NBI/B: idén is egy pont döntött a Győr-MTK rangadón

Veretlen maradt a MEAFC, a Bonyhád, a TF és az OSE, rangadót nyert a Győr, vereséggel kedzett a tavalyi döntős Veszprém.

Piros csoport

MEAFC - Nagykőrösi Sólymok KE 88-74 (21-16, 24-26, 18-21, 25-11)

A Nagykőrös ismét megfuttatta a miskolciakat, a harmadik negyedben öt ponttal is ment a Tóth-Dobos páros vezette vendég együttes, a MEAFC csak a hajrában tudta végleg a maga javára fordítani a találkozót. Drahos (16/3 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) mellett ezúttal hátvédtársa, Szögi villogott, 28 pontjával a mezőny legeredményesebbje lett, az utolsó percben is az ő, illetve a dupla-dupláig jutó Galló (12 pont, 10 lepattanó) kosaraival zárta le a meccset a házigazda.

Legjobb dobók:

MEAFC: Szögi 28/9, Drahos 16/3, Máté B. 12, Galló 12, Lippai 11
Nagykőrös: Tóth V. 16/6, Dobos 16, Kónya 11/6, Fehér 10/6

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - MTK Törökbálint 72-71 (18-11, 15-19, 17-20, 22-21)

A tavalyi izgalmakat hozta a győri rangadó, az elején a vendéglátók tudtak lélegzetvételnyi előnyt felépíteni, de az MTK hamar utolérte őket, és a folytatásban már ők is többször jártak előrébb. A végjátékra is csak egypontos hazai vezetéssel érkeztek a felek, ott előbb Nagy Szabolcs duplájával fordított a Törökbálint, majd kihagyott győri büntetők és egy elpuskázott Jakab (21/6 pont, 8 szerzett labda) középtávoli következett, mielőtt a tavalyi hős, Nárai gólpasszából a meccsen hatból öt triplát értékesítő Gáll Dominik (19/15 pont, 5 eladott labda) újra a fehér mezeseket juttatta előnyhöz. A hátralévő 16 másodpercben nem tudott már válaszolni a vendég gárda, így idén is egy ponttal győzött a Győr. Hazai oldalon Ruják Bencének (16 pont, 6 lepattanó, 6 gólapssz) és Puszta Dávidnak (13/3 pont) jött még ki jobban a lépés, míg az MTK-nál Jakab mellett a Szabó-Bihari-Boinitzer trió tűnt ki.

Győr: Gáll 19/15, Ruják 16, Puszta 13/3
MTK: Jakab 21/6, Szabó T. 15, Boinitzer 12/3, Bihari 10

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Vásárhelyi Kosársuli 84-69 (27-16, 21-19, 21-18, 15-16)

Rajt-cél győzelmet aratott a TF odahaza, egy apró, negyedik negyedbeli fellángolástól eltekintve a Vásárhely ezúttal sem tudta megközelíteni vendéglátóját. Beák (22/9 pont, 11 lepattanó) ismét vezér volt, Kerkai sokoldalú játékával (18/9 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz, 2 blokk) tartotta a lépést a kapitánnyal, ráadásul Szobi (16/6 pont, 6 gólpassz) és Filipovic (16 pont, 6 lepattanó) is kitettek magukért, az első etapban összeszedett 15 pontos előnyt pedig már nem tudta ledolgozni a kétemberes csapatként Szabó 24, valamint Varga 23 pontjára építő Vásárhely.

TF: Beák 22/9, Kerkai 18/9, Szobi 16/6, Filipovic 16
Vásárhely: Szabó P. 24/6, Varga Z. 23/9

Bonyhádi KSE - Calle Pubfood Békés 85-80 (28-14, 17-20, 21-18, 19-28)

40-16-os bonyhádi vezetésnél sima meccsnek nézett ki a Békés vendégjátéka, de a második negyedben összehozott 5-18-as etapnak köszönhetően még visszajött a találkozóba a Nagy (21/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Krstic (24/18 pont, 4 gólpassz) vezette alakulat. A folytatásban állandósult a tíz pont körüli különbség a felek között, az utolsó percekben azonban indított még egy rohamot a Békés. Krstic két triplájával két pontra faragták hátrányukat, ám az idő szorításában faultolniuk kellett, a bonyhádi kezek pedig nem remegtek meg a vonalról, Faragó (18/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Tömösváry (13/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) állították be végül a végeredményt. Hazai oldalon Somogyfoki Péter játszott még hasznosan, a nyáron a bajnok Fehérvártól érkező hátvéd 20 ponttal, 9 lepattanóval és 5 gólpasszal zárta a találkozót.

Bonyhád: Somogyfoki P. 20/6, Faragó 18/6, Tömösváry 13/3, Baki 10/3
Békés: Krstic 24/18, Nagy B. 21/12, Koma 14

Budapesti Honvéd SE - OSE Lions 75-90 (22-14, 16-22, 21-35, 16-19)

18-6-os kezdéssel állva hagyta ellenfelét a Honvéd gárdája, jól sültek a fővárosiak távoli dobásai, és jobban is pörgött a csaknem telt ház előtt lejátszott mérkőzésen Puskás Artúr alakulata. Fokozatosan szedte össze játékát az OSE, Spagnolo (12/3 pont) beállása és Burai extrája (21 pont, 89% mezőny, 5 gólpassz) meghozta a kellő lendületet, a harmadik negyedben pedig a dobásaik is elkezdtek sülni, amire képtelen volt válaszolni a házigazda. Nem tudott már újra lendületet venni a Honvéd, Tóth Bence mellé (14/6 pont, 7 gólpassz) nem is lépett fel senki a második játékrészben, így bár a régi nagy rangadókat idézte a két fanatikus szurkolótábor keltette hangulat, az igazán nagy csata elmaradt a végére.

Honvéd: Tóth B. 14/6, Kováts R. 10, Stefán 10
OSE: Burai 21, Madár 13/9, Spagnolo 12/3, Kiss K. 12/3, Kovács G. 11/3

Vasas Budapest - PVSK-Kronosz Kiadó 71-81 (21-25, 24-21, 18-17, 8-18)

A mérkőzés nagy részében a Demeterre (26/3 pont, 7 lepattanó) támaszkodó PVSK kezében volt az irányítás, így hiába futottak neki egállal az utolsó negyednek a felek, a pécsiek újabb robbantása eldöntötte a derbit, tíz pont körüli előnyüket már nem tudta ledolgozni a Vasas. A pasarétieknél a rutinos hátvéd párosból ezúttal csak Katona hozta magát (16/12 pont, 5 gólpassz), mellette a magasemberek termeltek még szépen, Peringer (20 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) és Andrássy (10 pont, 11 lepattanó) vezetésével meg is nyerték a lepattanóharcot, viszont a 22 eladott labdát már nem bírta el a gárda.

Vasas: Peringer 20, Katona 16/12, Boros 12/3, Andrássy 10
PVSK: Demeter 26/3, Antóni 13/6, Dragasevic 10/6

Nyíregyháza Blue Sharks - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 74-69 (17-25, 25-20, 17-12, 15-12)

Meglepetés Nyíregyházán, az első fordulós bonyhádi fiaskójuk után esélytelenebbként várták a légióssal erősödő Veszprém elleni hazai debütálást a Kék Cápák, ám a bakonyi fogaskerekek csak az első negyedben forogtok olajozottan, onnantól ki-ki meccs lett a találkozóból. Czura nagyot ment a nyírségieknél, 31 pontját 69%-os mezőnymutatóval dobta össze, de Nagy Krisztián 14 pont, 10 lepattanós dupla-duplája is sokat nyomott a latban. A Veszprém a második félidőre esett szét nagyon, érezhetően az összhang még hiányzott a megújult keretből, a régiek közül Körtélyesi (17/3 pont, 10 lepattanó) és Helmeczi (12/6 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) nyújtott kiegyensúlyozott teljesítményt, míg a Hegedűs (16/3 pont, 5 lepattanó), Cook (12 pont, 7 lepattanó) duó szerény dobószázalék mellett hozott jó számokat. A hazai győzelem mellett azért kérdéses, mi lesz az amerikai Delegal sorsa, a nyírségiek légiósa ugyanis eddig finoman szólva sem váltotta meg a világot, ezúttal csak három pontig jutott 23 perc alatt.

Nyíregyháza: Czura 31/12, Nagy K. 14/3
Veszprém: Körtélyesi 17/3, Hegedűs 16/3, Helmeczi 12/6, Cook 12

Zöld csoport

Motax-Pápai KC - MAFC II. 77-74 (15-21, 21-19, 24-18, 17-16)

Bordács Somát Pápán sem tudták feltartóztatni, a MAFC fiatal tehetsége ismét egy masszív dupla-duplával (23/3 pont, 17 lepattanó) tette le névjegyét, ám a hét kapott blokk belerondít az összképbe. Merthogy a szerelésekért elsősorban a hihetetlen tripla-duplával záró Hegedűs Attila volt a felelős, a pápaiak magasembere 10 pontja és 16 lepattanója mellé ugyanis kiosztott még 10 blokkot is!! A végjátékban is ő szerelte Siklós Olivér utolsó kísérletét az egyenlítésre, miután Németh Armand bevágta a győzelmet jelentő triplát a házigazdáknak. Vezetett ugyan sokáig a MAFC, Hegedűs parádéja ellenére uralták a lepattanókat, a hajrában nem volt csak szerencséjük.

Pápa: Kálmán 17/3, Németh A. 10/6, Hegedűs 10
MAFC: Bordács 23/3, Fehér 14, Siklós 12

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - BKG-Príma SE 63-76 (12-18, 17-21, 17-16, 17-21)

Piukovics duplájával a Tiszaújváros szerezte meg a vezetést a mérkőzésen, ám ez volt az utolsó alakalom is, hogy előrébb tartott a házigazda, az újonc BKG ezután végig vezetve hozta le a borsodi derbit. Jackson most is kitett magáért hazai oldalon (11 pont, 14 lepattanó, 7 kiharcolt fault), és Szabó rontott mezőnydobás nélkül összehozott 19 pontja is kalaplengetést érdemel, de a Nagy-fivérek remeklése (Botond: 20/6 pont, 8 lepattanó, Benedek: 12/6 pont, 6 szerzett labda, 4 gólpassz), valamint Khakonov szerény dobóteljesítménnyel elért 14 egysége soknak bizonyult a Tiszaújvárosnak, a negyedik negyed derekán már a 20 pont körül volt a differencia.

Tiszaújváros: Szabó N. 19/6, Piukovics 12/3, Jackson 11
BKG: Nagy Bo. 20/6, Khakonov 14/6, Nagy Be. 12/6, Kaluha 10/6

EKE Eger KOK - Salgótarjáni KSE 54-79 (11-21, 9-21, 23-10, 11-27)

Majdnem eltékozolta az első félidőben felépített előnyét a Salgótarján együttese, az egyik legjobbját, Vargát sérülés miatt elveszítő Eger nagyot küzdve jött vissza a meccsbe a térfélcsere után, egészen nyolc pontig sikerült megközelíteniük az esélyesebb nógrádiakat. Surmann Péterék (11 pont, 5 lepattanó) azonban még időben fújtak riadót, néhány könnyű kosárral növelték vezetésüket, és végül nagy különbségű győzelemmel távozhattak az északi rivális otthonából.

Eger: Mészáros B. 15/3, Varga I. 8, Szicsák 8
Salgótarján: Jakab P. 14/3, Csapai 11/3, Surmann P. 11, Joó 10/6, Olasz 10

Óbudai Kaszások - Ford Ivanics-Budafok 80-89 (14-17, 31-32, 16-20, 19-20)

Mindenképp a Kaszásokra nézve hízelgő ez az eredmény, az óbudaiaknak sokáig győzelmi esélyeik is voltak a csoport favoritjával szemben, ám a budafokiak rutinja ezúttal megmentette őket a fiaskótól. Vámos László ihletett napja (34/18 pont) is kellett persze a szoros találkozóhoz, mellette Sebők Bence szorgoskodott még össze jó számokat (12 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), érett is sokáig a meglepetés, de a harmadik negyedben bekapott 0-16-os vendég roham után már nem tudott talpra állni Nagy Bálint együttese. A Budafoknál Varga Dani serénykedett össze egy dupla-duplát (17 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), Fehér Csabi 20 pontjával volt a legeredményesebb, míg a Tursics-Wehner duó a pontteremés mellett a mezőnymunkában is jeleskedett.

Kaszások: Vámos 34/18, Sebők 12
Budafok: Fehér 20/12, Varga D. 17, Tursics 15/3, Wehner 14/3

Falco KC Szombathely U23 - Alba Fehérvár 111-70 (34-20, 21-15, 32-24, 24-11)

Hazai pályán Durázit (20 pont, 11 lepattanó, 3 blokk) és Kucsorát (19/3 pont) is bevetette már a Falco gárdája, a két A-csoportos kerettag játékosával pedig nem volt sok izgulnivalója a vasi együttesnek. Végig kontrolálta a mérkőzést a házigazda, több lepattanót szedtek (46-31), és 23 eladott labdába kergették bele a fehérváriakat, akiknél csupán hárman tudtak dobófaultot kiharcolni. Közülük is Takács (23/9 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Papp (15/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz) produkciója emelkedett ki, míg a túloldalon kilenc szombathelyi játékos is elérte a 10-es teljesítmény indexet.

Falco: Durázi 20, Kucsora 19/3, Németh B. 12/6
Fehérvár: Takács M. 23/9, Papp I. 15/3

Sopron KC-Sportiskola - DEAC U23 85-74 (23-22, 25-17, 22-14, 15-21)

Tóth Bence (27/15 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 6 gólpassz) és Kozák Márton (17/3 pont, 7 kiharcolt fault,, 4 gólpassz) vezetésével jól kezdett a debreceni együttes, az első negyed nagy részében vezettek is a sötét mezesek. A folytatásban már kevesebb babér termett számukra, mezőnyben Kántor (19/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 6 gólpassz) vette fel a versenyt a DEAC hátvéd duójával, a palánkok környékén pedig nem volt ellenszerük a Werner-Bagó páros dominanciájára. Mindketten dupla-duplával zártak, ketten együtt 46 pontot, 24 lepattanót és 6 blokkot tettek be a közösbe, mindezt majd 70%-os mezőnymutatóval! A különbség többször elérte a 20 pontot is, csak a hajrában tudott kozmetikázni a hajdúsági alakulat.

Sopron: Bagó 24, Werner 22, Kántor 19/6
DEAC: Tóth B. 27/15, Kozák 17/3

Bajai Bácska FKE - SMAFC-NYME 72-68 (27-18, 16-13, 13-10, 16-27)

A Bajánál ezúttal Vukicevic (18/3 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) idézte a tavalyi formáját, hamar meg is lépett tíz pont fölé a bácskai együttes, és tartotta azt egészen a negyedik negyed közepéig. A hajrában azonban megtalálta a ritmust a SMAFC, a Kovács-Czukor-Berneczei trió vezetésével 0-10-s futást produkáltak a soproniak, és bár két pontra megközelítették vendéglátójukat, a fordításra már nem maradt idejük.

Baja: Vukicevic 18/3, Mándity 16, Nagy D. 12, Schubert 10/6
SMAFC: Kovács B. 22, Czukor 13/3, Berneczei 13/3, Füzi 10/3

Fotó (slide, 1.): meafc.hu
Fotó (2.): facebook.com/honvedkosar