NB I/B: Papírforma és bombameglepetés

Két mérkőzést rendeztek a múlt hétvégén az NB I B-ben, mindkettőt a nyugati csoportban. A nosztalgia rangadón papírforma eredmény született, a MAFC megszerezte zsinórban az ötödik győzelmét, a SMAFC pedig elszenvedte sorozatban ötödik vereségét. A Dózsa György úton viszont "robbant a bomba" - hosszabbítás után elvesztette veretlenségét az éllovas Bonyhád.

MAFC - SMAFC-NYME 78-62 (24-18, 18-15, 20-9, 16-20)

Egy nem túl színvonalas meccsen aratott magabiztos rajt-cél győzelmet a MAFC. Sabáli Balázs tanítványainak elég volt egy-egy rövid, de igen jó periódus mindkét félidőben ahhoz, hogy a harmadik negyed végére kerek 20 pontos előnyt szerezve eldöntsék a meccset a maguk javára. A megfiatalított SMAFC hiába nyerte meg 37-28-ra a lepattanóharcot, játékosai 20 labdát adtak el, szemben a hazai 13-mal. A MAFC sorozatban 5-ik győzelmét megszerezve megszilárdította helyét az élmezőnyben, a SMAFC pedig az alsóházban tanyázik, s nyilván nem is annyira ez a vereség, hanem a TF és a PEAC elleni hazai kudarc az igazán fájó.

MAFC: Vavra (14 pont, 5 lepattanó),  Nagy B. (13/9 pont), Misek (12 pont 3 gólpassz), Fekete (7 pont, 9 lepattanó)

SMAFC: Balogh G. (16/3 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda), Csaplár-Nagy (10 pont, 9 lepattanó), Szlávik (9/3 pont)

Budapesti Honvéd SE - B-BETON Bonyhád KSE 89-87 (21-17, 27-17, 15-21, 22-30, 4-2)

Ellentétes félidők drámai 45 perce. Futballban kicsit zavaros lenne ez a megfogalmazás, ám erre az összecsapásra tökéletesen illik. A Honvéd a hatodikpercben Stefán eredményes palánk alatti játékára építve 14-4-re vezetett, ám a negyed végén Panta vezérletével felzárkózott a Bonyhád. A második szakasz elején felváltva estek a kosarak, majd 25-21 után a Tursics-Kwame kettős pontereje révén egy 14-2-es futást bemutatva a nagy szünetre tetemes előnyt szerzett a hazai csapat, amely már 48-30-ra is vezetett, ám a félidő utolsó négy pontját büntetőkből a Bonyhád szerezte.
Tetemes hátránya ellenére szünet után a Bonyhád egy 6-0-s rajttal jelezte: nem mondott le veretlensége megőrzéséről, ám Tursics eredményessége révén tartani tudta tíz pont körüli előnyét a Honvéd. A záró szakaszban Tömösváry hármasával, majd Faragó büntetőivel hamar szorossá tette a meccset a Bonyhád, amely a 33. percben 68-66-ra jött föl, majd a negyed közepén Panta kosarával utol is érte ellenfelét a listavezető. Hihetetlen izgalmasan alakult a végjáték, Kovács hármasával ismét megugrott a Honvéd, de nem sokkal később Ruttkai büntetőivel a meccs során először bonyhádi vezetést mutatott a tábla. Sőt erre jött még egy Jilling tripla,a mivel a 37-ik percben 78-74-re a listavezető vezetett. Újra Tursics villant, előbb triplát, majd duplát dobott, utóbbival visszaszerezte a vezetést csapatának. A fordulatokban gazdag végjátékban az utolsó perc elején Tömösváry triplájával 85-81-re vezetett a Bonyhád, de előbbTursics, majd  Szalay Ákos is bedobta a büntetőket - ez a 2 pontja volt a mindössze 8 percet játszó játékosnak, kötélből vannak az idegei -, így jöhetett a hosszabbítás.
Ebben öldöklő küzdelem zajlott, Tömösváry büntetőivel a vendégek szereztek vezetést. Közel két, pont  nélküli perc után Bohanek büntetőivel egyenlített a Honvéd, mindkét gárda mindent kiadott magából. A hosszabbítás egyetlen akciókosara, Bohanek támadó pattanó utáni találata aztán el is döntötte e remek meccset a hazai csapat javára - drámai küzdelemben vesztette el veretlenségét a Bonyhád.

Honvéd: Tursics (28/9 pont, 6 lepattanó, 6 eladott labda, 6 gólpassz), Kovács D. (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Kwame (14/6 pont, 4 lepattanó), Bohanek (11 pont, 9 lepattanó)

Bonyhád: Faragó (22 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Panta (21/6 pont, 7 lepattanó), Jilling (17/6 pont 4 lepattanó), Tömösváry (13/6 pont, 4 lepattanó)