Újra nyert Bostonban, 2-0-ra vezet a Miami

A második mérkőzést is elvitte a Celtics csarnokából a Heat, így 2-0-s előnnyel térhet haza a keleti nyolcadik kiemelt.

Boston Celtics - Miami Heat 105-111

Megint a Heaté a végjáték. Fordulatos első félidőt láttunk, az első negyed nagy részében a Miami vezetett és 7-8 ponttal is meg tudott lógni a jól kezdő vendégcsapat, de aztán Jayson Tatum vezetésével és egy-két jó triplával átvette az irányítást a hazai alakulat, és egy nagy futással (21-2) tízpontos előnyt épített fel. A Heat nem tört meg, Caleb Martin személyes 8-0-s rohamával visszajött, majd fordított is, a nagyszünetben 50-54 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben megint visszavette a gyeplőt a Boston, és ismét meglógott 10-11 egységgel, még a záró etap elején is vezetett 89-77-re, ám ahogy fogyott az idő, úgy éledt újra ismét a Miami: fokozatosan fogyott a különbség, és három perccel a vége előtt előbb Jimmy Butler duplájával egyenlítettek 100-100-nál, majd a következő játékból szintén Butler dobott egy kettest, amivel már újra ők vezettek. Itt Max Strus bedobott még egy büntetőt, majd az oda-vissza jó védekezések után 55 másodpercnél Bam Adebayo zsákolt vissza egy támadópattanót, ezzel 100-105-re módosítva az állást. Jayson Tatum három büntetője után Gabe Vincent vágott be egy clutch visszalépős középtávolit, Tatum kihagyott egy triplát, Vincent és Strus kétszer két büntetője pedig beállította a sokkszerű végeredményt - a bostoni aréna elhűlve figyelte az eseményeket. A negyedik negyedet összességében 36-22-re nyerte a Heat, a Boston pedig elöl-hátul teljesen szétesett: már a játékrész közepén is csak a totálisan üresen hagyott Grant Williams tudott kosarat szerezni, de az utolsó szűk négy percben már ő sem - sikerült 0/5-tel zárni a mérkőzést mezőnyből, ebből négy kísérlet is távolról érkezett, ezen felül egyszer Smart adta el a labdát, egyszer pedig Tatum vétett megint támadóhibát kulcshelyzetben, ahogy az első mérkőzésen is. Eközben a Miami az utolsó négy percben 4/8-at dobott mezőnyből, és három hibája után is visszaszedte a támadópattanót, tehát igazából csak egy támadásából nem szerzett pontot a szoros végjátékban - ismét abszolút "gyilkos" volt Erik Spoelstra csapata clutch helyzeben.

A Heat nem adja fel, a Boston megint elrontotta. A Miami kétszer is kétszámjegyű hátrányba csúszott bele az este folyamán, elsőre egy nagy lefagyással, másodjára viszont már egy későbbi szakaszban, nehezebb helyzetben - a floridaiak azonban arra is találtak megoldást, nem pánikoltak, és egy-két jó védekezéssel, illetve fontos és nehéz dobással stabilizálták magukat. A vezér természetesen megint Jimmy Butler volt (27 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés, 2 blokk), de Bam Adebayo is nagyot játszott (22 pont, 17 lepattanó, 9 gólpassz), a kispadról pedig Caleb Martin hozott egy 25 pontos extrát - ugyanakkor Duncan Robinson 15 pontja és 3/6 triplája vagy Gabe Vincent clutch tempója is ebbe a kategóriába sorolható. A Celticsnél Jayson Tatum 34 pontot, 13 lepattanót és 8 gólpasszt jegyzett, ő volt a vezér, de a negyedik negyedben ezúttal sem volt sikeres mezőnykísérlete, ami egyszerűen nem férhet bele egy ilyen küzdelemben - főleg, hogy mellette Jaylen Brown különösen rossz napot fogott ki, és csak 7/23-as mezőnyözéssel hozott össze 16 pontot. Ezúttal Smart és Horford sem játszott igazán jól, és bár szereztek 15 pontot gyorsindításból, de felállt védelem ellen nehezen boldogultak: volt 15 eladott labdájuk (a Heatnek csak 11), alig 29%-kal tripláztak, ráadásul 45-35-re elbukták a lepattanózást, ezen belül 11-6-ra a támadópattanózást is. A hazai pályán összehozott 0-2 egyrészt óriási meglepetés, másrészt jelentős hátrány: még mindig bőven benne van a pakliban a bostoni fordítás, de most már nem nagyon férnek bele ilyen elrontott negyedik negyedek...

A Celtics legjobb dobói: Tatum 34/9, Brown 16/3, Williams III 13/3, Brogdon 13/3
A Heat legjobb dobói: Butler 27, Martin 25/9, Adebayo 22

A párharc állása: 2-0 a Heat javára.