A Jászberény Kecskeméten is nyerni tudott!

Nagyon megszenvedett a Jászberénnyel az egyébként jó formában lévő Kecskemét, s hiába fordított, végül kellemetlen vereségbe futott bele

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 21. forduló

KTE-Duna Aszfalt (11-10)–Jászberényi KSE (7-14) 68–73 (18–20, 16–12, 15–27, 19–14)

KTE-Duna Aszfalt: Pongó 4, Thompson 10, Djeraszimovics 12, Dramicsanyin 13/9, Karahodzsics 11.
Csere: Wittmann 18/18, Molnár Márt. -, Horváth K. -.

JP-Autó Jászberényi KSE: Nelson 18/12, Rakics 14/9, Wallace 2,  Lucsics 19, Sejfic 14.
Csere: Cseh 4, Kerpel-Fronius B. 2, Molnár Marc. -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Már a kezdésnél érződött, hogy a több hetes tétmérkőzés nélküli időszak után a megszokottnál idegesebbek a csapatok, ahogy az is, hogy a berényieknek szerkezeti okokból fekszik a kecskeméti gárda.

A jobban kezdő vendégek az első negyedet lehozták csere nélkül, de Forray Gábor is kisebb rotációval dolgozott a megszokottnál, viszont hazai oldalon kulcs volt, hogy a padról érkező Wittmann összességében hat jó triplájával tudott is érdemi lendületet adni a második sorból, így azért visszavette a kezdeményezést az összességében csapat szinten hét gólpassznál megálló KTE, melynek soraiban ott volt a felépülő Karahodzsics is.

A fordulás után viszont nagyon megváltozott a játék képe, védekezésben sokkal kevésbé tudta kontrollálni az eseményeket a Kecskemét, ráadásul Djeraszimovicsnak nem ment a dobás, Thompson pedig faultproblémába keveredett.

A negyedik negyed ugyanakkor a hazaiak lendületéről szólt, ám a végén a szerencse mellett talán döntött az is, hogy az általában egyébként szűkebb rotációval játszó JKSE "bevállalósabb" volt és Lazics mester jobban merte keverni kártyáit, ezzel több frissesség maradt a hajrára Lucsicsékban, a bedobó egyébként is nagyon jó napot fogott ki (19 pont, 9 lepattanó), ezzel pedig nyerőemberré tudott előlépni a lepattanózást is megnyerő Lazics-legénységnél.

Hiába fordított tehát kétszámjegyű hátrányból is a KTE, végül a meccs lezárásához már nem maradt elég szufla Pongóékban, így meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott a Jászberény, mely így másodszor is legyőzte az alapszakaszban a sokkal jobb helyen álló kecskemétieket.