B csoport - pótolt mérkőzések

A Honvéd vereségével és a MAFC győzelmével eldőlt a négy továbbjutó sorsa nyugaton a hétközi pótolt mérkőzéseken, így a záró forduló előtt már biztosan tudhatjuk mely csapatok küzdenek idén a felsőházban. A TF robogó vonatát a Bonyhád sem tudta megállítani, így a fővárosi együttes átvette a második helyet a tabellán, míg a Törökbálint közel került a csoport elsőséghez.

Budapesti Honvéd SE – PTE-PEAC 86-95 (14-28, 22-27, 33-15, 17-25)

A Honvédnak győznie kellett hazai pályán, hogy megmaradjon az esély a négy közé jutásra a vasárnapi, mindent eldöntő fordulóban. Pécs azonban nem adta meg azt a luxust a fővárosiaknak, hogy küzdelem nélkül tudják le a ”kötelező” mérkőzést, miután hét percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a baranyaiak robbantottak a nyitó negyed hajrájában és egy 2-14-s futással tetemes előnyre tettek szert tíz percnyi játékot követően. A vendéglátók a második etapban mutatták be, milyen offenzívára is képesek, ám védő oldalon nem mutatták jelét túl sok ellenállásnak, a Deák vezette PEAC pedig ismét megszórta őket, amivel a félidőre már majd 20 ponttal jártak előrébb. Nagy fejmosást kaphattak a Honvéd játékosai Zsoldos Andrástól a nagyszünetben, a Bohanek-Kovács-Kwame trió által fémjelzett hazaiak 26-8-as rohammal kezdték a harmadik szakaszt, amellyel egy pontra zárkóztak az utolsó negyed előtt, ám a puskaporuk itt el is fogyott, a pécsiek a záró szakaszban már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést. Bohanek kosaraival ugyan egyszer még visszakúszott két pontra a házigazda, ám a kiválóan büntetőző Deák (14/16) keze a helyén volt a végjátékban, így a Honvéd elbúcsúzhatott a felsőházi rájátszásról szőtt álmaitól.

Honvéd: Kwame (20/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Kovács D. (19/6 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Bohanek (15 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Szollár (7 pont, 7 szerzett labda, 5 gólpassz)

PEAC: Deák (33/9 pont, 6 eladott labda), Sipos (13/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Ignácz (16/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), Pöttendi (10 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Onozó (15/9 pont, 3 eladott labda)

MTK Törökbálint – MKB-Euroleasing Vasas 96-77 (31-26, 22-10, 20-13, 23-28)

A Törökbálintnak már csak annyi a feladata van az alapszakaszban, hogy ne kapjon ki két alsóházi együttestől és akkor zsebben van a nyugati első hely. Ennek első lépését sikeresen meg is tette, habár a pasaréti fiatalok remekül tartották magukat az első negyedben, sőt sokáig vezettek is, ám rutinos játékosai révén a hajrában átvette a vezetést a házigazda, majd a második periódusban le is lépte ellenfelét. A különbség a térfélcserét követően is tovább nőtt, hiába remekelt Garamvölgyi és Timkó mellett a Velkey-Pék páros is, a társaktól nem érkezett számottevő segítség, így maradt az apró részsiker, az utolsó negyed behúzása. Hazai oldalon Bihari és Szarvas volt a két nyerőember, de Wehner és Spiriev is jó játékkal rukkolt elő a nyugati éllovasnál, amelynek már csak egyetlen győzelem hiányzik, hogy bebiztosítsa első helyét a tabellán, ehhez vasárnap Pécsett kell nyernie.

Törökbálint: Bihari (19 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Szarvas (20/12 pont, 5 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Wehner (13 pont, 10 lepattanó), Spiriev (18/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz)

Vasas: Timkó (21/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk), Garamvölgyi (21 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Pék (15/9 pont), Velkey (11/3 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)

TF-Budapest – B-BETON Bonyhádi KSE 71-69 (18-22, 18-14, 16-20, 19-17)

Nyolcadik győzelmét aratta zsinórban és ezzel már második a csoportban a TF gárdája, amely óriási csatában kerekedett felül a Bonyhádon szerda este. A rajtot a hazaiak kapták el jobban, akik nem is sejthették, hogy a korai 11-3-as vezetésük a lehető legnagyobb különbség lesz a két együttes között a találkozón. A tolnaiak azonban összekapták magukat már az első negyedben megfordították a mérkőzést, innentől pedig a Mehmedovics legénységnek kellett az eredmény után futnia. Sokáig fej-fej mellett haladt a két fél, a harmadik negyed vége viszont úgy tűnt a bonyhádiaké lesz, Lukács hármasával már héttel járt előrébb a vendég gárda, de Beák triplája visszarántotta a meccsbe a házigazdákat, a záró szakasz 5-0-s hazai nyitányával pedig újra a TF-nél volt az előny (57-56). Faragó távoli kosarakkal igyekezett csapatát minél nagyobb vezetéshez juttatni, de Moravcsikék időben kapták össze magukat, és bár bő két perccel a vége előtt még hat ponttal a tolnai alakulat járt előrébb (63-69), innentől már csak hazai oldalon született kosár, így egy 8-0-s utolsó rohammal behúzta a rangadót a TF gárdája.

TF: Moravcsik (13 pont, 7 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Sztrányay (13 pont, 9 lepattanó), Katona (17/6 pont), Szobi (11/3 pont, 3 szerzett labda), Beák (12/9 pont, 4 lepattanó)

Bonyhád: Faragó (18/9 pont, 4 lepattanó), Tömösváry (12 pont, 10 lepattanó), Lukács (11/9 pont, 3 eladott labda), Rutkai (10/3 pont, 3 lepattanó)

SMAFC-NYME – MAFC 54-88 (8-22, 7-25, 19-21, 20-20)

Az első negyedben a SMAFC teljesen tanácstalan volt a vendégek jó lábmunkájú s a palánk alá jól tömörülő szervezett védekezésével szemben, így tíz percnyi játékot követően látszott, hogy nincs egy súlycsoportban a két együttes. A második etap elején sem változott a játék képe, 6-0-lal kezdett a MAFC,  ekkor jött egy röpke, 7-2-es fellángolás a hazaiaktól, de utána megint hihetetlen egyoldalú lett a ”küzdelem”, a fővárosiak Fodor és Misek jó távoli dobásai, és elsősorban a szervezett védekezésük révén egy 15-0-s futással, s összességében 32 pontos vezetéssel zárták a félidőt. A házigazdák gyakran keresték a jónál is jobb helyzeteket és ez nagyon sok eladott labdához vezetett a részükről. A 25. perctől már mindkét edző jobbára a cserejátékosait szerepeltette, így a márkőzés csendben lecsordogált. A MAFC 100%-os mérleggel zárta a soproniakkal való találkozásait ebben a szezonban, az SKC-t a Magyar Kupában egyszer, a SMAFC-ot a bajnokságban kétszer győzte le.

SMAFC: Török (8/3 pont, 4 lepattanó), Csaplár-Nagy (6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Bausz (9 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz)

MAFC: Fodor (19/15 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Vavra (12 pont, 6 lepattanó), Fekete (11/3 pont, 2 blokk), Lakosa (7/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz), Misek (16/6 pont, 3 eladott labda)