A Tury Svitavy is legyőzte a Kaposvárt

Megint bajban voltak a kinti dobásokkal Lilovék, így a negyedik helyen végeztek a Morgen Ferdinánd Emléktornán.

Morgen Ferdinánd Emléktorna, bronzmérkőzés
Kaposvári KK - Tury Svitavy 82-90 (21-19, 14-25, 23-23, 24-23)

Kaposvár: Johnson 14, Lilov 18/9, McCray 18, Hendlein 8, Spica 9.
cserék: Halász 9, Hock -, Harazin 6, Bogdán -.

A Kaposvár az Albától kapott ki simán a torna első napján, míg a Tury Svitavy a tartalékos Paks ellen maradt alul, így feszültek egymásnak szombat délután. Az első negyedben a KKK-nál leginkább Reggie Johnson volt aktív, de a somogyiak elsősrban a labdaszerzésekből tudtak eredményesek lenni (főleg McCray jeleskedett a befejezéseknél), míg a csehek nagyon pontosan dobtak a gyűrű közeléből, így szorosan alakult a mérkőzés. A második negyedben aztán fordult a kocka, a csehek kerültek kisebb fölénybe, a Kaposvár képtelen volt betalálni kintről (0/6), így megfordította a találkozót a Tury Svitavy és a nagyszünetig kilencpontos előnyt épített fel, ráadásul a KKK-nál McCray már négy személyi hibánál járt.

A fordulás után sem nagyon változott semmi, kintről mintha bedeszkázták volna a gyűrűt a somogyiak számára, de összességében is sokkal gyengébben dobtak ellenfelüknél Lilovék és a harmadik negyedben már végig tíz pont körüli hátrányban voltak. A 30. percben esett be az első kaposvári tripla, de a cseh együttes így is őrizte előnyét, sokkal nagyobb volumenben és sokkal pontosaban céloztak kintről Slezákék - a záró etapban végig próbált kapaszkodni Fekete Ádám együttese, de amikor közelebb jött, rendre válaszolni tudott a Svitavy. A mérkőzés nagyjából három perccel a vége előtt dőlt el, amikor 74-80 után egy 8-0-t futott a cseh együttes, ez volt a végszó, így megszerezte a Morgen Ferdinánd Emléktorna bronzérmét.

fotó: delfinek.hu