A harmadik negyedben lejátszotta a PVSK-t, otthon győzött a ZTE

A PVSK az első félidő után még vezetett, a harmadik negyedben azonban csak egy csapat volt a pályán, a ZTE így megőrizte esélyét a hatodik helyre.

NBI/A. csoport, középszakasz, középház, 8. forduló

Zalakerámia-ZTE KK (17-15) – PVSK-VEOLIA (18-15) 87-74 (18-19, 14-21, 35-14, 20-20)

ZTE: Kinney 14/6, Vaughn 18/12, Benke 12/6, Szabó 14/3, Radic 22.
Csere: Doktor -, Mohácsi 2, Mikovic 2, Horváth Á. 3/3, Kis -.

PVSK: Durham 6, Brooks 16, Antóni 15/9, Budimir 12/3, Harazin 17/3.
Csere: Supola -, Bíró 6/6, Simon 2.

A mérkőzés részletes statisztikája ide kattintva elérhető.

Az első negyedben nagyon feszült játékot láthatott a szépszámú szurkolósereg, egyáltalán nem érződött, hogy bármelyik fél képes lehet komolyabb rohamot vezényelni, ennek megfelelően egyetlen ponttal vezettek Csirke Ferenc tanítványai 10 perc után.

A második etapban szempillantás alatt kiveszett az energia a hazaiakból, a másik oldalon viszont a kintről magabiztosan tüzelő Antóni (15 pont, 6/10 mezőnyből) volt elemében, illetve a palánk alatt mostanság nagyobb szerepet kapó Harazin Tamás (17 pont, 8/10 mezőnyből, 6 lepattanó, 2 blokk) tudott feljebb kapcsolni, de a légiósok védését elég jól megoldotta az  ebben az etapban mindössze 14 pontig jutó ZTE

Az igazi hidegzuhany a fordulás után következett be, ugyanis egyáltalán nem volt benne a meccsben, hogy a hazaiak robbantani tudnak és nyolc egységnyi hátrányból a játékrész végére 13 pontos fórt építettek ki - 35-öt szórtak csak ebben a játékrészben a bent tarthatatlan Radic (22 pont, 15 lepattanó) és a szintén dupla duplázó Szabó Zsolt (14 pont, 12 lepattanó) vezetésével.

A záró etapra nagyjából az maradt a kérdés, hogy 11 ponton belül tud-e maradni a PVSK, de támadásban hiába hozta vissza némiképp magát a baranyai had, a hatodik helyért folytatott küzdelemben fontos lépést téve az előzés felé ezen a különbségen kívül tudott maradni a Zalaegerszeg és a középszakaszbeli eddigi talán legnagyobb és legértékesebb győzelmét aratta ma este.

fotó, side: hunbasket.hu, zaol.hu/Szekeres Péter