bírta a végét az addig nemcsak, hogy magát jól tartó, de időnként a vezetést is magához ragadó Nagykőrös, a végig kiegyenlített csatát hozó derbin csak az utolsó percekben úszott el a győzelem lehetősége számukra. Ezt viszont az első sikerét begyűjtő MTK bánta a legkevésbé, amely Bihari (29/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz) extrájára és Jakab (13/3 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 8 gólpassz) agilitására építve a hajrában mutatott 11-1-es rohammal döntötte el az addig fej-fej mellett haladó felek találkozóját. Candido (22 pont, 7 lepattanó, 9 kiharcolt fault, 2 blokk) és Viqueira (17/3 pont) remeklése így csak egy tisztes vereséghez volt elegendő, a törökbálintiak viszont győzelmükkel az utolsó helyről rögtön a tizedikre ugrottak előre.

MTK: Bihari 29/3, Jakab P. 13/3

Nagykőrös: Candido 22, Viqueire 17/3, Fehér 10/9

Nyíregyháza Blue Sharks – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 86-46 (26-5, 24-4, 22-20, 14-17)

Nem volt egy súlycsoportban a két fél ezen a találkozón, a Nyíregyháza osztálykülönbséggel volt jobb a tolnaiaknál, akik ritkán látott támadásbeli leolvadást produkáltak az első félidőben dobott kilenc pontjukkal. Czura (23/9 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) és Bazsó (23/15 pont, 10 lepattanó) vitték a hátukon a Kék Cápákat, de Locke (13 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) sem maradt le sokkal mögöttük. A meccs érdemi része az első 20 perc során el is dőlt, a térfélcsere után már csak formalitás volt az összecsapás.

Nyíregyháza: Bazsó 23/15, Czura 23/9, Locke 13

Bonyhád: Somogyfoki P. 14/6

MAFC – Budapesti Honvéd SE 85-70 (25-19, 26-13, 18-15, 16-23)

Az első percekben még kiegyenlített csata folyt a pályán, de aztán a nyitó negyed hajrájától agresszívabbá vált a MAFC letámadó védekezése, ami komoly zavart okozott a Honvéd játékosoknál és gyakorlatilag a félidőig el is úszott számukra a meccs. Főleg Washingtonnal (24/6 pont, 6 gólpassz) és Garamvölgyivel (19/6 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda) nem bírtak a vendégek, a duó a harmadik negyedben is szorosan fogta a hazaiak gyeplőjét, a Honvédnak pedig minden felzárkózási kísérlete hamvában halt el. Míg az első 20 perc során főleg Mucza (17/6 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda), addig a másodikban a szintén fiatal Valerio Vincent (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) beállása hozott némi színt és változást a piros mezesek játékába, sikerült is a záró felvonásban megnehezíteniük a vezetésükbe belekényelmesedő MAFC dolgát. Az utolsó percekig kemény csata folyt a pályán, nem adta könnyen magát a már elúszott meccsen sem a Honvéd, de a MAFC győzelméhez nem férhetett kétség ezen a játéknapon.

MAFC: Washington 24/6, Garamvölgyi 19/6

Honvéd: Mucza 17/6, Valerio V. 17/3

BKG-Príma SE – OSE Lions 60-73 (14-17, 11-23, 13-13, 22-20)

Közel másfél negyedig alakult szorosan a rangadó, addig tudta ugyanis tartani magát az elsősorban Bergerre (32/3 pont, 14 lepattanó, 8 kiharcolt fault) támaszkodó BKG, a nagyszünetet megelőző pár percben a végig koncentráltabban játszó OSE lépett oda a gázpedálra és épített ki meccsnyerőnek bizonyuló 15 pontos előnyt. Mert, hogy az eddigi legjobb oroszlányi produkcióját nyújtó Mohácsi (22/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével végig kontrolálta a találkozót a vendég csapat, mindössze egyszer engedték tíz ponton belülre a házigazdákat, de a türelmesebben játszó Krasovec legénység minden felzárkózási kísérletet vissza tudott verni és magabiztosan hozta el a győzelmet Szigetszentmiklósról.

BKG: Berger 32/3, Nagy Bo. 13/6

OSE: Mohácsi 22/3, Nshimba 11, Abell 10

Zöld csoport

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – Alba Fehérvár 75-63 (27-17, 15-13, 17-19, 16-14)

A Peringer-Varga duó hiányában is igyekezett megnehezíteni a Tiszaújváros dolgát a Fehérvár, de az eddig hatékonyan működő támadójátékuk élét jól vette el a házigazda és aratott fontos győzelmet a bajnokság egyik meglepetés csapata ellen. A 19 eladott labda mellett csupán 41 %-al dobtak mezőnyből a vendégek, a büntetővonalra is mindössze nyolc alkalommal állhattak oda, így pedig még az is kisebb bravúr, hogy látótávolságon belül maradtak Papp Istvánék (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda). A hazaiaknál Szilasi (27/9 pont, 6 lepattanó) nagyon érezte a gyűrűt, az újra pályára lépő Gáspár (17/3 pont, 2 szerzett labda, 5 eladott labda, 3 blokk) sem tétlenkedett, de Szabó (15 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) is agilis játékkal rukkolt elő, a jól működő csapatvédekezéshez pedig jöttek így a szükséges egyéni pluszok, amik a második siker megszerzéséhez kellettek.

Tiszaújváros: Szilasi 27/9, Gáspár 17/3, Szabó N. 15

Fehérvár: Papp I. 14/6, Takács Mi. 12/6

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Concordia Motax KC Pápa 75-67 (18-18, 19-24, 19-12, 19-13)

Az első félidőben még bírta a tempót a házigazdákkal a Murai (16 pont, 10 szerzett labda, 4 eladott labda), Sonyák (20/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) fémjelezte Pápa, de a fordulás után fokozatosan szigorított védekezésén és növelte előnyét a Győr, amely a végén a 20 pontig jutó Rátvay Tamás vezetésével tartotta otthon az értékes győzelmet. A kisalföldiek hátsó alakzata és annak teljesítménye volt a kulcs a mérkőzésen, a msáodik félidő alatt 25 ponton tartották a vendégeket, és semlegesítették Cookot is, aki bár mezőnyben roppant hasznosnak bizonyult (7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 9 gólpassz), de a dobással szenvedett (8 pont, 2/11 mezőny) az amerikai légiós.

Győr: Rátvay T. 20/9, Papp B. 10

Pápa: Sonyák 20/3, Murai 16

EKE Eger KOK – KTE-Duna Aszfalt 80-61 (15-12, 20-21, 19-19, 26-9)

Inkább a küzdés, mint a játék szépsége dominált a mérkőzésen, a végeredmény csalóka, nem volt ez sétagalopp az Eger számára, a komoly sorozatterhelésben lévő kecskeméti fiatalok három és fél negyedig keserítették a házigazdák dolgát, csak az utolsó percekben tudott ellépni a Máté Balázs (28/3 pont, 10 lepattanó) ihletett napjára építő hevesi gárda. Molnár (17/3 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 5 gólpassz) és Vukcevic (17/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 11 kiharcolt fault) próbálták tartani a lépést az egriek rutinos kapitányával, de a hajrában megtörte őket a házigazda, amely csak három perccel a vége előtt tudott először tíz pontos előnyt szerezni.

Eger: Máté B. 28/3, Mészáros B. 13/3

Kecskemét: Vukcevic 17/6, Molnár D. 17/3

Vásárhelyi Kosársuli – Újpest-MT 99-64 (18-16, 20-16, 29-17, 32-15)

Vásárhelyen pukkadt ki az újpesti csodalufi, bár az első félidőben még tartotta magát a Surmann (12 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda), Vida (16/12 pont) duó fémjelezte lila mezes együttes. A félidő hajrájában, de főleg a térfélcsere után indult be azonban a csongrádi henger, Vas (27/12 pont, 8 lepattanó) és Molnár (23/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) előhúzták a tripláikat, remekül pótolva három hiányzó kulcsemberüket (Varga, Rostás, Gajic), a tanácstalan Újpest pedig csak asszisztálni tudott a házigazdák rohamához. Molnár félpályás kosara alighanem a kegyelemdöfés volt a fővárosiaknak, az utolsó negyedben teljesen szétestek és már csak formalitássá vált a záró tíz perc.

Vásárhely: Vas P. 27/12, Molnár B. 23/6, Kelemen 17/6, Bálint 12

Újpest: Vida 16/12, Surmann G. 12

Óbudai Kaszások – DEAC U23 89-80 (22-30, 16-23, 25-11, 26-16)

Az első félidőben ráijesztett vendéglátójára a DEAC együttese, és jó játékkal igazolta, hogy a jelenlegi mérlegük és helyezésük roppant csalóka, többre is képes lehet ez a csapat a sereghajtó pozíciójánál. Kozák Márton (22/9 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 8 gólpassz) eredményessége mellett Opre dupla-duplájára (12/3 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 blokk), valamint Tóth Bence (16/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) irányítójátékára alapozva tartotta kézben a meccset a Debrecen, de egy más felfogású Kaszások futott ki a pályára a nagyszünetet követően. Az eddig stabilan teljesítő Takács (18/3 pont, 17 lepattanó) mellé előlépett a korábban szerényebb produkciókkal előrukkoló Ondima is (23/9 pont, 5 gólpassz), a Bencsik-van der Meer duó 14-14 pontjával kísérve pedig egy negyed alatt látótávolságon belülre kerültek, majd a záró etapban le is lépték a fiatal hajdúságiakat, megszerezve zsinórban ötödik győzelmüket, amivel már másodikak a tabellán.

Kaszások: Ondima 23/9, Takács A. 18/3, van der Meer 14/3, Bencsik 14, Molnár L. 10/6

DEAC: Kozák M. 22/9, Tóth B. 16/6, Opre 12/3

Fotó (1.): hunbasket.hu - Budafok - Békés

Fotó (2., slide): hunbasket.hu - MEAFC - Veszprém

Fotó (3.): hunbasket.hu - Tiszaújváros - Fehérvár