A Falco az Alba legyőzésével második, a címvédő a 3.

A 10 pontos szombathelyi győzelem azt jelenti, hogy Váradiék meg is előzték a tavalyi bajnokot a tabellán

Magyar férfi A csoport, középszakasz, felsőház, 8. forduló
Falco-Vulcano Energia KC (22-10) - Alba Fehérvár (22-11) 82-72 (21-18, 23-21, 21-15, 17-18)

Falco: Váradi 15/9, Govens 12/3, Perl 10/3, Boriszov 7/3, Taylor 16.
Csere: Pustahvar 9/6, Tóth N. 4, Norfleet 9/3.

Alba Fehérvár: Hill 19, Simpson 13/3, Harris 2, Lóránt 12, Keller Á. 9.
Csere: Kovács Ák. -, Pointer 10, Horton 6, Filipovity 1.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

A címvédő maximum egy ponttal kaphatott volna ki, hogy maradjon esélye a második rájátszás-rajtkő megszerzésére, de a hazai környezetben bombaerős Falco ellen ez címvédőként is a bravúr kategóriájába lett volna tehető a hétvége csúcsrangadóján.

Az első etapban 10-10-ig fej-fej mellet haladtak a felek, ám Boriszov kettesével és a Váradi-Perl duó hármasaival gyorsan repesztett egy 8-0-s szakaszt a szombathelyi alakulat. Erre az Alba is egy hasonló futással reagált, Perl újabb hármasa viszont hazai vezetést eredményezett a negyed végre.

A második játékrészben Norfleet távoli találatánál már 9-cel ment a Szekulovics-had, de a 19-et szóró Hill főszerelésével gyorsan oltotta is a tüzet a vendég gárda, ám 38-28-nál már 10 is volt közte, innen viszont megint újítani tudott a tavalyi bajnok és "megúszta" öt egységnyi hátránnyal a félidő végét.

A fordulás után a pattanózást 10-zel nyerő fehérváriak 57-42-nél már a meccsben maradásért kellet, hogy rohamozzanak, így az érdemi kérdések eldőlőben voltak, de a tartását megőrizte Dzunics Braniszlav legénysége és a záró etapban bejött 10 alá is, ám reális esélye már sem a győzelemre, sem a számára kedvező minimális különbségű vereség elérésére nem volt.

Így az 1/16-os triplamutatóval záró vendégek meg kell, hogy elégedjenek a harmadik kiemeléssel az egyenes kieséses szakaszra, Tóth Norberték viszont komoly stabilitásról tanúbizonyságot téve az esetleges elődöntővel bezárólag mindenképpen pályaelőnnyel rendelkeznek majd.