NB I/B: Nincs már nyeretlen a mezőnyben

Megszerezte első sikerét is a Bonyhád együttese, míg a Veszprém már a 11-iket zsebelte be. A Zöld csoportban ismét botlott a Baja, így a Kecskeméten nyerő Vásárhely állt az élre.

Piros csoport

OSE Lions – Budapesti Honvéd SE 86-69 (20-14, 24-20, 20-20, 22-15)

A meglepően korai Hepp Kupa búcsú után össze kellett kapnia magát az OSE együttesének, és ennek megfelelően vette kezébe a mérkőzés irányítását. Abell (18/6 pont, 2 szerzett labda) villanásainak és a jókor sülő kinti dobásoknak köszönhetően szerzett előnyt az Oroszlány, de a Honvéd Martinez (14/6 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) és Szalay (9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) agilis játékával tapadni tudott vendéglátójára. A folytatásban Mohácsi (20/9 pont, 6 lepattanó) is begyújtotta a rakétáit, így maradt szinte végig a tíz pont körüli különbség, a fővárosiak nem tudtak közelebb lopózni, a záró etapban pedig rá tudott még kapcsolni a házigazda, amivel biztosan hozták a győzelmet.

Legjobb dobók:

OSE: Mohácsi 20/9, Abell 18/6, Zsíros 12/3

Honvéd: Martinez 14/6, Mucza 13/3, Horváth Á. 10

MTK Törökbálint – PVSK-Kronosz Kiadó 66-58 (14-19, 12-18, 13-14, 27-7)

Három negyedig a pécsiek elképzelései szerint alakult a mérkőzés, Demeter (15/6 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 6 gólpassz) és Olasz (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével kontrollálta a játékot Juhász Olivér együttese, az MTK pedig csak Berneczei (25 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) ihletettebb napjával tartotta a lépést. A záró negyed aztán óriási fordulatot hozott, a hazaiak letámadása és zóna védekezése kizökkentette a PVSKT-t saját ritmusából, két perc alatt visszajött a meccsbe a Bódi legénység, majd a feljavuló Jakab (15 pont, 4 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz) irányításával a vezetést is átvették. Az utolsó percekben már az MTK akarata érvényesült, bár a pécsieknek volt még egy halványabb feltámadási reményük, de a mezőny legjobbjának bizonyuló Berneczei zsákolása majd az azt követő blokkolása végleg eldöntötte a találkozó végkimenetelét.

MTK: Berneczei 25, Jakab P. 15, Bihari 11

PVSK: Demeter 15/6, Berkics 12/6, Olasz 10

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – OMNIA Pub & Food Békés 82-77 (19-15, 23-12, 16-22, 24-28)

Nincs már nyeretlen csapat a csoportban, a Bonyhád főleg első félidei jó játékával megtörte rossz szériáját és behúzta a sereghajtók csatáját a Békéssel szemben. A Somogyfoki testvérek vitték a hátukon a tolnaiakat, Péter (22/12 pont, 6 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault) és Szabolcs (18/3 pont, 6 lepattanó) is hatékonyan segítették csapatukat, az első 20 perc során már 17 ponttal is ment a házigazda. Tízen belülre nem igazán tudott kerülni a térfélcserét követően sem a Békés, de a negyedik negyedben Krstic (33/21 pont, 8 kiharcolt fault) előhúzta félelmetes dobókezét, a szerb tripláival pedig folyamatosan látótávolságon belül, öt pont környékén tudott maradni a vendég gárda. A végjátékra majdnem megfogta a nagy előnyt leadó Bonyhádot a Békés, két pontra is megközelítette riválisát, de a kellő pillanatokban be tudott még találni a hazai együttes, megszerezve első sikerét.

Bonyhád: Somogyfoki P. 22/12, Somogyfoki Sz. 18/3, Tömösváry 11

Békés: Krstic 33/21, Koma 11

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – BUDAFOK 90-82 (18-26, 24-13, 20-24, 28-19)

Megkeserítette az állovas dolgát a Turiscs nélkül Veszprémbe látogató Budafok, amely remek kezdéssel lépett el esélyesebb vendéglátójától. Főleg Horváth Marcit (8 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) tudták nehezen tartani a palánk alatt, de a vendégek centere a hasznos megmozdulások mellett a személyi hibákat is gyorsan gyűjtögette, így hamar a kispadra kényszerült. A ritmust azonban ez nem törte meg a budafokiaknál, Lados (24/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 7 gólpassz) parádésan mozgott mezőnyben, de Varga (17 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Siklós (14/3 pont, 3 szerzett labda. 2 eladott labda) is felszívta magát a listavezető ellen, így bár feljavult a bakonyiak játéka, az egál körüli eredményt így is szinte végig tartani tudták Károly Máté legényei. Nehezen tudta feltörni a vendégek védekezését a rutinos veszprémi csapat, bár Pavlovic (25/9 pont), Völgyi (13 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda), Madár (17/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Körtélyesi (16/6 pont, 5 lepattanó) is jó formát fogott ki, mégis csak az utolsó percekben kerekedett felül az akkora hátul is jobban záró Mérész sereg.

Veszprém: Pavlovic 25/9, Madár 17/9, Körtélyesi 16/6, Völgyi 13

Budafok: Lados 24/9, Varga D. 17, Sillós 14/3, Puszta 11/9

MEAFC-Miskolc – Vasas Akadémia 76-82 (16-20, 5-22, 30-18, 25-22)

Egy félidőnyi előnyt adott a Vasasnak a kulcsemberét, Takács Dánielt a mérkőzés korai szakaszában elveszítő MEAFC, ez pedig végzetes hibának bizonyult hazai részről. A második negyed miskolci gólcsendjét a Boros (18/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Moravcsik (14/3 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Andrássy (12 pont, 8 lepattanó) trió fémjelezte pasarétiek kiválóan használták ki és építettek 20 pont feletti különbséget, de majdnem ez sem volt elég a győzelemhez. Mert, hogy a nagyszünetben – vélhetően – alapos fejmosást kapó házigazdák megemberelték magukat a folytatásra, Prophet (16 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 7 kiharcolt fault, 8 gólpassz) és Kopasz (14/6 pont, 8 lepattanó) vezetésével elkezdte ledolgozni hátrányát a MEAFC, és sikerült is egyszer négy, egyszer pedig három pontra visszazárkóznia. A Vasas azonban nem ijedt meg a borsodiak lendületétől, mindkét feltámadásra volt válasza, és a végén a büntetőket is a helyükre küldték, amivel értékes két pontot hoztak el Miskolcról.

MEAFC: Prophet 16, 14/6, Lippai 14, Tóth B. 11/9

Vasas: Boros 18/9, Katona 15/3, Moravcsik 14/3, Andrássy 12

Nagykőrösi Sólymok KE – MAFC 61-91 (14-21, 19-26, 17-22, 11-22)

Az 5-0-s kezdésükből építkezve az első negyed nagy részében még vezetni is tudott a Nagykőrös gárdája, amely ugyan messze járt a hazai pályán tőlük megszokott játéktól (20 eladott labda, 32 % mezőny), de így sem tudott igazán átrohanni rajta az esélyesebb MAFC együttese. Szép fokozatosan fordította meg a mérkőzést a Washington (21/6 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 gólpassz), Csapai (17/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) páros fémjelezte fővárosi alakulat, és bár a második etapban volt már 20 is a két félt elválasztó különbség, a térfélcsere után ebből is visszajött még tízen belülre a nagyot küzdő házigazda. Ijedtségre ennek ellenére sem volt ok vendég oldalon, a most is jól működő védekezésük kihúzta őket a bajból, és mindig akadt valaki, aki a megfelelő pillanatban talált utat a gyűrűhöz. A végén elfogyott a Sólymok lendülete, a MAFC pedig fáradhatatlanul ment előre a záró játékrészben is, amivel kialakulhatott a nagyobb arányú vendég győzelem.

Nagykőrös: Fehér 14/9, Candido 13, Molnár M. 11/3, Viqueria 11/3

MAFC: Washington 21/6, Csapai 17/6, Lakosa 13, Nagy K. 10/3

BKG-Príma SE – Nyíregyháza Blue Sharks 75-72 (14-16, 18-23, 18-20, 25-13)

Egy kiváló dobóformában lévő (67 % mezőny, 100 % büntető) Czura (27/12 pont) vezette Nyíregyháza látogatott az újonchoz, amely agilis hátvédje révén szinte az egész mérkőzésen előnyben tudott kosárlabdázni. Többször zárkózott ugyan a BKG Berger (23/3 pont, 7 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 2 blokk) és Nagy Botond (21/6 pont, 2 szerzett labda, 6 gólpassz) révén, de még a záró szakasznak is a vendégek futhattak neki előnnyel, sőt a 39. percben is hat ponttal jártak előrébb. Ekkor jött azonban a hazai henger, 9-0-val zárták a meccset Nagy Ágoston tanítványai, a leblokkoló Nyíregyháza pedig ekkor már nem tudott válaszolni és egy (majdnem) nyert meccset engedett ki a akezéből.

BKG: Berger 23/6, Nagy Bo. 21/6, Kovács S. 10

Nyíregyháza: Czura 27/12, Locke 16/3, Tóth G. 11

Zöld csoport

SMAFC – KTE-Duna Aszfalt 79-80 (20-20, 22-12, 22-27, 15-21)

A Czukor (20 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Kovács (18 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda),    Soós (14/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) hármasfogat által vezérelt SMAFC az első félidőben kézben tartotta a mérkőzés irányítását, ám a nagyszünetet követően megnőtt a hibák száma hazai oldalon, amiből a Kecskemét vissza tudott jönni vendéglátója nyakára. Plézer (33/9 pont, 8 kiharcolt fault) és Molnár (24/9 pont, 2 szerzett labda, 7 eladott labda, 7 kiharcolt fault) volt tarthatatlan a túloldalon, a feljavuló játékkal pedig egy egylabdás végjátékba keveredett a két fél. Hiába vezetett azonban a házigazda 79-74-re is három perccel a lefújás előtt, egy 0-6-s szakasszal fordított a Kecskemét, majd a rengeteg hibával tarkított a záró percekben meg is őrizte minimális előnyét Váradi Kornél együttese.

SMAFC: Czukor 20, Kovács B. 18, Soós 14/6, Füzi 12/6

Kecskemét: Plézer 33/9, Molnár D. 24/9, Vukcevic 13/9

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Óbudai Kaszások 97-78 (22-25, 19-19, 28-20, 28-14)

A korábban jobban bírt második félidőben – főleg a negyedik negyedben - omlott össze a Kaszások játéka Győrben, hiába tartotta addig magát jól az óbudai alakulat, a rövidebb kispad kiütközött a záró etapban. Több jó egyéni teljesítmény és egy agresszív negyedik negyedbeli védekezés segítette a kisalföldieket a győzelemhez, Gáll Dominik (20/9 pont) mellett Rátvay Balázs (17 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) és Geiger Bálint (12/6 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 6 gólpassz) is hatékony játékkal rukkoltak elő, míg a vesztes félnél főleg a Takács (16 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda, 2 blokk), Meleg (25/9 pont, 4 lepattanó) páros tartotta sokéig versenyben a sötét mezeseket.

Győr: Gáll 20/9, Rátvay B. 17, Rátvay T. 16/3, Geiger 12/6

Kaszások: Meleg 25/9, Takács A. 16, Farkas 12/6

KTE-Duna Aszfalt – Vásárhelyi Kosársuli 62-75 (14-17, 11-20, 20-14, 17-24)

Nehéz mérkőzés volt mindkét fél számára, a Kecskemét fiataljai egy komoly sorozatterhelés végén fogadták az esélyesebb Vásárhelyt, míg a csongrádiaknak a hazai pályát egykönnyen nem adó Váradi legénységgel kellett megbirkózniuk. A vendégek a parádés napot kifogó Molnár Bence (32/15 pont, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz) révén mindig tudtak újítani a találkozón és rutinjukat kihasználva szinte végig vezetve hozták a derbit. A Molnároknak nagyon ment ezen a játéknapon, hazai oldalon Molnár Dániel (25/9 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda) emelkedett ki a társak közül, de a fáradtság még rajta is meglátszott, a vendéglátók a lepattanócsata megnyerése ellenére nem tudtak igazán partiban lenni, mivel csupán 34 %-al céloztak mezőnyből.

Kecskemét: Molnár D. 25/9, Plézer 13/3

Vásárhely: Molnár B. 32/15, Bálint 10

EKE Eger KOK – Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 85-81 (27-20, 16-24, 22-19, 20-18)

Két ellentétes negyedet hozott az első félidő Egerben, a jobban kezdő, Varga dupla-duplájára (21/3 pont, 19 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 4 gólpassz) támaszkodó hevesieké volt a nyitó tíz perc, majd a Pongrácz (19/12 pont, 6 szerzett labda, 2 eladott labda), Hill (19/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) duó hozta vissza a borsodiakat a meccsbe. A térfélcserét követően abszolút nyílt volt a párharc, vészjósló volt azonban, hogy a vendégek a végjátékban elvesztették előbb Hillt, majd Pongráczot is, ráadásul utóbbi kiállítását követően biztosíthatta be a győzelmet büntetőkből az Eger gárdája.

Eger: Varga I. 21/3, Mészáros B. 15/9, Szicsák 15, Máté B. 14/6

Tiszaújváros: Pongrácz 19/12, Hill 19/3, Pöstényi 11/3, Szilasi 11/3, Kovács Z. 10/6

DEAC U23 – Bajai Bácska FKE 84-73 (13-27, 20-19, 23-11, 28-16)

19 pontos előnyt herdált el Debrecenben a Jakab (23/15 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), Pongó (20 pont, 6 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 7 gólpassz) duó fémjelezte Baja, amely ezzel újabb meglepő rovátkát húzott be a vereség rublikába. A DEAC-nál is két mezőnyember vitte a prímet Tóth Bence (29/9 pont, 6 lepattanó, 10 kiharcolt fault) és Kozák Márton (22 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) személyében, a második félidőt pedig uralta a hazai együttes, 27 ponton tartva a korábban félelmetesnek hitt bajai tüzérséget. A DEAC negyedik sikerével már a rájátszás kapujában toporog, és ha tartja jó formáját, akkor csak idő kérdése mikor lép be rajta.

DEAC: Tóth B. 29/9, Kozák M. 22

Baja: Jakab P. 23/15, Pongó 20, Nagy D. 13/6

Salgótarjáni KSE – Alba Fehérvár 86-83 (37-15, 13-19, 15-22, 21-27)

Nagyon bekezdett a bődületes tripla-duplát szállító Herendic (12 pont, 13 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 18 gólpassz) vezette Salgótarján, 7-8-as vendég vezetés után egy 22-3-as szakasszal fordítottak, de a tetemes előnyük így is majdnem elenyészett az utolsó percekben. Légiósa mellett Kovács (17/6 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 4 gólpassz) és Joó (22/6 pont, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) is jól mozgott a régi motorosok közül, míg a Békésról szerződtetett Hajdu Márton egy 18 pont, 7 lepattanós performansszal tette le a névjegyét. A túloldalon azonban a fiatalok is hozzászóltak a hazaiak remek kezdéséhez, Polster (23/18 pont, 4 lepattanó) triplái mellett a junior korú Balsay (17/6 pont, 6 eladott labda), Seyi (14 pont, 6 lepattanó) kettős játéka is feljavult, amivel a végjátékra el is tüntette hátrányát a Fehérvár. Hiába jöttek fel azonban egy labdára többször is, a fordítás egyszer sem sikerült, így a meccsbe belekényelmesedő Salgótarján megúszta a hazai fiaskót.

Salgótarján: Joó 22/6, Kovács M. 17/6, Hajdu 17, Herendic 12

Fehérvár: Polster 23/18, Balsay 17/6, Seyi 14

Fotó: oselions.hu