A Körmend ellen söpréssel lett bajnok a Falco

Noha sokáig tartotta magát négy légióssal is a Körmend, végül Perl, Váradi és Govens villanásaival másodjára is idegenben nyert és bajnok lett a Szombathely.

Magyar férfi NBI/A, rájátszás, döntő, harmadik mérkőzés
Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC 89-96 (28-30, 22-15, 14-18, 25-33)

Körmend: Thames 17, Bradford 27/15, Price 17/3, Hammonds 17/9, Csorvási 6.
Csere: Ferencz 3/3, Németh -, Lajsz 2.

Falco: Váradi 12/6, Curry 9/6, Perl 18/6, Bruinsma 17, Reddic 15.
Csere: Tóth N. 4, Govens 13/6, Balmazovics 8/6.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

4-10-es villámrajtot vett a szombathelyi gárda, de Bradford triplájával 10-10-nél már egyenlíteni is tudott a Körmend. Váradi gyors egymásutánban szerzett öt pontjával megint el tudott rugaszkodni a vendég gárda. Bradford és Price pontjaival 17-17-nél újra utolérte ellenfelét az első kiemelt - Reddic és Váradi viszont megint betaláltak (17-22). Innen  tartotta előnyét az Okorn-had az első etap végéig - Bradford kettese után viszont csak kettővel ment a Falco (28-30).

A második játékrész elején Hammonds előbb egalizált, majd egy Reddic-kosarat követően a vezetést is átvette a Körmendnek (33-32). Itt óriási adok-kapok következett és hiába ült a hazaiak zónája, így is pontgazdag maradt a meccs, ugyanis a vendégeknél egyszerűen mindenki éles volt és nehéz helyzetekből is hatékonyan dobtak Tóth Norberték. A szakasz vége viszont sokkal jobban sikerült a 37-42-ről 50-45-re fordító hazai gárdának - Thames kettesével és Hammonds hármasával mozdult el egálról a vendéglátó a félidő utolsó pillanataiban.

A fordulás után megint Perl Zoltán (18 pont, 5 lepattanó) vette kezébe csapata sorsát és egyenlített (50-50), viszont Ferencz Csaba és Hammonds is beverte a távolit, így újra lendületet tudott venni a Körmend, de 62-63-nál Govens triplájával már megint a sárga-feketék vezettek, ugyanakkor Bradford találatával egy ponttal jobb volt a hazai alakulat az utolsó etap előtt.

A záró negyedben óriási volt a feszültség és ez egyre inkább a kisebb érdemi rotációt használó piros-feketék számára jelentett hátrányt. A játékrész derekán Tóth Norbert és Govens kosaraival, majd Bruinsma 2+1-es akciójával (71-80) komolynak mondható előnyre tett szert a Falco, s már egyszerűen nem maradt elég átütőerő a Körmendben ahhoz, hogy ütőtávon beül érjen, így nyert idegenben másodszor is ebben a fináléban a szombathelyi csapat, s 2008 után másodszor lett magyar bajnoki aranyérmes.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Falco javára.