NBI/B: Óriási meglepetésre Vasas-TF finálé

Mindkét fővárosi gárda idegenbeli bravúrral, az utolsó másodpercekben eldőlt derbin ejtette ki az előzetesen a döntőbe várt OSE-Veszprém duót! A BKG veretlenül harcolta ki a feljutást a Piros csoportba, míg a Budafok csak hatalmas csata után jutott túl a Salgótarjánon, így az alapszakasz első két helyezettje játssza a döntőt a Zöldeknél.

Piros csoport

Elődöntők:

Vasas Akadémia - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 74-67 (18-16, 18-6, 15-18, 23-27)

Rendkívül koncentrált játékkal rukkolt elő az első félidőben a Vasas, a második negyedben állva is hagyta az egyedül Helmeczire (20/12 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) támaszkodó veszprémieket. Támadásban Boros (15/3 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Moravcsik (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 9 kiharcolt fault, 3 gólpassz) és Völgyi (9 pont, 10 lepattanó) ellenszerét nem találták leginkább a bakonyi védők, akik ugyan a térfélcsere után igyekeztek zárkózni az összeszedetten játszó Vasasra, de egyedül Kovács (13/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) lépett fel Helemczi mellé, látótávolságon belülre pedig nem is tudtak kerülni.

Legjobb dobók:

Vasas: Moravcsik 19/9, Boros 15/3, Katona 10/6

Veszprém: Helmeczi 20/12, Kovács S. 13/3, Simon 12

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vasas Akadémia 69-71 (21-25, 15-16, 19-13, 14-17)

A mezőny egyik legfiatalabb csapataként, rutinrókákat meghazudtoló érettséggel és fegyelmezettséggel ugrott neki saját pályáján a Veszprémnek a Faragó legénység, amelyben ezúttal is a Boros (17/6 pont, 3 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Moravcsik (18/6 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz) páros diktálta az iramot. Csak Pavlovic (20 pont, 7 lepattanó, 9 kiharcolt fault) klasszisának köszönhetően nem szakadtak el jobban a vendéglátók, vele ugyanis nem tudtak mit kezdeni a pasarétiek, és bár Körtélyesi (19/12 pont, 3 gólpassz) is felzárkózott mellé, mindketten vészjóslóan gyorsan gyűjtötték a személyi hibákat. A fordulás után továbbra is a Vasas irányította a mérkőzést, már nyolc ponttal is mentek a sok betörésre építő sötét mezesek, de a Pavlovic-Körtélyesi duó mellé fellépett Kovács Soma (16/6 pont, 6 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) is, a trió vezetésével pedig sikerült fordítania a Veszprémnek. A személyi hibák a hajrához közeledve teljesítették be végzetüket, előbb Pavlovic, majd Körtélyesi szállt ki idő előtt, míg a túloldalon Moravcsik kiválás adott okot némi aggodalomra. Boros triplájával vette vissza a vezetést 67-69-nél a Vasas, majd Kiss Barna büntetőivel növelte négy pontra az előnyét, hogy aztán némi rutintalanságot követően esélyt adjon a házigazdáknak egy végső rohamra. Több lehetőségük is volt a fővárosiaknak a mérkőzés lezárására, de nem tudtak élni vele, így a bakonyiaknak maradt még egy gyors támadásra idejük egy kihagyott Katona tripla után. Az első kísérlet célt tévesztett, alapvonalról azonban még jöhettek pár másodperccel a vége előtt Kovácsék, de Helmeczi, majd Hegedűs is elhibázta az utolsó kísérletét, így döntőbe jutott a Vasas!

Veszprém: Pavlovic 20, Körtélyesi 19/12, Kovács S. 16/6

Vasas: Moravcsik 18/6, Boros 17/6, Katona 14/6

Továbbjutott: a Vasas 2-1-es összesítéssel.

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - OSE Lions 85-78 (25-18, 21-19, 14-20, 10-13, 17-8) – hosszabbítás után

A TF-től szokatlan módon, rendkívül hatékony támadójátékkal lepte meg az oroszlányiakat Merim Mehmedovics együttese, Filipovicot (21 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) nem tudták tartani a vendégek, míg a mezőnyjátékosok remek dobóformával dobták szét kintről az OSE-t. Spagnolo (25/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk) és Sömenek (15/6 pont) tartotta a lépést a fővárosiakkal, de csak a térfélcsere után tudtak közelebb kerülni, miután feljebb tolták a védekezésüket, a záró negyedben pedig már szinte fej-fej mellett haladtak a csapatok. A TF nagyon elverte a lepattanócsatában ellenfelét (40-27), folyamatosan őrölték a visszaszedett támadókkal az OSE-t, Buzás (16/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz) extrát hozott ezen a téren, a végjátékba kedvező pozícióval mehettek is a házigazdák. Csabák büntetőivel 70-67-es TF vezetést mutatott az eredményjelző tábla, ám Kiss Kornél (10/6 pont, 5 lepattanó) triplával egalizált, majd a hazaiak két kísérletét is blokkolták az oroszlányiak, így jöhetett a hosszabbítás. Az első percek ott is szorosan alakultak, ám Madár (10/6 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) kipontozódása után megtört a vendégek lendülete, a TF pedig helyére küldve a büntetőket behúzta a második meccset.

TF: Filipovic 21, Kerkai 17/6, Buzás 16/3, Beák 14/6, Szobi 14

OSE: Spagnolo 25/6, Sömenek 15/6, Madár 10/6, Kiss K. 10/6, Kovács G. 10

OSE Lions - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 61-62 (22-19, 14-15, 14-11, 11-17)

0-8-as rajttal jelezte a vendég alakulat, hogy bizony nem fel tartott kézzel érkezett Oroszlányba, kellett pár perc az OSE-nek mire rendezte sorait és megkezdte a felzárkózást. Spagnolo (14 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda, 2 blokk) és Kiss Kornél (14/3 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz) fújt ébresztőt, aminek köszönhetően a negyed végére meg is fordította a mérkőzést a házigazda. Kéz a kézben haladtak innentől a felek, Filipovic (13 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda), Buzás (14/3 pont, 7 lepattanó) és Beák (17/6 pont, 3 lepattanó) remekeltek vendég oldalon, a félidőig loholtak is Vavra András legénységének nyomában. A harmadik etapot azonban az OSE nyitotta 8-0-al és egészen a záró felvonás elejéig tartotta is az ekkor megszerzett különbséget az alapszakasz bajnoka. 55-51-nél azonban megrázta magát a TF, Beák kettő, míg Buzás egy triplát emelt be gyors egymásutánban, örömüket csak az rontotta el, hogy közben egyetlen magasemberük, Filipovic a kipontozódás sorsára jutott. Adegbite azonban jól pótolta fiatal csapattársát a hátralévő percekben, így bár olvadt az előnye a TF-nek és több lehetősége is volt az OSE-nek, az utolsó akcióra még így is maradt két pont fórja a fővárosiaknak. Két sikertelen hazai kísérletet követően Kovács ellen szabálytalankodtak a vendég játékosok a dudaszó pillanatában, így időntúli büntetőket dobhatott az oroszlányiak fiatal hátvédje. Madár ugyan rutinosan megpróbálta eladni, hogy ellene követték el a faultot, de a játékvezetők Kovácsot állították a vonalra, aki hidegvérrel küldte a helyére az első büntetőjét, ám a második lejött a gyűrűről, így bomba meglepetésre a TF jutott a fővárosi fináléba! Küzdelmes, mint szép találkozót hozott össze a két csapat, 33 %-os mezőnymutató virított a győztes oldalon, ennek fényében bánhatja az OSE, hogy hazai pályán nem tudta 35 % fölé tornázni a hatékonyságát.

OSE: Kiss K. 14/3, Spagnolo 14

TF: Beák 17/6, Buzás 14/3, Filipovic 13

Továbbjutott: 2-1-es összesítéssel a TF.

Rájátszás az 5-8. helyért:

Nagykőrösi Sólymok KE - Nyíregyháza Blue Sharks 71-60 (13-11, 13-19, 25-15, 20-15)

Nem dominált Nagykőrösön sem a játék szépsége, a Tóth (16 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Candido (17 pont, 10 lepattanó) páros vezetésével a lepattanókat uraló (54-31) Sólymok a második félidőben lelépték az egyetemi bajnokság miatt több kulcsemberüket fáradtan játszató Nyíregyházát. Egyik oldalon sem jöttek a távoli dobások, ám több kulcsemberére számíthatott Lakosa Zsolt, mint a túloldal kispadja, a Czura-Bus duó egyaránt sérüléssel fejezte be a találkozót.

Nagykőrös: Candido 17, Tóth V. 16, Molnár M. 13/9, Fehér 10/6, Lakosa 10

Nyíregyháza: Czura 14, Bus 10/3, Nagy K. 10

Nyíregyháza Blue Sharks – Nagykőrösi Sólymok KE 85-67 (25-11, 16-20, 23-16, 21-20)

Már az első negyedben ledolgozta az első meccsen összeszedett 11 pontos hátrányát a nyírségi alakulat, amely Bust és Oláht is nélkülözni volt ugyan kénytelen, de a szűk rotáció így is működőképesnek bizonyult, hét pályára lépő játékosuk közül hatan értek el legalább tíz pontot. A vendégek a 20-ig jutó Molnár vezérletével még visszajöttek a határvonalat jelentő11 pontos differencián belülre, de a fordulás után már a 20-at is elérte a két fél közti távolság és innentől nem is került veszélybe a csapatszinten kilenc triplát értékesítő Kék Cápák továbbjutást érő győzelme.

Nyíregyháza: Stojanovic 20/12, Nagy K. 15/9, Fazekas 14/3, Czura 14, Mokánszki 11/3, Czinger 10

Nagykőrös: Molnár M. 20/9, Candido 11, Lakosa 10/3

Továbbjutott: a Nyíregyháza 125-117-es összesítéssel.

PVSK-Krobosz Kiadó – MEAFC 104-83 (28-21, 28-26, 19-17, 29-19)

Az 58 %-os hazai mezőnymutatóra nem volt ellenszere a Szögi nélkül érkező miskolciaknak, így a PVSK szemre is tetszetős támadójátékkal aratott rajt-cél győzelmet és mérkőzhet az ötödik helyért. Fokozatosan nyílt az olló a házigazdák javára, amelynél 11 játékos iratkozott fel a pontdobók listájára és hatan értek el dupla számjegyű termést. A túloldalon az amerikai Cole-Brinson ugyan újra nagyobb szerepet vállalt a MEAFC-nál és a Lippai-Takács páros is berámolt együttes erővel 40 pontot, mégis kevés volt a borsodiak rotációja a több lábon álló pécsiekkel szemben.

PVSK: Krnjajski 19/3, Berkics 16/6, Popgyákunik 15/9, Demeter 15, Riskó 14, Benke 10/3

MEAFC: Lippai 23, Cole-Brinson 19/6, Takács D. 17/9

Továbbjutott: a PVSK kettős győzelemmel.

Rájátszás a 9. helyért:

MTK Törökbálint - Budapesti Honvéd SE 76-49 (18-10, 16-18, 20-9, 22-12)

Nem volt esélye Törökbálinton a Honvédnak, a Jakab (20/9 pont, 4 lepattanó, 8 szerzett labda, 6 gólpassz) remek estéjére építő MTK pontszegény meccsen küldte padlóra riválisát. Támadásban szenvedett főleg a vendég együttes, 33 %-al céloztak mezőnyből és csak Mucza lépte át a tíz pontos határt. A házigazdák sem remekeltek feltétlenül, de a védekezés jól működött a második félidőben, mindössze 21 ponton tartva ekkor a piros mezeseket.

MTK: Jakab P. 20/9, Dobos 12/12, Boinitzer 11

Honvéd: Mucza 12/6, Kováts R. 8

A párharc állása: 1-0 az MTK javára.

Rájátszás a 11. helyért:

Calle Pubfood Békés – Knipl Kft. Bonyhádi KSE 105-77

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Calle Pubfood Békés 67-80 (32-27, 6-26, 15-16, 14-11)

A hazai kiütéses győzelem után brutális első félidőt produkált a Kertész (14/3 pont, 5 lepattanó, 9 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Nagy (16/9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) duó fémjelezte Békés, a Bonyhád csak 15 percig bírta (37-39) vele a tempót, az utána repesztett 1-14-es etap megpecsételte a párharc sorsát. Egyszer még bejött ugyan tíz pontra a tolnai alakulat, de ez volt a maximum a Somogyfoki testvérek vezette vendéglátóktól, a második félidőben semmi nem veszélyeztette a Békés győzelmét, amely így 11. helyen zárta a bajnokságot.

Bonyhád: Somogyfoki P. 16/9, Pechár 14/12, Somogyfoki Sz. 14/6

Békés: Nagy B. 16/9, Kertész 14/3

A párharc győztese: a Békés 2-0-s összesítéssel.

Rájátszás a 13. helyért:

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 84-96 (22-31, 26-21, 18-19, 18-25)

Bár az első negyed hajrája a remek támadójátékkal (15 sikeres hárompontos, 52 %-os mezőnymutató) előrukkoló Vásárhelyé volt, a mérkőzés mégis sokáig kiegyenlített küzdelmet hozott, köszönhetően főleg a hazaiakat szinte egymaga a hátán cipelő, 30 pontig jutó Puszta Dávidnak. A túloldalon Béres (19/3 pont, 10 lepattanó), Szabó (21/12 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz) és Vas (21/9 pont, 8 lepattanó) is ihletett formát fogott ki, amivel vezetni is tudtak a mérkőzés nagy részében, de lerázni nem sikerült a kisalföldieket. A záró etapban Puszta triplájával vette át hosszú idő után a vezetést a Győr, de örömük nem tartott sokáig, Vas egymásutánban dobott hét pontjával pillanatok alatt fordított a csongrádi együttes és már nem is adta ki a vezetést a kezéből. A Vásárhely lett így a 13., de jelentősége már nem sok van, mindkét gárda a Zöld csoportban folytatja ugyanis jövőre.

Győr: Puszta 30/6, Nárai 14/3, Geiger 11, Domsitz 10

Vásárhely: Szabó P. 21/12, Vas P. 21/9, Béres 19/3, Gajic 11/3

A párharc győztese: a Vásárhely 2-1-es összesítéssel.

Zöld csoport

Elődöntők:

Salgótarjáni KSE - Ford Ivanics-Budafok 85-54 (17-12, 20-9, 21-20, 27-13)

Nem változtatott az előző meccsen meghúzott taktikán a Salgótarján, ezúttal is letámadta egész pályán a Budafokot, ami működött is, pláne, hogy a vendégek pocsék dobóformát fogtak ki hozzá (33 % mezőnyből, 35 % büntetőből). A támadóoldalon a tripla-duplát jegyző Rackley (16/3 pont, 15 lepattanó, 7 szerzett labda, 3 eladott labda, 11 gólpassz, 3 blokk) bizonyult feltartóztathatatlannak a nógrádiaknál, akik csak a harmadik negyed végén remegtek meg egy kicsit, de még időben kapcsolt Ughy Albert és visszaküldve a kulcsembereit gyorsan visszaverték a Budafok felzárkózási kísérletét. A labda egyértelműen a nyerő kártyát előhúzó Salgótarján pattogott ekkor, de még hátra volt a sorsdöntő idegenbeli mérkőzés.

Salgótarján: Sonyák 16/6, Rackley 16/3, Jakab P. 15/3, Csapai 10

Budafok: Tursics 14/3, Fehér 9/9

Ford Ivanics-Budafok – Salgótarjáni KSE 85-79 (22-23, 22-17, 18-22, 23-17)

62-70-re vezetett még nyolc perccel a vége előtt a Salgótarján, ám a Budafok érezve a helyzet súlyát összekapta magát és egy 14-2-es futással megfordította az összecsapást a 37-ik perc elejére. A vendégek legjobba, a hat triplát hintő Jakab (30/18 pont) előbb még egy hárompontossal visszavezette a vezetést, majd egy pontra zárkóztatta csapatát egy perccel a vége előtt (80-79), ám a túloldal extra egyéni teljesítményét szállító Tursics (27/15 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) visszadobta riválisa trojkáját, ami után már nem tudott újra fordítani a Salgótarján, így a Budafok jutott fel a Piros csoportba.

Budafok: Tursics 27/15, Lados 11/3, Wehner 11/3, Varga D. 10

Salgótarján: Jakab P. 30/18, Burai 20/6, Rackley 10

Továbbjutott: a Budafok 2-1-es összesítéssel.

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - BKG-Príma SE 78-89 (19-23, 23-28, 13-17, 23-21)

Nem adta könnyen magát a Tiszaújváros hazai pályán sem, Piukovics (24/9 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 gólpassz) és Jackson (11 pont, 10 lepattanó, 11 kiharcolt fault, 3 gólpassz, 3 blokk) vezérletével tartották a lépést a húzd meg-ereszd meg harcot vívó BKG-val. A félidőig még látótávolságon belül is voltak az ezúttal a kiugró egyéni teljesítmények helyett csapat szinten remekül muzsikáló vendégekkel szemben, de a fordulás után magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak dr. Nagy Ágoston tanítványai és a hajráig tízen kívül tartották a borsodiakat. Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Tiszaújváros és egy 11-0-s etappal négy pontra zárkózott, de a szigetszentmiklósiak rutinosan hozták le a végjátékot és veretlenül jutottak döntőbe, valamint a Piros csoportba.

Tiszaújváros: Piukovics 24/9, Szilasi 15/6, Jackson 11

BKG: Halász 19/3, Tanács 15, Khakonov 14/6, Kaluha 12/9, Nagy Bo. 12/3, Nagy Be. 11/6

Továbbjutott: a BKG 2-0-s összesítéssel.

Sopron KC-Sportiskola - Bajai Bácska FKE 73-53 (20-21, 18-8, 16-10, 19-14)

A visszatérő Kántor 22 pontjával, valamint a Werner (15 pont, 11 lepattanó), Bagó (12/3 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 4 blokk) magasduó dupla-dupláival az első negyedet követően remekül kézben tartotta a mérkőzés irányítását a fiatal soproni együttes, amely három jól időzített futással szerzett 20 pontos előnyt a visszavágóra. Hogy nem lett több, az csak Vukcievic (18 pont, 17 lepattanó, 3 gólpassz) hatékonyságán, illetve a végjátékban érkező két Kovács (13/9 pont, 4 eladott labda) triplán múlt, amivel halvány esélye maradt a visszavágóra a Bajának.

Sopron: Kántor 22/9, Werner 15, Bagó 12/3

Baja: Vukicevic 18, Kovács B. 13/9, Pongó 10

Rájátszás a 9-13. helyért:

Motax-Pápai KC - DEAC U23 96-89 (22-25, 25-19, 20-22, 29-23)

Őrült dobópárbaj Pápán, a hazaiak részéről Cook (27 pont, 10 lepattanó, 11 kiharcolt fault) hozott brutális estét Kálmán (23/3 pont, 8 gólpassz) hathatós támogatásával, míg a debrecenieknél a roppant agilis Tóth Bence rámolt be 73 %-os hatékonysággal 34 pontot, közte hat triplát, míg Omeneka a palánk alatt tett hozzá 26-ot. A DEAC még a második félidőben is tudott vezetni, 52-57-re mentek a hajdúságiak, de a házigazdák egy 13-0-s rohanással fordítottak, ahonnan már a vendégeknek kellett kapaszkodniuk. Az utolsó negyed elején vette vissza utoljára a vezetést a sötét mezes együttes és még egyszer két pontra sikerült felzárkóznia, de a hajrát a hazaiak bírták jobban és kiegyenlítették a párharcot.

Pápa: Cook 27, Kálmán 23/3, Horváth A. 12/6, Kasza 12/3, Horváth G. 10/3

DEAC: Tóth B. 34/18, Omeneka 26, Kozák M. 11/3

DEAC U23 – Motax-Pápai KC 104-56 (25-22, 28-10, 15-7, 36-17)

Az első negyedet követően nem hagyott esélyt riválisának a DEAC, 17 triplát értékesítve félelmetes támadójátékkal vitte dűlőre 20 perc játékot követően a továbbjutás kérdését. Ezúttal a kulcsembereknek sem ment a pápaiaknál, így a lepattanóharcot óriási fölénnyel nyerő (60-38) házigazdák 83 kísérlethez juthattak mezőnyből, ami mellé még a feledhetőnek mondható büntetőzés (13/26) is belefért a majd fél tucatnyi remek egyéni teljesítmény mellett.

DEAC: Opre 18/12, Kozák B. 18/9, Asszú 17/15, Kozák M. 14/6, Tóth B. 13/6

Pápa: Cook 13, Horváth G. 12/3, Kálmán 11/3, Kocsis 10

Továbbjutott: a DEAC 2-1-es összesítéssel.

Falco KC Szombathely U23 - EKE Eger KOK 78-67 (25-15, 21-13, 12-21, 20-18)

17-2-es kezdésnél nem sok minden utalt arra, hogy ebből még meccs kerekedik Szombathelyen, sőt, a félidőhöz közeledve már közte 20 is volt a táblán. A terheket szépen elosztó házigazdákkal szemben a Mészáros 24 pontjára támaszkodó Eger azonban máshogy gondolta ezt, és sziszifuszi munkával ledolgozta hátrányát, három perccel a vége előtt csak három pont volt a Falco előnye. Hódi azonban berámolt gyorsan öt pontot a hevesiek gyűrűjébe, ami el is döntötte a derbit, így a felek költözhettek vissza Egerbe a döntő összecsapásra.

Falco: Németh 13, Dancses 11/6, Körmendi 11/3

Eger: Mészáros B. 24/6, Papp B. 10/6, Szicsák 10

EKE Eger KOK – Falco KC Szombathely U23 81-78 (18-17, 15-23, 30-19, 18-19)

A meccs napján rendezték a Falco-ZTE negyeddöntő harmadik felvonását is, így a vasiak nem számíthattak a Durázi-Kucsora-Hódi-Dancses kvartettjükre, ennek ellenére közel voltak a bravúrhoz és a továbbjutáshoz a kulcsembereit nélkülöző szombathelyiek. A második negyedben az öt triplát bevágó Laman (21/15 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével meg is fogták a házigazdákat, akik a korábban többször elrontott harmadik tíz percben kozmetikázták első félidei kisiklásukat. Szicsák dupla-duplája (13 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) és Illés 22 pontja kellett a fordításhoz, a negyedik negyedben őrizték is végig az előnyüket, de három pontos fórban két kísérlete is volt a Falconak a 6,75-ön túlról az egyenlítéshez, végül csak zárkózás lett belőle (79-78), az Eger pedig behúzta a harmadik meccset hazai pályán.

Eger: Illés 22, Mészáros B. 16/9, Szicsák 13, Csákvári 12/3

Falco: Laman 21/15, Körmendi 16/12, Németh 10

Továbbjutott: az Eger 2-1-es összesítéssel.

Alba Fehérvár – Óbudai Kaszások 105-76 (20-17, 29-16, 25-21, 31-22)

Tíz percig tartotta a lépést a szezon végére igencsak tartalékosan pályára lépő Kaszások gárdája a Fehérvárral, utána kiütközött a hazaiak nagyobb rotációs lehetősége. Mindkét fél harcba küldte 18 éves titánjait, a házigazdáknál Polster (20/12 pont, 3 lepattanó) és Takács Milán (17/6 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), a vendégeknél Szántó (19 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz) és Szóráth (16/3 pont, 7 eladott labda) éltek legjobban a lehetőséggel, de a győztes oldalon még a rutinosabb Nshimba (17 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), Papp (17/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) duó is besegített. A nagyobb csapásszám és a lepattanócsata megnyerése döntőnek bizonyult a már légiós nélkül, sérülésekkel küzdő óbudaiak ellen.

Fehérvár: Polster 20/12, Takács Mi. 17/6, Papp I. 17/3, Nshimba 17

Kaszások: Szántó 19, Szóráth 16/3, Molnár 10

Óbudai Kaszások - Alba Fehérvár 81-88 (18-21, 16-28, 25-23, 22-16)

Az óbudai összecsapáson az első negyed végén ragadta magához a kezdeményezést a Fehérvár, a különbség pedig a félidőig már a 17-et is elérte a ponterős Takács (25/12 pont, 5 lepattanó), Nshimba (25/3 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz) duó mellett a sokoldalú Papp (9/3 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 eladott labda, 6 gólpassz) játékára építő vendégek javára. Vámos 38 pont, 10 lepattanós perfomansszal próbálta menteni a meccset a hazaiak számára, de a térfélcsere után is állandósulni látszott a tíz pont körüli fehérvári vezetés. A hajrában kapta össze magát a házigazda, ekkor 77-78-ra sikerült megközelíteniük riválisukat, de még időben kapcsolt a Fehérvár és értékesítve a helyzeteit, amivel két meccsen behúzta a párharcot.

Kaszások: Vámos 38/15, Keresztesi 13/6

Fehérvár: Takács Mi. 25/12, Nshimba 25/3, Lévi 11

A párharc győztese: a Fehérvár 2-0-s összesítéssel.

Fotó (1.): facebook.com/VasasAkadémia

Fotó (2., slide): oselions.hu

Fotó (3.): Budafoki Kosárlabda Klub facebook oldala

Fotó (4.9: primabasket.hu