NB I/B: Óbudai feltámadás Tiszaújvárosban

A Tiszaújvárosnak nem jött be a dupla meccses ”forduló”, mindkét fellépését elbukta a borsodi együttes, a Kecskemét otthonában és hazai környezetben is elhasaltak a Kaszásokkal szemben. A hét harmadik mérkőzésén a Salgótarján nyögvenyelősen verte a SMAFC gárdáját.

Zöld csoport

KTE-Duna Aszfalt – Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 90-64 (27-14, 24-19, 20-13, 19-18)

Remek kezdéssel hagyta állva a borsodiakat a Vukcevic (28/6 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 eladott labda, 10 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Kucsera (20 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 eladott labda) páros fémjelezte Kecskemét, amely végig kontrollálni tudta a mérkőzés alakulását. A 20 eladott labda is belefért hazai oldalon, mivel a vendégek 24-et szórtak el, plusz a fehér mezesek nagy fölénnyel nyerték a lepattanó csatát (23-40 – köztük 17 támadó), több dobóhelyzethez juttatva ezzel magukat. A Tiszaújvárosnak nem volt esélye a győzelemre, Pongrácz (13/9 pont, 8 lepattanó) és Pöstényi (21/9 pont, 2 szerzett labda, 2 eladott labda) próbálták még visszahozni csapatukat a mérkőzésbe, de az egységes gárda képét mutató Kecskemét nem tört meg egyik feltámadási kísérletnél sem.

Legjobb dobók:

Kecskemét: Vukcevic 28/6, Kucsera 20, Plézer 12/6

Tiszaújváros: Pöstényi 21/9, Pongrácz 13/9

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – Óbudai Kaszások 72-77 (28-7, 13-25, 7-25, 24-20)

A hétkőzi derbivel ellentétben ezúttal az első negyed alakult hibátlanul a borsodiak számára, jóformán állva hagyták a játékukat csak kereső Kaszásokat a Gáspár (21/6 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 eladott labda, 2 blokk), Pöstényi (13/9 pont, 8 lepattanó) páros húzta házigazdák. Az óbudaiak azonban nem estek kétségbe, több meccsüket fordították már meg lassabb kezdést követően, így több jó egyéni teljesítményre támaszkodva, köztük Takács masszív dupla-duplájával (18/3 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérelve előbb felkúsztak vendéglátójuk nyakára a félidő hajrájában, majd a térfélcserét követően ők gázoltak át a Tiszaújvároson. A végjátékban a Kaszások jártak előrébb, és volt ugyan egyenlítési esélye a hazai gárdának, élni nem tudtak az eséllyel, így az első negyed után meglepő vendég siker született. A Tiszaújvárosnál szolid performansszal mutatkozott be Jaywuan Hill (7 pont, 3 lepattanó), aki korábban már erősítette a borsodi együttest a 2016/17-es szezonban.

Tiszaújváros: Gáspár 21/6, Pöstényi 13/9, Kovács Z. 11/3

Kaszások: Takács A. 18/3, Molnár L. 13/6, van der Meer 12/3, Bencsik 11, Farkas 10/6

Salgótarjáni KSE – SMAFC 85-57 (12-13, 15-11, 21-15, 37-18)

Igencsak szenvedősre sikeredett az első félidő Salgótarjánban, a vendégek zóna védekezéssel, míg a házigazdák ritmustalan játékkal járultak hozzá a pontszegény és szokatlanul szoros nyitó 20 perchez. A folytatásban is nehezen talált magára a Herendic (18 pont, 15 lepattanó, 6 szerzett labda, 2 eladott labda, 9 gólpassz, 2 blokk), Joó (21/9 pont, 6 lepattanó) páros mellett a Piukovics fivérekre (30/15 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz) támaszkodó nógrádi együttes, csak a negyedik negyed elején tudott egy 18-1-es szakasszal ellépni és ezzel eldöntetni az összecsapást. A SMAFC keretében egyedül Kovács Benedek (18 pont, 20 lepattanó, 3 eladott labda) teljesítménye emelhető ki, a többiektől hiányzott a szükséges plusz a vendégek bravúrjához, akiktől így is meglepetés, hogy három negyedig partiban voltak Salgótarjánban.

Salgótarján: Joó 21/9, Herendic 18, Piukovics B. 16/6, Piukovics P. 14/9

SMAFC: Kovács B. 18, Garab 10/6, Soós 10/3

Fotó: ktekosar.hu