A harmadik negyed második felében döntötte el a Falco

25 perc után Govens kapcsolt feljebb egy fokozattal, a szombathelyiek leszakították magukról az egyébként jól küzdő DEAC-ot, és végül 9 ponttal nyertek.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 21. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (16-5) - DEAC (6-15) 95-86 (25-17, 21-28, 30-18, 19-23)

Falco: Govens 12/9, Perl 22/9, Váradi 11/3, Boriszov 13/3, Tóth 11.
Csere: Pustahvar 7/3, Taylor 14, Norfleet 5/3.

DEAC: Jones 6/3, Martinics 23/12, Lilov 2, Bognár 6, Armwood 19.
Csere: Kósa 3/3, Molnár 2, Lauderdale 13, Velkey 12/9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Boriszov és Váradi révén 8-0-val nyitott a szombathelyi gárda az első bő két perc során, és szűk öt és fél percet követően is csak két dobott pontnál állt a DEAC (13-2). Boriszovot nem nagyon tudta tartani a hajdúsági alakulat, de a vendégeknél is beindult Armwood és Lauderdale, így beállt a 10 pont körüli különbség - a negyed végén Molnár két büntetőjével 8 pont volt a differencia a hazaiak javára (25-17). A második felvonásban is a palánk alatt voltak gondjai a Falcónak, Lauderdale és Armwood mellett már Bognárt sem nagyon tudták megfogni. A papíron jóval esélyesebbnek tartott hazaiak eleinte 5-7 pontos előnyt tartottak, de ez egyre inkább olvadt a felvonás során, és a félidőt Kósa triplája zárta, amivel egyetlen pont volt mindössze a DEAC lemaradása 20 perc játékot követően (45-44).

A fordulás után megint a Boriszov-Váradi duó próbálta minél hamarabb leszakítani a vendégeket, de Martinics és Velkey révén tartotta magát a DEAC, amely még a 26. perc közepén is ott volt 4 pontra ellenfelétől (58-54). Beindult Govens, két triplát is beszórt, ráadásul egyet faulttal együtt - Váradi és Norfleet is betaláltak kintről, így nagyon gyorsan 10 pont fölé nőtt Szrecsko Szekulovics csapatának előnye a felvonás végére (76-63). A záró játékrészben nem adta fel a hajdúsági együttes, Martinicsék megpróbáltak még mérkőzést csinálni a találkozóból, és a légiósok révén meg is voltak a kosaraik, de igazán közel már egyetlen egyszer sem tudtak kerülni a Falcóhoz, végig 10 pont fölött mozgott a távolság. A végén Velkey kosarával ugyan áttörte ezt a határt a DEAC, de 95-86-ra nyert a Szombathely.