A Pécs a Körmendet is legyőzte

Az első három negyedben jobban játszott Csirke Ferenc együttese, és bár a Körmend 22 pontos hátrányból 3-ra még visszajött, 89-77-re győzött a mecsekaljai gárda.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 21. forduló
Pécsi VSK-VEOLIA (13-12) - Egis Körmend (18-7) 89-77 (17-15, 28-22, 28-17, 16-23)

Pécs: Durham 21/9, Brooks 11/3, Budimir 31/12, Antóni 12/6, Sarlija 6.
Csere: Supola 6/6, Bíró -, Harazin 2, Simon -.

Körmend: Wright 5, Hollins 17/9, Ferencz 15/15, Davis 6/6, Horti 3/3.
Csere: Tuoyo -, Fanning 18/3, Csorvási 8, Halász 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Bár Ferencz triplájával indult a meccs, és Wright 2+1-e után, a negyedik perc közepén még vezetett a Körmend (4-6), ezt követően egyértelműen a vendéglátó akarata érvényesült az első 30 perc során. A Durham-Brooks-Budimir trió vezetésével kevesebb mint két és fél perc alatt futott egy 11-0-t a Pécs (15-6) - a Körmend Fanning révén egyenlített, Harazin duplájával viszont a hazaiak álltak jobban az első negyed végén (17-15). A második felvonásban sokkal egyértelműbb volt a helyzet, miután a negyed elején Durham és Brooks tripláival 10 pont környékére nőtt a differencia, és az első félidő során folyamatosan ezt a távolságot tartotta a két gárda. A nagyszünet előtt Hollins és Fanning révén valamit faragott hátrányából a vasi alakulat, de így is 8 egységgel voltak elmaradva a mecsekaljaiaktól (45-37).

A fordulás után Antóni Csanád került többször is a középpontba, Csirke Ferenc csapata pedig egy 11-0-val 19 pontosra hízlalta előnyét a 23. perc végére (56-37). A 20 pontot is elérte a különbség, a negyed feléhez pedig 22 pontos pécsi vezetéssel érkeztek a csapatok (63-41) - ebből 19 megmaradt a záró játékrészre is (73-54). Az utolsó negyedben aztán nagyot fordult a kocka, Ferencz, Davis és Fanning kosaraival egy 13-0-val kezdte a záró játékrészt a vendég gárda, így hat pontra csökkent a vasiak lemaradása a 35. perc elejére (73-67). Időt kért Csirke mester, és úgy tűnt, legalább támadásban beindul csapata, ám Ferencz tripláival és Fanning kosarával már csak három pont volt a hazaiak előnye bő három perccel a vége előtt (78-75) - sőt a 38. perc elején Fanning egy lepattanó után elindulhatott, és faultolták. A körmendi kispad azonban reklamálásért technikait kapott, így nem Fanning, hanem Durham mehetett büntetőzni, aztán Budimir hármast dobott, a végjátékot pedig higgadt büntetőzéssel, a horvát vezetésével lehozta a Pécs, így 89-77-re győzött.