A Szolnok is a négy között

Az alapszakasz-, középszakasz- és kupagyőztes Olaj a második negyedtől kezdve magabiztosan vezetett az ASE ellen, 82-56-ra nyert, így az Alba után a Szolnok is söpréssel jutott be az elődöntőbe.

Magyar férfi A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés
Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 82-56 (18-14, 29-22, 14-4, 21-16)

Szolnok: Perry 17/9, Browning 17/3, Kovács 3, Ford 15/9, Tóth Á. 3.
Csere: Andric 3, Polyák 5/3, Milosevics 15/9, Tóth Z. 2, Csák 2, Taiwo -, Frikker -.

ASE: Hinds 21/3, Medve 5/3, Barnies 4, Eilingsfeld 12/6, Guinn 8/6.
Csere: Ogunyemi 5, Gulyás 1, Garamvölgyi -, Pajor -, Szalai -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A párharc végeredménye: 3-0 a Szolnoki Olaj KK javára.

A Szolnok újfent Vojvoda Dávid nélkül állt fel, míg a vendégek Ruják András és Ricky Tarrant nélkül voltak kénytelenek kiállni erre a találkozóra. Az első negyed elején kosárra kosár volt a válasz, de gyorsan kihűltek a kezek mindkét oldalon - Andric büntetője és Perry triplája után először volt 2 pontnál nagyobb különbség a találkozón a 6. perc végén (10-6). Eilingsfeld és Guinn hármasaira az Olaj büntetőkkel és Milosevics triplájával felelt - a borzasztóan sok pontatlan dobással tarkított első negyedet Medve kettese zárta, így csak négy pont volt a differencia 10 perc játékot követően.

A második felvonás elején Medve triplájával egyetlen pontra zárkózott az ASE, és a 13. perc közepéig tartották is magukat a paksiak (23-22). Ezt követően azonban nagyon beindult támadásban a hazai gárda a védekezésben széteső paksiak mellett, Ford zsinórban dobott második hármasa után pedig időt is kért Schmidt Béla a 15. percben (37-25). Tovább növelte előnyét a szolnoki gárda, amely a 19. percben már 16 ponttal is vezetett (46-30). Egy perc alatt futott egy 6-0-s sorozatot az ASE, magához rendelte övéit Dragan Alekszics, a félidőben pedig 11 pont volt a két együttes között (47-36).

A fordulás után nagyot esett a színvonal még az első negyedhez képest is - az Olaj sem nagyon érezte a gyűrűt, rengeteg támadást hagyott ki a kupagyőztes is. A harmadik negyedben dobott 14 pont ellenére azonban is egy újabb tízessel növelte előnyét a vendéglátó, miután a Paks írd és mondd 4 pontra volt képes ebben a szakaszban - Eilingsfeld a 25. percben, Hinds pedig a 29-ben dobott egy-egy duplát, de nem sok mindenre volt ez elég a vendégektől (61-40). A záró 10 perc során mindkét fél a végét várta már - a 30 pontot is elérte a különbség 74-44-nél, majd Hinds és Ogunyemi kozmetikáztak. A végén a fiataloké volt a főszerep mindkét oldalon, a végeredmény pedig 82-56 lett.

A Szolnok ezzel 3-0-val, söpréssel megnyerte a párharcot, és elődöntőbeli ellenfelét várja a Körmend és a KTE csatájából.