Alsóház: Az utolsó pillanatban nyert a ZTE, remekel a Kecskemét

Tovább süllyed a Kaposvár, ezt sem tudta megnyerni a Jászberény, a PVSK-nál sincs elég motiváció - ez történt az NBI/A-s alsóház legutóbbi játéknapján.

fotó: hunbasket.hu

OSE Lions - Kaposvári KK 99-92 (24-20, 26-33, 25-20, 24-19)

Tovább zuhan a Kaposvár, az alsóházba ugyan még a somogyiak érkeztek meg a legjobb formában, azóta viszont teljesen szétestek és most már zsinórban negyedszer kaptak ki - ezzel az elsőről a negyedik helyre csúsztak vissza és mindjárt utoléri őket a nagy formában lévő ZTE is, úgyhogy azért a hátralévő találkozókból egy-kettőt meg kellene majd nyerni. Ezúttal is Rivers és Révész nélkül álltak ki a vendégek, az OSE pedig ezt ki is tudta használni, a jól játszó hazaiak ezúttal mélyebbnek bizonyultak - igaz, összességében ez egy védekezés nélküli mérkőzés volt, főleg az első félidőben. A másodikra az Oroszlány azért kicsit feljebb kapcsolt hátul és hiába Rivers, Curry, vagy Hendlein jó játéka, a Kaposvár elfogyott - az OSE végül 62%-kal dobott mezőnyből, a kezdőjéből mindenki, a kispadjáról pedig még Kucsora is tíz pont fölé jutptt, 44%-kal triplázott, úgyhogy könnyed és hatékony játékkal tudott nyerni. A Krasovec-legénység ezzel még csak 1-1-re áll az alsóházban, szombaton a már kiesett Jászberényt fogadja.

Az OSE legjobb dobói: Anderson 20/6, Morgan 18, Washington 16/6
A Kaposvár legjobb dobói: Rivers 28/3, Curry 18/3, Hendlein 18/3

Jászberényi KSE - Zalakerámia ZTE KK 90-91 (21-18, 21-23, 27-18, 21-32)

A frissen távozott Tyreek Duren nélkül, kalandos út után érkezett meg Jászberénybe a Zalaegerszeg, ez utóbbi miatt egy órával később is kezdődött a mérkőzés az eredeti tervnél. A vége pedig drámát hozott: sokáig vezetett a Jászberény, Coleman (30 pont, 8 lepattanó) és Primorac (20 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz, 5/7 tripla) játékára építve úgy tűnt, hogy meg is szerezheti a győzelmet annak ellenére, hogy összesen nyolc játékost tudott nevezni, abból hét játszott és a két csere csak 9-10 percet tett hozzá. A hajrában azonban lefagyott a gárda, a 38. percben még 86-75-re vezetett, de innentől történt, ami történt: hihetetlen rohammal pillanatok alatt feljött a ZTE, majd az utolsó másodpercben Donaldson beverte a meccsnyerő kettest a vendégek javára. A légiós 32 ponttal és 6 gólpasszal zárt a győztes dobással együtt, mellette pedig még Szabó Zsoltot (24 pont, 4/6 tripla, 7 lepattanó) is mindenképpen ki kell emelnünk, de az tény, hogy a rövid rotációval kiálló Berény kezében volt a győzelem, csak az utolsó két percben teljességgel összezuhant, amit végül Donaldson kosarával kihasznált a sorozatban négyet nyerő és már a Kaposvárt támadó Egerszeg.

A Jászberény legjobb dobói: Coleman 30/3, Primorac 20/15, Czirbus 15/3
A ZTE legjobb dobói: Donaldson 32/9, Szabó Zs. 24/12, Vuko 14, Bonifert 14/6

PVSK-VEOLIA - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 73-83 (18-24, 17-17, 21-22, 17-20)

Továbbra is nagy formában van a Kecskemét, Váradi Kornél csapata motivációban mindenképpen kilóg ebből az alsóházból (a ZTE is hasonló nyilván, csak öt hellyel hátrébb) és ez most is megmutatkozott. A vendégek nagyon fegyelmezett, tudatos kosárlabdát játszottak, odafigyeltek a védekezésre, taktikailag nagyon pontosan dolgoztak és Thomastól, vagy Wittmanntól egy-egy extra is érkezett fontos helyzetekben - gyakorlatilag végig vezetni tudtak és 50%-os mezőnymutatóval, 38%-os triplázással nyerték meg a meccset. A Pécsnél igazából a kevés büntető, a kevés támadópattanó és a több eladott labda jelentett problémát, Dragan Alekszics pedig fel is kérdezte csapatát a motiválatlanság miatt - a Kecskemét zsinórban negyedik sikerével 15-17-re javult, míg a Pécs 12-17-re romlott.

A PVSK legjobb dobói: Funderburk 14/9, Brkic 14, Lewis 12
A Kecskemét legjobb dobói: Thomas 17/3, Wittmann 16/9, Jaramaz 13/6