A forduló válogatottja - alapszakasz, 1. forduló

Pénteken és szombaton lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 1. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok a debreceni MVP-vel.

Irányító
Angelo Warner - Sopron KC (1)

A Sopron három légiósa vezetésével győzte le a tavalyi bajnokság ezüsérmesét, a Falcót, és Warner volt a győztes csapat legjobbja: 25 pontja (4/9 dupla, 3/6 tripla, 8/9 büntető) mellett volt 4 pattanója, 5 gólpassza, 2 szerzett és 4 eladott labdája, valamint 2 beütött és 11 kiharcolt faultja, így 34 és fél perc alatt 32 VAL-ig jutott - nem mellesleg Curry nem nagyon villogott ellene a túloldalon.

Dobóhátvéd
Brynton Lemar - Sopron KC (1)

Lemar szintén kiváló produkcióval kezdte a bajnokságot a Sopronnál. A Franciaországból érkező játékos 22 pontot (5/11 dupla, 1/4 tripla, 9/9 büntető), 5 pattanót, 6 gólpasszt, 1 szerzett és 2 eladott labdát, illetve 2 beütött és 6 kiharcolt személyi hibát tett a közösbe csapata győzelmekor, így kevesebb mint 33 és fél perc alatt 27 VAL-t szorgoskodott össze.

Kiscsatár
Milos Boriszov - DEAC (1)

A DEAC győzelmével indult az idei alapszakasz, a Körmend elleni sikerben pedig főszerepet játszott a hazánkban már több helyen is megforduló légiós. Boriszov 28 pontot (5/10 dupla, 2/3 tripla, 12/12 büntető), 11 pattanót, 3 gólpasszt, 2 eladott labdát, valamint 2 beütött és 10 kiharcolt faultot jegyzett. Csapata 4 ponttal győzött, ő pedig 36 perc alatt 42 VAL-lal végzett, ami a játéknap legjobb teljesítménye volt - ő lett a forduló MVP-je.

Erőcsatár
Evan Bruinsma - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A Sopron elleni összecsapáson alulmaradt a Falco, Hollandiából érkező amerikai légiósa viszont biztató produkciót nyújtott - igaz, nagyon egyedül maradt ezzel szombathelyi részről ezen a találkozón. Bruinsma extra hatékonyan szerzett 34 pontot (8/11 dupla, 5/7 tripla, 3/4 büntető), amivel a kör legponterősebb kosarasának bizonyult. Volt emellett 7 pattanója, 1 gólpassza, 4 szerzett és 2 eladott labdája, illetve 4 beütött és 5 kiharcolt személyi hibája - 37 perc alatt 38 VAL-t szedett össze.

(Itt érdemes kiemelni még Andrija Csirics és Veljko Budimir számait, 32 és 24 VAL-lal végeztek Csirke Ferenc együttesében, amely az Alba Fehérvár otthonában győzött a két tapasztalt légiós vezetésével, míg Hendlein Roland 29 VAL-t hozott a TF elleni kiütéses siker alkalmával.)

Center
Marko Spica - Kaposvári KK (1)
Wesley Gordon - Sopron KC (1)

A Kaposvár centere a TF elleni, 39 ponttal megnyert találkozón 22 pontot (7/12 dupla, 1/1 tripla, 5/8 büntető), 8 pattanót, 3 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 2 beütött és 7 kiharcolt faultot szerzett, így 23 és fél perc alatt 29 VAL-ig jutott. Ennél 1-gyel kevesebb VAL-t ért el a Sopron középjátékosa 31 és fél perc alatt, ám Gordon mindezt a Falco ellen produkálta, ezért vettük be most az ő teljesítményét is - ő 16 pontját egyetlen elhibázott dobáskísérlettel szerezte (7/8 dupla, 2/2 büntető), 9 pattanó, 3 blokk, 1 gólpassz, illetve 2-2 beütött és kiharcolt személyi hiba is került a neve mellé, gyakorlatilag hibátlanul teljesített.

Legjobb hatodik ember
Luksa Andric - Szolnoki Olaj KK (1)

A bajnok jó csapatmunkával könnyed sikert aratott a Szedeák otthonában, a horvát center pedig újfent nagyon hatékony volt a padról - ez tavaly is sokszor jellemző volt rá. Andric 18 perc alatt 15 ponttal (7/8 dupla, 1/2 büntető), 9 pattanóval, 1 gólpasszal, 3 eladott labdával, valamint 3-3 beütött és kiharcolt faulttal kerek 20 VAL-t jegyzett.