A Kaposvár ellen javított a Falco

Az első félidőben meglógott ellenfele elől a Szombathely, a somogyiaknak nem volt komoly esélyük a sikerre.

fotó: hunbasket.hu

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Kaposvári KK 84-72 (20-13, 26-17, 21-21, 17-21)

Javított a Falco. Két vereséggel elvesztette vezető helyét a bajnokságban a Szombathely, így ezen a mérkőzésen kötelező volt a győzelem a hazaiak számára az alsóházi Kaposvárral szemben. A Falco ennek megfelelően is kezdett, szigorúan védekezett és fokozatosan meglépett ellenfele elől, a nagyszünetben már 16 ponttal vezetett, Evan Bruinsma pedig egymaga 15 egységnél tartott, úgy tűnt, hogy simán alakul a találkozó. Ez aztán lényegében nem is változott, a második félidőben ugyan kiegyenlítetté tette a játékot a Kaposvár, de a harmadik negyed elején átlépte a különbség a húsz egységet, igaz utána már nem nyílt tovább az olló, nagyjából maradt a 15 egység körüli távolság. A záró etapban aztán tíz pontig visszajöttek a somogyiak, de ennél közelebb már nem engedte ellenfelét Gasper Okorn alakulata, amely így összességében végig magabiztosan vezetve aratott győzelmet - Perl Zoltán (20 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz, 5 labdaszerzés, 25 perc) parádézott, de rajta kívül Benke, Váradi, Lake és Bruinsma is tíz pont fölé jutott, elosztották a terheket. A következő feladat már kicsit komolyabb lesz: a bombaformában lévő Szegedhez utaznak...

Ez még nagy falat. A Jászberény ellen megtörte vereségszériáját és Nikola Lazics irányításával talán elindul a jó úton az ezúttal Hendlein Rolandot nélkülöző Kaposvár, de a Falco még nem a somogyiak szintje, ez ezen a mérkőzésen is bebizonyosodott. A második félidőre már sikerült felvenniük a kesztyűt és Curry (20 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz, 4 labdaszerzés), valamint Miliszavjlevics (15 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével ott már partiban voltak, de az addig összeszedett 15-20 pontos hátrányon nem tudtak érdemben változtatni - összességében nem volt reális esélyük a győzelemre, kedden pedig már az ország másik felében, Debrecenben lesz jelenésük.

A Falco legjobb dobói: Perl 20/3, Bruinsma 19/9, Váradi 15/9
A Kaposvár legjobb dobói: Curry 20/6, Miliszavljevics 15/6, Rivers 12