A Körmend lesz a Falco ellenfele a döntőben

Vasi finálé lesz az NB I/A-ban, miután a Körmend a mindent eldöntő ötödik meccsen simán verte a Pécset az elődöntőben.

Magyar férfi NBI/A, rájátszás, elődöntő, ötödik mérkőzés
Egis Körmend - Pécsi VSK-VEOLIA 97-71 (27-21, 30-23, 26-16, 14-11)

Körmend: Thames 8, Bradford 2, Ferencz 13/3,, Price 25/15, Hammonds 29/12.
Csere: Csorvási 13, Németh 4, Takács K. -, Lajsz 8, Kiss B. -, Kiss M. -.

PVSK: Pongó 7/6, Taylor 21/6, Antóni 5/3, Csirics 12/6, Horti 5.
Csere: Budimir 8/6, Wright 5, Demeter -, Bíró L.  4, Olasz 4.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Noha Mario Delas nélkül továbbra is négy légióssal indult csatába a Körmend, hazai pályán így is esélyesebbnek számított a párharc utóbbi két meccsét megnyerő Pécsnél. Csirics hármasa nyitotta az összecsapást, de 6-6-ig fej-fej mellett haladtak a felek, viszont Hammonds kettesével és Price hármasával el tudott szakadni a hazai gárda (11-6), majd Csirics és Hammonds triplaváltása következett. Taylor 18-18-nál egalizált, de a negyed zárása jobban sikerült a vasiaknak (27-21).

34-24-nél Csorvási találatával megvolt a közte 10 (34-24), sőt, Price triplájával 48-33-nál a vendégek gyakorlatilag a meccsben maradásért küzdöttek. Taylor kintijével még tartotta magát a PVSK, de így is 13-as hazai fórral mehettek el a felek a nagyszünetre.

A fordulás után Price és Hammonds triplái (63-46) megadták a kegyelemdöfést a Pécsnek és hiába játszott szívósan Csirke Ferenc legénysége, 70-50-nél Hammonds találatával gyakorlatilag el is dőltek az érdemi kérdések. A harmadik etap végén 83-60-ra vezetett a négy légióssal is parádézó Körmend.

Az utolsó negyed gyakorlatilag jutalomjátékot hozott, de a jobbára fiatalok alkotta hazai ötös a jó ritmus ellenére ritkán talált a gyűrűbe, s bár volt 30-as előnye is az első kiemeltnek, végül megőrizte tartását a PVSK, mely centenáriumi évében a bronzéremért küzdhet, míg a Zollner-had pályaelőnyből várhatja a Falcót.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Körmend javára.