108 pontot dobott, simán győzött a Falco Jászberényben

Nem történt meglepetés a 14. forduló első eheti mérkőzésen - Váradi Benedek tripla-duplázott, Kovács Benedek Máté nagyszerű teljesítményt produkált.

Jászberényi KSE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-108 (20-33, 16-26, 21-26, 24-23)

Csak a szokásos forgatókönyv jött be ma is. A mérkőzés előtt is lehetett tudni, hogy a két együttes nem lesz egy súlycsoportban, és ez meg is mutatkozott: 10 perc után 13, a félidőre pedig 23 pontos különbség alakult ki, lényegében eldőlt a meccs - már ha lett volna bárkinek is kétsége a végeredmény felöl. A Jászberény azért a második félidőben jól tartotta magát, főleg a 11/24-es triplamutatónak köszönhetően, és ezért dicséret illeti. Megint óriási különbség volt azonban az ellenfél, ezúttal a Falco javára lepattanózásban (23-48), gólpasszok tekintetében (17-33) és a duplák értékesítését nézve is (22/46 - 40/59).

Váradi Benedek tripla-duplát ért el. Hazai oldalon Aleksza Brbaklics megint a legjobbak közé tartozott (14 pont, 6 pattanó, 22 VAL), és a főleg triplából eredményes Donovan Donaldson is hasznos volt összességében, még a sok elszórt labdája ellenére is (25 pont, 5/16 dupla, 5/7 tripla, 7 gólpassz), de a Filipovic Stefan (13 pont), Füzi Róbert (10 pont) és Katona Bence (10 pont) is jók voltak ma - támadásban nem volt gond a JKSE-vel.

Azt is hozzá kell tenni viszont, hogy a Falco egyértelműen pihentetett a Zaragoza elleni BL-meccsek között: Kyan Anderson például 10 percet sem töltött a pályán (mint később kiderült, egy sérülés miatt), de a többieket sem játszatta túl Gasper Okorn. Így is egyértelmű volt a találkozó, főleg a magasembereknek köszönhetően: Lake, Searcy és Bruinsma is rendkívül hatékonyan kosárlabdáztak, hárman együtt 80 VAL-t hoztak össze kevesebb mint 60 percnyi játékidő alatt. A vendégeknél Váradi Benedek tripla-duplája (10 pont, 12 pattanó, 11 gólpassz) mellett Kovács Benedek Mátét kell még kiemelni: a Monacótól hazatérő, 19 esztendős játékos 17 ponttal és 18 VAL-lal hálálta meg a neki szánt 22 percnyi bizalmat.

A Jászberény legjobb dobói: Donaldson 25/15, Brbaklics 14/6, Filipovic 13.
A Falco legjobb dobói: Lake 23, Bruinsma 18, Kovács 17/6.