NBI/B: Előny a Bonyhád-Békés kettősnél

A Bonyhád 16 pontos előnyt gyűjtött a Győr elleni visszavágóra, míg a Békés egy utolsó másodperces Kertész-triplával fricskázta meg a Vásárhelyt. Papírforma a Zöld csoport negyeddöntőiben, hozta az első meccset a BKG és a Salgótarján is.

Piros csoport

Rájátszás a 11-14. helyért

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 80-64 (16-14, 27-12, 17-13, 20-25)

A második negyedbeli rövidzárlat sokba kerülhet a győrieknek, a Jilling (28/18 pont, 3 szerzett labda, 9 kiharcolt fault) fémjelezte Bonyhád ekkor egy 15-1-es rohammal hagyta állva a kisalföldieket, akik már nem is tudtak szorosabb meccset kiharcolni a folytatásban. A 28%-kal célzó vendégek hátránya már 25 pont is volt a térfélcserét követően, innen sikerült kicsit kozmetikázni a Puszta (16/3 pont, 4 lepattanó), Gáll (13/9 pont, 6 lepattanó) vezette Győrnek, de a 16 pont ledolgozása még hazai környezetben sem ígérkezik könnyű feladatnak. A győztes félnél visszatért Somogyfoki Péter, de főleg testvére, Szabolcs (10 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), valamint a Lazic (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Tömösváry (13 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) duó hozták a találkozót a tolnaiak számára a már említett, csak triplából és büntetőből eredményes Jillingen kívül.

Legjobb dobók:

Bonyhád: Jilling 28/18, Tömösváry 13, Lazic 11/3, Somogyfoki Sz. 10

Győr: Puszta 16/3, Gáll 13/9

Vásárhelyi Kosársuli – Calle Pubfood Békés 75-77 (23-18, 15-21, 18-14, 19-24)

Miletic egy 18 pont, 9 lepattanós estével jelezte, sérülése a múlté és bizony rajta nem fog múlni a bennmaradás, de a Molnár, Béres, Horváth trió is vállalta végül a játékot hazai oldalon. Nagyon meglépni azonban nem tudott a Vásárhely, amelyben öten is elérték a tíz pontos határt, végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Békésnél a Krstic (22/6 pont), Koma (16/6 pont, 5 lepattanó), Nagy (13/3 pont, 8 lepattanó) hármas felelt elsősorban a pontokért, de döntő faktornak Kertész (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) agilis játéka bizonyult és a végén is ő lett a hős vendég oldalon. Az utolsó percben ugyanis még 75-71-re vezetett a Vásárhely, ám előbb Koma szórt be egy triplát, majd kivédekezve az utolsó csongrádi támadást, Kertész az elcsent labdát a félpályán túlról jutatta a gyűrűbe!! A lélektani (és a számtani) előny így a Békésnél van, de rendkívül nyílt még a párharc, a visszavágón is csak egy-egy kosár döntheti el a bennmaradást.

Vásárhely: Miletic 18/6, Bálint 12/3, Vas P. 11, Molnár B. 10, Szabó P. 10

Békés: Krstic 22/6, Koma 16/6, Nagy B. 13/3, Kertész 12/3

Zöld csoport

Negyeddöntők

BKG-Príma SE - Sopron KC-Sportiskola 97-60 (26-16, 34-6, 27-13, 10-25)

Ellentmondást nem tűrően kezdte a rájátszást az alapszakaszgyőztes BKG, a 19-3-as nyitány után ugyan összekapta még magát a soproni együttes, de a folytatásban nem tudott egyenrangú ellenfele lenni a bajnoki címre törő szigetszentmiklósiaknak. A második negyed 27-2-es hazai szakasza minden nyitott kérdést megválaszolt a félidőre, de a különbség a térfélcserét követően is tovább nőtt, a sokat cserélő házigazdák már 50 ponttal is jártak előrébb fiatal kihívójuknál. A Kántor nélkül érkező, mindössze hat játékost bevető Sopronnál Polgárdy és Bagó (10 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) is kisebb sérülést szenvedett, és leginkább csak Werner (16 pont, 12 lepattanó) tudott hatékony lenni a vendéglátók agresszív védekezése ellen. A győztes félnél mind a 12 pályára lépő játékos szerzett pontot, a legtovább Nagy Botond jutott (20/12 pont, 4 szerzett labda, 5 eladott labda, 8 gólpassz), mögötte a Reizer (10 pont, 9 lepattanó), Czakó (11 pont, 6 lepattanó) páros gazdálkodott legjobban a kapott játékpercekkel.

BKG: Nagy Bo. 20/12, Tanács 12/3, Czakó 11, Reizer 10, Szeleczki 10

Sopron: Werner 16, Buzsáki 11/3, Polgárdy 11, Bagó 10

Salgótarjáni KSE - MAFC II. 86-73 (20-14, 20-18, 26-13, 20-28)

Csapai hiánya előzetesen nem kecsegtetett sok jóval a főleg palánk roppant masszív MAFC ellni párharc első felvonásán, de Joó vállsérülése tovább nehezíthette volna Ughy Albert vezetőedző dolgát. Csakhogy a tarjániaknál Rackley (22/9 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz, 3 blokk) elővette a rájátszás-formáját, mögötte még négyen zártak legalább 11 ponttal, az ismét jókor meghúzott zónavédekezés pedig nyerőnek bizonyult a házigazdák számára. Már 24 ponttal is vezettek Jakabék, amikor a Bordács (23 pont, 16 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Katona (23/6 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) páros megrázta a MAFC-ot és egy 15-2-vel közelítettek a Salgótarján felé. Az idő már kevés volt a szorosabb végjátékhoz, egy jobb dobóformával (36% mezőny) odahaza talán több esélyük lehet elkapni az esélyesebb nógrádiakat.

Salgótarján: Rackley 22/9, Burai 14/3, Olasz 13, Sonyák 12, Kovács D. 11/3

MAFC: Katona 23/6, Bordács 23

Fotó: vasarhelyikosarsuli.hu