A Falco 17-tel verte az Oberwartot

95 pontot dobott Gasper Okorn kintről kiválóan célzó együttese, amely sok magyar szurkoló biztatása mellett főleg a második és a negyedik negyedben nőtt osztrák ellenfele fölé.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria
Oberwart Gunners - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78-95 (23-27, 18-24, 18-19, 19-25)

Falco: Norfleet 13/6, Kucsora 9/3, Hódi 5/3, Balmazovic 15/9, Reddic 12.
Csere: Curry 13/9, Tóth N. 10, Bíró O. -, Bruinsma 16/6, Verasztó 2.

Ausztriában játszott ma este felkészülési mérkőzést a tavalyi bajnokság ezüstérmese, a Falco, amelyet szép számú magyar szurkolótábor is elkísért. A magyar együttes jól kezdett, és bár a hazaiak az első negyed végén csökkentették hátrányukat, sőt, a 13. percben egyenlítettek is (32-32), a félidő végét nagyon megnyomta, 10 ponttal állt jobban a nagyszünetben (41-51). A fordulás után sem volt esélye a fordításra az osztrákoknak, a kintről kiválóan dobó szombathelyiek pedig végül 17 pontos győzelmet arattak (78-95).

Pontdobók: falcokc.com