A Falco kiütötte a ZTE-t

20-2-vel kezdett a szombathelyi alakulat, egyetlen pillanatig sem volt kérdéses ezúttal a Falco sikere - 39 ponttal is vezettek Perlék, és végül 93-70-re győztek.

Magyar férfi A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 93-70 (20-8, 27-11, 27-22, 19-29)

Falco: Govens 2, Perl 19/6, Váradi 6, Boriszov 13, Taylor 22.
Csere: Tóth 6, Norfleet 10/6, Pustahvar 13/3, Kucsora 2, Hódi -, Dancsecs -, Durázi -.

ZTE: Kinney 9, Vaughn 8/6, Benke 6, Szabó 11/6, Radic 12.
Csere: Horváth 12/12, Mohácsi 7/6, Kis 5/3, Mikovic -, Doktor -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A párharc állása: 2-1 a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely javára.

Két szoros meccs után homlokegyenest máshogy kezdődött a harmadik találkozó, mint az eddigiek - Kinney dobott ugyan egy duplát a harmadik percben, de Taylorral semmit nem tudott kezdeni a vendég gárda, a center már 12 pontnál járt 8 perc játék után. Támadásban sem működött semmi Bencze Tamás csapatánál, így 20-2-vel kezdődött a találkozó, ami lényegében itt be is fejeződött. Két zalaegerszegi triplával zárult az első negyed (20-8), és Szabó duplájával még visszajött 10 pontra a ZTE a második negyed elején, de Norfleet és Pustahvar vezetésével egy 12-0-s hazai futás következett, a 15. percben 22 pontra nőtt különbség (32-10). Ezt követően kiegyenlített volt a játék, a félidő hátralévő részében a vendégek is hozzá tudták tenni támadásban a magukét, de Norfleet és Boriszov vezetésével a félidőre 28 pont lett a differencia, eldőlt a mérkőzés (47-19).

A fordulás után a Taylor-Boriszov-Perl trió révén 30 pont fölé nőtt a Falco előnye, és bár a vendégek is beindultak pontgyártásban, egyáltalán nem tudták csökkenteni hátrányukat - 10 perccel a vége előtt 33 pont volt a két együttes között (74-41). Váradi két büntetője és duplája, valamint Pustahvar kettese után a 40 pont közelébe is eljutott a szombathelyi fór (80-41) - Radic, Horváth, Vaughn és Mohácsi kosaraival ugyan 20 pont közelébe kozmetikázta magát és a végeredményt a ZTE, de ezen a meccsen egyetlen percig sem volt reális esély a vendégek győzelmére. 93-70-re győztek Perl Zoltánék (úgy, hogy Govens 2 pontig és -3 VAL-ig jutott 22 és fél perc alatt), így 2-1-re vezetnek a három győzelemig tartó párharcban.