A Falco nyerni tudott Szolnokon a középszakasz zárásaként

Nagyon hullámzó és pontzáporos mérkőzésen a Falco a végjátékban 10 pontos hátrányból fordított, és végül 100-99-re győzött a Tiszaligetben.

Magyar féri A csoport, középszakasz, felsőház, 10. forduló
Szolnoki Olaj KK (27-7) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (24-10) 99-100 (18-27, 27-12, 31-32, 23-29)

Szolnok: Perry 14/3, Browning 11/9, Vojvoda 20/9, Milosevics 13/6, Tóth Á. 9.
Csere: Kovács 7, Rudner 3/3, Polyák 5/3, Tóth Z. -, Andric 17/3.

Falco: Govens 21/9, Norfleet 13/9, Perl 12/3, Boriszov 18/6, Taylor 22.
Csere: Dancsecs 3/3, Tóth N. 4, Pustahvar 5, Durázi 2, Kucsora -, Hódi -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Browning és Perry kosaraival 5-0-val kezdett az ezúttal Quincy Ford nélkül felálló Szolnok, de a Váradi Benedeket nélkülöző Falco gyorsan egyenlített, aztán az 5. perc közepén, Norfleet kosarát követően már vezetett is (9-11). Govens és Boriszov vezetésével támadásban ellenállhatatlan volt ekkor a vendég gárda, amely 9 ponttal elhúzott, ennyi volt a különbség 10 perc játék után is (18-27). A második felvonás elején Andric és Browning révén közelített a kupagyőztes, majd a három vezér, Vojvoda, Perry és Milosevics kosaraival az egyenlítés is megvolt a játékrész felénél (33-33). Taylor dupláival visszavette még ugyan a vezetést Szrecsko Szekulovics gárdája, de a félidő legvége Vojvodáé volt, aki az utolsó percekben lényegében egymaga volt felelős azért, hogy a nagyszünetben 6 ponttal a vendéglátó állt már jobban (45-39).

A fordulás után, Milosevics hármasát követően 9 ponttal vezetett az Olaj, Govens és Taylor azonban megindította felfelé a vendégeket - 3-5 pont között mozgott a differencia, amely Norfleet és Dancsecs hármasai után tűnt el teljesen a 26. perc elején (59-59). Norfleet tripláival a vezetés és a folyamatos egyenlítés is megvolt a Falcónak, a negyed végén azonban a tavaly még Szombathelyen játszó Kovács Péter révén kezdett megint meglépni a Szolnok (76-71).

A záró 10 perc elején, Rudner hármasa és Tóth Ádám duplája után először lépett meg 10-zel az alapszakaszt és a középszakaszt is megnyerő Tisza-parti alakulat (71-61). Megkezdte a felzárkózást a Falco, Perl zsinórban szerzett 5 pontjával a 35. perc kezdetén már csak 2 pont volt közte (84-82). Kosárra kosár volt a válasz, Milosevics és Andric pontjaira Taylor felelt, Norfleet kettesével pedig egyetlen pont volt a differencia a 38. percben (94-93). Andric duplájára Boriszov hármassal, Perry egy büntetőjére pedig Govens duplával válaszolt, átvette a vezetést a Falco (97-98). Több hibát követően Perry kétszer volt eredményes a vonalról 19 másodperccel a vége előtt. A Szolnoknak még volt két faultja, ki is használta mindkettőt, majd Milosevics 7 másodperccel a vége előtt már büntetőkért ütött oda Govensnek. A magyar válogatott honosított irányítója mindkét egypontosát értékesítette, így 7 másodperccel a vége előtt újra a Szombathely állt egy ponttal előrébb (99-100). Vojvoda kihagyta az utolsó dobást, így 100-99-re győzött a Falco a Tiszaligetben.