Alsóház: Győzelemmel zárta a szezont az OSE és a Kaposvár

Vereséggel búcsúzott a Jászberény, nem tudott nyerni a PVSK.

fotó: hunbasket.hu

PVSK-VEOLIA - Kaposvári KK 85-91 (18-16, 23-28, 29-22, 15-25)

A Pécs-Kaposvár akkor is presztízsmeccse, ha igazából már nincs tétje és bár mindkét csapat elengedte már a dolgot régen, de egy ilyen derbire a még meglévő játékosok természetesen felszívták magukat. A végig hullámzó összecsapásból aztán a vendég KKK jött ki jobban, a Lazics-legénység az utolsó negyedben elöl-hátul érvényesítette az akaratát és Rivers (33 pont, 12/19 mezőnyből), illetve Krnjajszki (23 pont, 12 gólpassz) parádés extra teljesítményére építve sikerült ellenfelük fölé nőni. A Pécsnél öten is elérték a tízpontos határt, Funderburk dupla-duplázott (14 pont, 6 lepattanó, 10 gólpassz), de nem volt náluk olyan kiugró produkció, mint a somogyiaknál - a záró etap derekán, 76-77-nél vették át végleg a vezetést Hendleinék, itt egy 11-0-s rohammal harcolták ki a győzelmet. A Kaposvár így a 12. helyen zárta a szezont, míg a PVSK-ra még vár egy feladat, szombaton a ZTE ellen játssza az utolsó meccsét.

A PVSK legjobb dobói: Brkic 19, Lewis 18/3, Funderburk 14, Budimir 14/6
A Kaposvár legjobb dobói: Rivers 33/9, Krnjajszki 23/9, Hendlein 14/3

Jászberényi KSE - OSE Lions 86-107 (28-22, 20-24, 23-37, 15-24)

Vereséggel búcsúzott a Jászberény. Az már hetekkel ezelőtt hivatalossá vált, hogy kiesik az élvonalból a Berény, de ezen a meccsen, hazai pályán még azért megpróbált szépen búcsúzni a társaság. Az első félidőt jól is csináltaa gárda, Czirbus (20 pont, 9/10 mezőnyből), Filipovics (18 pont, 10 kiharcolt fault) és Fűzi (17 pont) vezetésével meg is nyerték még a jelenlegi, erősen tartalékos felállásukban is, ám a fordulás után sebességet váltott és végül simán nyert az OSE. A vendégek a harmadik negyed végén már 10-15 pont közötti fórral vezettek, a záró etapban pedig erre még egy lapáttal rá tudtak tenni, végül 59,5%-os mezőnymutatóval dobták szét ellenfelüket - egyénileg Washington (24 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Kucsora (22 pont) hozta a legjobb számokat, de rajtuk kívül még Morgan, Abell és Illés is elérte a tízpontos határt. Ezzel a sikerrel az Oroszlány a 11. helyen zárta a bajnokságot, míg a Berény 4 győzelemmel és 32 vereséggel köszönt el az első osztálytól.

A Jászberény legjobb dobói: Czirbus 20, Filipovics 18, Fűzi 17/6
Az OSE legjobb dobói: Washington 24/3, Kucsora 22/9, Abell 13/3