NBI/B: Élen az OSE és a Budafok

Békésen is győzni tudott az OSE, így egyedüliként veretlen a Piros csoportban, míg a Zöldeknél a BKG-Salgótarján-Budafok trió mondhatja még el ezt magáról, utóbbi jobb kosárkülönbséggel vezeti a tabellát.

Piros csoport

Bonyhádi KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 80-77 (13-21, 23-17, 27-21, 17-18)

Az első negyed az újra a tavalyi alacsony szerkezetével (Dobos és Candido sem játszott) operáló Nagykőrös kedve szerint alakult, a Bonyhád sokáig csak üldözni tudta ellenfelét, mindössze a térfélcserét követően szerezte vissza a vezetést a tolnai alakulat. Innentől aztán a dupla-duplát elérő Baki (20 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) vezette házigazdák növelték előnyüket, a 33. percben már ők jártak előrébb kilenc egységgel, viszont a Sólymok nem adták ilyen könnyen magukat, talpra álltak, és Mácsai (11/6 pont, 8 lepattanó) 38. percben elsüllyesztett büntetőjével visszaszerezték a vezetést (76-77). Elrontott kísérletek mindkét oldalon, majd jött Baki, aki egy kosár jó plusz egyes akcióval az utolsó minutumban fordított, válaszul Lakosa (18/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) hibázott triplát, majd Tömösváry (11 pont, 8 lepattanó) állította be a végeredményt. A nagykőrösieknél több jó egyéni teljesítmény akadt, mint a hazaiaknál, Tóth Viktor majdnem tripla-dupláig jutott (15 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz), és Molnár is sokat tudott hozzátenni (15/9 pont, 9 lepattanó), talán egy kicsit jobb dobóformával (36%) meg lehetett volna az idegenbeli bravúr.

Legjobb dobók:

Bonyhád: Baki 20, Tömösváry 11, Kovács B. 10/6
Nagykőrös: Lakosa 18/12, Molnár M. 15/9, Tóth V. 15, Mácsai 11/6

Calle Pubfood Békés - OSE Lions 90-98 (27-27, 17-27, 21-22, 25-22)

Nagy dobópárbajt vívtak a felek, az első negyedben, Koma (27 pont, 4 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 2 blokk) és Madár (22/12 pont, 5 gólpassz) ontotta főleg a kosarakat, utóbbihoz Sömenek zárkózott (19/9 pont, 4 lepattanó) a második tíz percre, a nagyszünet előtti kisebb hazai megingást kihasználva pedig meglépett az OSE. Krstic (23/9 pont, 5 lepattanó) azonban nem engedte ilyen könnyen lerázni csapatát, vezetésével a Békés ismét tapadni tudott az oroszlányiakra, ám a végjátékban egy-egy fontos kivédekezett támadásnak köszönhetően végül be tudta húzni újabb striguláját a győzelem rovatba Vavra András legénysége.

Békés: Koma 27, Krstic 23/9, Kertész 12
OSE: Madár 22/12, Sömenek 19/9, Illés 13/3, Kovács G. 10/3

MEAFC - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 75-82 (19-15, 18-20, 18-26, 20-21)

Még ha tartja is magát a ”mondás”, hogy a Piros csoportban bárki bárkit megverhet, akkor is meglepetés a TF miskolci győzelme. A remek dobóformát kifogó Beák (35/15 pont, 4 lepattanó) fémjelezte vendégek ugyanis jobb teljesítményt nyújtottak rettegett házigazdájuknál, a picit talán gyengébb pontnak számító palánk alatti szekcióban sem maradtak alul, igaz, borsodi oldalon nem is villogtak a magasemberek. Szögi sajnálatos sérülése (szerencsétlen lökést követően orrvérzés) biztosan befolyásolta a házigazdák játékának ritmusát, Drahos (14/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Galló (10 pont, 5 lepattanó) próbálták ezt kompenzálni, de igazán átütő erő nem volt a vendéglátókban. Bezzeg a TF-nél, ott Beákon kívül Buzás (14/3 pont, 4 szerzett labda), Kerkai (13/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és Szobi (13 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 5 gólpassz) sem zavartatta magát a 30 perc feletti játékidő miatt, és remek játékkal hálálták meg Mehmedovics mester bizalmát.

MEAFC: Drahos 14/6, Szögi 10, Galló 10
TF: Beák 35/15, Buzás 14/3, Kerkai 13/6, Szobi 13

Vasas Akadémia - Vásárhelyi Kosársuli 82-79 (20-18, 19-20, 17-19, 26-22)

Három negyeden át a találkozó kiegyenlített küzdelmet hozott, jól kezdett a Moravcsik (15/3 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Katona (17/9 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) duó húzta Vasas, de a túloldalon is akadt egy dinamikus páros, Szabó (21/3 pont, 7 lepattanó) és Gajic (27/6 pont, 11 lepattanó) ellenszerét nem találta a pasaréti együttes. A házigazdák rutinos hátvédsorához később fel tudott zárkózni a Peringer (14 pont 9 lepattanó), Andrássy (15/3 pont, 7 lepattanó) belső tengely, míg a vendégeknél Vas Peti lendült bele a végjátékra (11/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz). A harmadik etap végén indított, majd a negyedikben 0-13-mal lezárt csongrádi roham után már nyolccal is járt előrébb a Vásárhely, ám a fővárosiak visszaküzdötték magukat a meccsbe, így az utolsó perceknek is egál körüli eredménnyel futottak neki a felek. Hárompontos Vasas vezetésnél előbb Vas egalizált a 6,75-ön túlról, de egy időkérés után Andrássy is beköszönt egy trojkával, amire már nem tudott válaszolni Varga Zalán dobásával a vendég együttes.

Vasas: Katona 17/9, Moravcsik 15/3, Andrássy 15/3, Peringer 14
Vásárhely: Gajic 27/6, Szabó P. 21/3, Vas P. 11/3

Nyíregyháza Blue Sharks - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 85-69 (19-20, 19-15, 20-14, 27-20)

Főleg az első félidőben tudta megnehezíteni a nyíregyháziak dolgát a Győr együttese, ekkor még vezetni is tudtak Náraiék (20/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), ám a térfélcserét követően állandósulni látszott egy tíz pont körüli hazai előny, amit csak Csaba György (19/3 pont, 5 lepattanó) pontjaival sikerült egyszer öt pontra letornászni. Ennél közelebb azonban nem engedte már a győrieket Siska János legénysége, Czura (24/12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Bus (14 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz) remeklése mellett Nagy (8 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) és az összeszedettebb játékot nyújtó Delegal (11 pont, 8 lepattanó) is besegített a festékek környékén, 36%-os mezőnymutatón tartva a főleg a támadásjátékukról híres vendégeket. A már említett Nárai-Csaba duó mellett Gáll is megdobta a maga 17 pontját, mindhárman egészen kiváló dobószázalékkal, ám a Ruják-Gombás páros mindössze kettő pontot tudott ehhez hozzátenni, és Puszta sem érezte ezúttal úgy a gyűrűt.

Nyíregyháza: Czura 24/12, Bus 14, Vaskó 11/9, Delegal 11
Győr: Nárai 20/9, Csaba 19/3, Gáll 17/6

Zöld csoport

EKE Eger KOK - BKG-Príma SE 57-90 (10-32, 17-24, 16-20, 14-14)

A BKG zárta az előző kört, és ő is nyitotta a zöld csoportot a hétvégén, gyakorlatilag ott folytatva, ahol a Falco ellen abbahagyta az együttes. Egy negyed alatt dűlőre vitte a dolgot Nagy Ágoston alakulata a kevés ellenállást mutató egriekkel szemben, akik csak a második félidőben tudtak lépést tartani az akkorra már eldőlt mérkőzésen. Minden vendég játékos feliratkozott a pontszerzők közé, extra nem kellett ezúttal senkitől, bár Nagy Benedek különösen jól pörgött (11/9 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), a lepattanóharc megnyerése (26-49) elegendő is volt a magabiztos sikerhez.

Eger: Pomázi 16/9, Kiss B. 10/6
BKG: Nagy Bo. 15/12, Halász 14, Khakonov 13/3, Nagy Be. 11/9, Szeleczki 10

Bajai Bácska FKE - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 61-66 (13-18, 17-15, 16-20, 15-13)

Hogy lehet 35%-os dobóteljesítménnyel mérkőzést nyerni? Úgy, hogy 36%-on tartod az odahaza mindenkire veszélyes vendéglátódat, és még belekergeted 18 eladott labdába is. A Tiszaújváros nem brillírozott Baján, de kőkemény védekezésével uralta a mérkőzést, és csupán egyetlen egyszer, a 32. percben adta ki a vezetést a kezéből. Ekkor Mándity (23 pont, 10 lepattanó, 6 kiharcolt fault) büntetőjével először és utoljára járt előrébb a borsodiaknál a bácskai gárda, a Jackson (15 pont, 18 lepattanó, 5 eladott labda, 7 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Piukovics (19/12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda), Gáspár (10/3 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda) trió irányításával gyorsan visszavette a kezdeményezést a Tisazújváros, és már nem is adta vissza a lefújásig.

Baja: Mándity 23, Nagy D. 14/6
Tiszaújváros: Piukovics 19/12, Jakcson 15, Pöstényi 11/9, Gáspár 10/3

DEAC U23 - Motax-Pápai KC 76-72 (15-20, 22-17, 12-12, 19-19, 8-4) – hosszabbítás után

Omenaka Godwin jelenléte (24 pont, 12 lepattanó) ennyit számított a DEAC-nak, vezetésével – ha nem is könnyen, de – meg tudta szerezni első győzelmét a hajdúsági együttes. Kellett is, aki tartsa a lépést Hegedűs produkciójával (11/3 pont, 17 lepattanó, 5 blokk) a palánkok alatt, ráadásul Kálmán (22 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Keller (14 pont, 4 lepattanó, 2 blokk) is ponterős teljesítménnyel húzták előre a Pápát, ezt főleg Kozák (10/6 pont, 12 lepattanó) és Opre (10/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) tudták ellensúlyozni. A hosszabbításba torkolló derbin Fazekas Csabi vezetésével tudtak a ráadásban vendégük fölé kerekedni a debreceniek.

DEAC: Omenaka 24, Fazekas 11/3, Kozák 10/6, Opre 10/3
Pápa: Kálmán 22, Keller 14, Hegedűs 11/3

Óbudai Kaszások - Falco KC Szombathely U23 91-81 (15-20, 25-27, 24-14, 27-20)

Lassan kezdett a Kaszások gárdája, a Falco elsősorban Dancsecs (17/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) vezetésével irányította a mérkőzést az első félidőben. A térfélcserét követően tudta csak utolérni fiatal vendégeit Nagy Bálint együttese, ám a felzárkózás csak rövid ideig tartott, ismét megléptek ugyanis tízzel a Vas megyeiek. A forgatókönyv megismétlődött, újra felzárkóztak az óbudaiak, ám innentől már nem adták vissza a vezetést, és fokozatosan lépve el a Szombathelytől behúzták második sikerüket is a bajnokságban. A hazai győzelem fő sikerkovácsai a pontokért felelős Kollár (19/12 pont, 5 lepattanó), Vámos (22/15 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) páros mellett a junior korú Pintér Máté (15 pont, 4 gólpassz) és a palánk alatt tüsténkedő van der Meer Loránd (11 pont, 5 lepattanó) voltak.

Kaszások: Vámos 22/15, Kollár 19/12, Pintér 15, van der Meer 11
Falco: Dancsecs 17/6, Lukács 15/9

Sopron KC-Sportiskola – Ford Ivanics-Budafok 77-96 (20-21, 23-30, 15-30, 19-15)

A dobópárbajban még tudta tartani a lépést a budafokiakkal a házigazda soproni együttes, ám a 20 eladott labda megbosszulta magát a második és a harmadik negyedben, amelyben lerendezte a fővárosi gárda a találkozót. Az eddig is jó teljesítmény nyújtó Bagó (17 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk), valamint Kántor (28/15 pont, 5 eladott labda, 5 gólpassz, 11 kiharcolt fault) mellett ezúttal Polgárdy (13/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) játszott hasznosan hazai oldalon, viszont a győztes félnél mind hozták magukat a rutinos játékosok, Wehner (22/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Fehér (23/15 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz) és Tursics (20/9 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) elérte a VAL/perc átlagot.

Sopron: Kántor 28/15, Bagó 17, Polgárdy 13/6
Budafok: Fehér 23/15, Wehner 22/3, Tursics 20/9, Varga D. 16

Fotó: meafc.hu