NBI/B: Vasas-bravúr Oroszlányban

A pár hete még a tabella alján kullogó Vasas rövid időn belül a másik bajnokesélyest is két vállra fektette. Összeomlott a PVSK ellen az MTK, könnyedén nyert a Veszprém, új légióssal aratott győzelmet a Nyíregyháza. A Zöld csoportban nincs változás, az élmezőny tovább menetel.

Piros csoport

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 82-56 (19-12, 25-14, 15-13, 23-17)

Még az eltiltott Hegedűs nélkül sem okozott gondot a Bonyhád legyőzése a Veszprémnek, a lepattanók kontrollálása mellett (43-24) a védekezésük is jól működött az egész mérkőzésen, amivel könnyed sikerrel feledtették a múlt heti botlásukat. Körtélyesi 25 perc alatt lapátolt össze 40-es teljesítményindexet (25/9 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz), de Kovács Soma sem tétlenkedett (16 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz. 2 blokk), amellett, hogy minden pályára lépő játékosuk dobott pontot a mérkőzésen. A vesztes félnél egyedül Baki nyújtott kiegyensúlyozott játékot (14 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 2 blokk), Somogyfoki Péter 14 pontjához 9 eladott labda is társult a sorozatban negyedik vereségét elszenvedő Bonyhádnál.

Legjobb dobók:

Veszprém: Körtélyesi 25/9, Kovács S. 16, Logár 11
Bonyhád: Somogyofoki P. 14/6, Baki 14, Gombos 10/3

MTK Törökbálint - PVSK-Kronosz Kiadó 62-83 (20-17, 14-18, 22-20, 6-28)

A korábban stabilnak számító hazai pályán már nem először vall kudarcot a Törökbálint együttese, a MEAFC után ezúttal a PVSK távozott tőlük győzelemmel, ráadásul kiütve őket az utolsó negyedben. Addig szorosan alakulat a találkozó, Szabó (17 pont), Boinitzer (11 pont, 5 lepattanó) és Jakab (7 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) hármasa egypontos előnyhöz juttatta 30 perc játékot követően az MTK-t, de a záró etapban valami nagyon nem akart működni a házigazdáknál, akik már az első félidő hajrájában is beleszaladtak egy 16-2-es pécsi rohamba. A hazaiak 21 kísérletből bedobott két tripláját, valamint 35%-os mezőnymutatóját ki is használta a PVSK, Demeter (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz. 4 blokk), Krnjajski (19/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Dragasevic (16/9 pont, 5 lepattanó) és Antóni (14/6 pont, 5 lepattanó) is remekeltek vendég oldalon, sikerükkel pedig a baranyaiak be is előzték a tabellán a Törökbálintot.

MTK: Szabó T. 17, Boinitzer 11
PVSK: Krnjajski 19/3, Dragasevic 16/9, Antóni 14/6, Demeter 12/6

OSE Lions - Vasas Akadémia 88-89 (20-14, 19-19, 23-18, 14-25, 12-13) – hosszabbítás után

Nehéz jelzőt találni a Vasas újabb bravúrjára, a Veszprém sorozata után a másik bajnokesélyes, az Oroszlány veretlenségi szériáját is megszakította ugyanis a pasaréti klub, amivel nem csak a rájátszást érő helyek közelébe kúszott fel a tabellán, de az ellenfelek tiszteletét is kivívta a szezont lassan kezdő fővárosi klub. Hamar faultgondokba került az OSE, Zsíros (5 pont, 5 lepattanó, 10 játszott perc) és Madár (21/12 pont) sem a teljesítménye miatt kényszerült a kispadra ideje korán, főleg a palánk alatt volt nagy érvágás ez a hazaiaknak, így Spagnolo (18 pont, 10 lepattanó) egyedül maradt belső poszton. Ennek ellenére a harmadik negyedben még így is tudott toldani vezetésén a listavezető, a Vasas zónáját átjátszva 11-es fórral várták a záró etapot. Az utolsó percekben támadt fel igazán a vendég gárda, a remeklő Boros (18/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) mellett Katona (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Moravcsik (13/3 pont, 3 szerzett labda, 10 kiharcolt) vették vállukra a csapatot és mentették hosszabbításra a derbit. Az extra öt perc is tartogatott bőven izgalmakat, fej-fej mellett haladtak a küzdő felek, döntőnek azonban az bizonyult, hogy a Vasas kevesebbet hibázott a ráadásban, így Illés (17/9 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) dudaszós triplája csak a kozmetikázásra volt elég.

OSE: Madár 21/12, Spagnolo 18, Illés 17/9
Vasas: Boros 18/3, Katona 15/9, Moravcsik 13/3, Völgyi 13, Sólyom 12/6

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Budapesti Honvéd SE 67-64 (24-10, 17-19, 7-19, 19-16)

Hiányzó akadt bőven a találkozón mindkét oldalon, a hazaiaknál Beák Gábor, míg a vendégeknél Tóth Bence és Kováts Robi nem tudtak csapatuk rendelkezésére állni, ami a házigazdákat zavarta meg kevésbé, 9-0-al kezdték a találkozót Buzásék (20/3 pont, 7 lepattanó, 7 szerzett labda). Az előnyt őrizték is a félidőig Szobi Daniék (18/6 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 2 blokk), hiába talált magára a második tíz perc során a Szalay (13/3 pont, 6 gólpassz), Máté Márk (10/6 pont, 7 lepattanó) páros fémjelezte sereghajtó, a fordulat csak a nagyszünet után következett be. Óriási védőmunka árán visszaküzdötte magát a mérkőzésbe a Honvéd, többször sikerült is kiegyenlíteniük, a vezetést azonban egyszer sem tudták átvenni. Nem volt ez másként a végjátékban sem, 64-64-nél két támadólepattanót is engedtek a TF-nek, majd az értékesített Szobi büntetők után egy vendég részről eladott labdából Buzás állította be a végeredményt a vonalról.

TF: Buzás 20/3, Szobi 18/6, Kerkai 12/6, Filipovic 10
Honvéd: Szalay 13/3, Máté M. 10/6, Drevenka 10/6

Nagykőrösi Sólymok KE - Calle Pubfood Békés 88-81 (27-17, 24-17, 22-26, 15-21)

A végeredmény csalóka, összességében végig magabiztosan vezetve hozta hazai bajnokiját a Nagykőrös, megverve lepattanózásban a palánk alatt acélosnak számító Komáékat. Tóth Viktor (22 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) és Fehér Péter (20/12 pont, 7 lepattanó) szállították a kosarakat, korán tíz pont feletti előnyhöz juttatva a Sólymokat, ami már a 20-at is ostromolta a meccs későbbi szakaszaiban. Kertész (13/9 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz) és Koma (18 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) jelentettek stabilitást a vendégeknél, Krstic már korántsem fényes dobószázalékkal jutott el 17 egységig, de ez csak egy-egy hamvában elhalt rohamhoz volt elegendő, a komolyabb felzárkózáshoz nem.

Nagykőrös: Tóth V. 22, Fehér 20/12, Dobos 12
Békés: Koma 18, Krstic 17/9, Kertész 13/9

Vásárhelyi Kosársuli - Nyíregyháza Blue Sharks 83-96 (24-26, 22-25, 24-20, 13-25)

Új légióst vetett be a Nyíregyháza, Eddie Delegal helyét (alighanem az egész szezonra) a szerb származású Srdan Stojanovic vette át, one-man-showjával pedig első idegenbeli győzelméhez segítette a nyírségieket. A Vásárhely otthonában ugyanis a félidőben már 24 pontnál járt a Kék Cápák legjobbja, végül 33-nál és közte öt triplánál állt meg, hat lepattanót könyvelve el mellé. Új szerzeményük parádés bemutatkozásán kívül Czura ponterőssége (23/9 pont), valamint a junior korú Mokánszki bátor játéka (13/6 pont, 7 lepattanó) kellett a végén jól sülő zónavédekezés mellett, hogy a Vas (26/9 pont, 6 lepattanó), Szabó (17/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) duóra építő csongrádiak otthonából elhozhassák a két pontot.

Vásárhely: Vas P. 26/9, Szabó P. 17/9, Béres 13, Gajic 12/6, Varga Z. 10
Nyíregyháza: Stojanovic 33/15, Czura 23/9, Mokánszki 13/6, Nagy K. 13/6

Zöld csoport:

SMAFC – Soproni Sportiskola 97-82 (30-25, 22-27, 30-14, 15-16)

20 percnyi dobópárbaj után a SMAFC szigorított hamarabb a védekezésén, ez pedig elegendőnek is bizonyult a házi rangadó megnyeréséhez. Rátvay Balázs 25 pontot szórt egykori harcostársainak, de Kovács (15 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) és Berneczei (12 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) is megdolgoztatták a palánkok alatt a Werner (13 pont, 9 lepattanó), Bagó (14 pont, 7 lepattanó) párost, a pontszerzést így vendég részről Kántor (23/6 pont) és Polgárdy (14 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) vállalták még magukra. A házigazdáknál a lepattanóharc megnyerése mellett több jó egyéni teljesítmény is társult a sikerhez, Czukor Bence 14 ponttal és 7 lepattanóval, Rátvay Tamás pedig 18 egységgel járult hozzá a végül magabiztos hazai győzelemhez,

SMAFC: Rátvay B. 25, Rátvay T. 18/3, Kovács B. 15, Czukor 14/3, Berneczei 12
Sopron: Kántor 23/6, Polgárdy 14, Bagó 14, Werner 13

Ford Ivanics-Budafok – DEAC U23 106-82 (23-25, 24-17, 29-17, 30-23)

Technikai okok miatt nem lehetett online statisztikát készíteni, a papíralapú feldolgozása folyamatban van, bővebb infót ennek elkészülte után tudunk közölni.

Egy félidőig tartotta magát a DEAC alakulata, a térfélcsere után rendezte sorait az éllovas, amely így újabb magabiztos győzelmet aratott, és sorrendben tizedik sikerével holtversenyben vezeti a Zöld csoportot.

Budafok: Tursics 27/15, Wehner 20/3, Varga D. 13, Lados 12, Tóth 10

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Óbudai Kaszások 101-59 (25-15, 21-13, 24-16, 31-15)

Csupán az első percek tartogattak izgalmat a mérkőzésen, a Tiszaújváros rendkívül összeszedett játékkal lépte le ezután a Kaszások gárdáját. Nem kellett extra senkitől hazai oldalon, így is jobbak voltak a játék minden elemében a fővárosiaknál, 15-tel több lepattanó, 13-mal több szerzett labda, 20-szal kevesebb eladott, egyedül a büntetőknél maradtak alul (50%), de még ez is belefért most. A vendégeknél egyedül Kollár Zsombor igyekezete dicsérhető (23/12 pont, 4 lepattanó), és bár nála is becsúszott hét eladott labda, mögötte a társak még ennyire sem tudtak felzárkózni, eközben a győztes félnél öten is elértek legalább 13 pontot.

Tiszaújváros: Piukovics 18/6, Endrész 17, Gáspár 14, Jackson 14, Orosz 13/9
Kaszások: Kollár 23/12, Reiter 8/6

Falco KC Szombathely U23 - EKE Eger KOK 78-57 (16-12, 17-13, 27-17, 18-15)

Megküzdött a Falcoval, no meg a dobásaival is az egri együttes, a 33%-os mezőnymutató jócskán hozzájárult az idegenbeli zakóhoz. A Csákvári (22/3 pont, 10 lepattanó), Mészáros (19/6 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda, 5 gólpassz) duó mögött óriási szakadék tátongott vendég részről, és bár a hazaiaknál is csupán Durázi pattogtatott ihletett formában (25/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Kucsoráék jóval hatékonyabban tudták támogatni vezérüket, ami elegendő is volt, hogy negyedről negyedre felőröljék a hevesieket.

Falco: Durázi 25/3, Kucsora 12/3
Eger: Csákvári 22/3, Mészáros B. 19/6

Salgótarjáni KSE - Motax-Pápai KC 95-52 (25-19, 19-13, 22-11, 29-9)

Egy félidőt bírt a Kálmán nélkül felálló Pápa, a második húsz perc során bedeszkázták a vendégeknek a gyűrűt, ami 31%-os mezőnydobás pontatlansághoz vezetett. Olasz (19/3 pont, 12 lepattanó) és Rackley (14/3 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz) gazdálkodott legjobban a kapott perceivel, de a Jakab-Csapai-Sonyák trió is összehozott együttes erővel 39 pontot, így Surmann Peti visszafogottabb teljesítménye is elég volt a győzelemhez, nem volt egy súlycsoportban a két gárda.

Salgótarján: Olasz 19/3, Jakab P. 14/6, Rackley 14/3, Csapai 13/3
Pápa: Horváth A. 14/3, Fülöp 11/3

Alba Fehérvár - Bajai Bácska FKE 83-86 (24-19, 25-15, 10-27, 24-25)

Jól kezdett a Fehérvár gárdája, az első félidőben szét is tudták dobni a rutinosabb bajaiakat, elsősorban Varga Máté (26/12 pont, 13 lepattanó) volt elemében hazai oldalon. A térfélcsere után ébredt a vendég együttes, Vukicevic (27 pont, 21 lepattanó, 4 eladott labda) begyújtotta a rakétákat, a Pongó-Nagy-Délity trió hathatós támogatásával fokozatosan tüntette el a különbséget a Bácska, Schubert triplájával pedig át is vették a vezetést a negyed zárásaként. Innentől a Baja járt végig előrébb, a végjátékra is ők fordulhattak előnnyel, igaz csak párpontos fórjuk volt, amit azonban a büntetőpárbajban sikerült megtartaniuk a jól küzdő, de az első győzelmükre tovább váró Fehérvárral szemben.

Fehérvár: Varga M. 26/12, Szűcs 15/9, Takács M. 15/3, Lévi 11
Baja: Vukicevic 27, Pongó 18/9, Nagy D. 14/6, Schubert 10/6

MAFC II. - BKG-Príma SE 87-113 (25-21, 17-30, 24-31, 21-31)

Kellett a jó triplázás a BKG-től, a Nagy tesók (Botond 29/15 pont, 5 lepattanó, 5 szezrett, 10 gólpassz; Benedek 18/6 pont, 11 gólpassz) fémjelezte nehéztüzérség 14 távolit süllyesztett el a remekül helytálló MAFC otthonában, mindezt egészen jónak mondható, 40%-os hatékonysággal. A hármasokból Khakonov (18/12 pont) és Kaluha (10/9 pont) is kivette a részét, míg Tanács Attila (12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) a palánk alatt próbálta felvenni a versenyt Bordáccsal (27 pont, 9 lepattanó), a 23 eladott labda hazai oldalon azonban nem segítette a MAFC fiataljait az éllovas megszorongatásában.

MAFC: Bordács 27, Vígh 15, Sebestyén 12/6, Szanyi 10/6
BKG: Nagy Bo. 29/15, Khakonov 18/12, Nagy Be. 18/6, Tanács 12, Kaluha 10/9

Fotó (1.): veszpremkosar.hu - foto24.hu
Fotó (2., slide): oselions.hu
Fotó (3.): facebook.com - Budapesti Honvéd Kosárlabda Akadémia