Alsóház: Jászberényben sem szakadt meg a Kecskemét sorozata

A Kaposvár és az OSE is egy nagy futásnak köszönheti a győzelmét.

Fotó: pvsk-panthers.hu

Jászberényi KSE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 82-96 (20-25, 21-22, 15-32, 26-17)

A Kecskemét hamar magához ragadta a kezdeményezést, de az első félidőben így sem tudtak 6-8 pontnál nagyobb különbséget kialaktani, nem adta magát az élvonaltól búcsúzó JKSE. A fordulás után aztán hamar eldőltek az érdemi kérdések, 17 ponttal nyerték a 3. negyedet a vendégek, a meccs végén pedig csak annyira futotta a Jászberénytől, hogy kicsit kozmetikázzanak az eredményen. A hazaiaknál Coleman (23 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Williams (19 pont, 9 lepattanó) és Primorac (18 pont, 5 lepattanó) is szépen gyűjtögette a pontokat, míg a vendégeknél a dupla-duplázó Thomas (24 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés), a 7/11 triplát bebombázó Wittmann (21 pont, 6 gólpassz) és Horti (16 pont) termelt a legnagyobb tempóban, a legfőbb különbséget pedig az jelentette, hogy a Kecskemét játékosai 40%-os pontossággal helyére küldtek 16 hármast, míg a Jászberény megállt 6/23-nál a triplavonalon túlról, így abból sem tudtak előnyt kovácsolni, hogy 43-29-re behúzták a lepattanózást. A vendégek sorozatban 7. meccsüket húzták be, és az alsóházi küzdelmek során már 8-1-re állnak.

A Jászberény legjobb dobói: Coleman 23/3, Williams 19/6, Primorac 18/9

A Kecskemét legjobb dobói: Thomas 24/6, Wittmann 21/21, Horti 16

Kaposvári KK - Zalakerámia ZTE KK 81-74 (22-21, 17-16, 21-18, 21-19)

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, és a mérkőzés nagyobbik részében ők is jártak előrébb, de jelentős előnyt nem tudtak kialakítani. A ZTE egyedül a 3. negyedben tudta kicsit magához ragadni az irányítást, de ez is csak átmenetinek bizonyult, és 47-52 után egy 21-3-as periódus következett, ami után már magabiztosan őrizgette párpontos előnyét a Kaposvár. A vendégeknél Vuko (25 pont, 13 lepattanó) és Szabó (22 pont, 11 lepattanó) is masszív dupla-duplával jelentkezett, melléjük viszont senki sem tudott felnőni, miközben a hazaiaknál Hendlein (18 pont, 9 lepattanó), Miliszavjlevics (18 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés) és Krnjajszki (18 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) is eljutott 18 egységig. Amíg a Kaposvár 56,4%-kal, addig a ZTE csak 41,5%-kal dobott mezőnyből, és ez a különbség szintén jelentősnek bizonyult, így a vendégek elkönyvelhették egymást követő 3 vereségüket is.

A Kaposvár legjobb dobói: Krnjajszki 18/3, Miliszavjlevics 18/3, Hendlein 18

A ZTE legjobb dobói: Vuko 25/3, Szabó 22/9, Antoni 6/6, Simon 6

OSE Lions - PVSK-VEOLIA 76-66 (19-25, 19-16, 28-6, 10-19)

A pécsiek sokkal jobban kezdték a meccset, hamar 11 pontos előnybe kerültek (12-23), de ezt követően a 34 pontig és 6 lepattanóig jutó Abell vezérletével fokozatosan elkezdett zárkózni az OSE, és a 2. negyedben már inkább ők jártak előrébb. A fordulás után egy rövid ideig még maradt az egál közeli eredmény, majd 40-43 után egy 23-2-es hazai futás következett, így a 4. negyednek annyi jelentősége maradt, hogy a PVSK el tudta kerülni a nagyobb különbségű vereséget. A parádézó Abell mellett leginkább Anderson tűnt ki a hazaiaktól, aki a 9 pontja mellett 21 lepattanót gyűjtött be, és az ő remeklésének is köszönhetően 44-37-re be is húzta ezt a kategóriát az OSE. A vendégeknél Funderburk (20 pont, 8 lepattanó) és Brkic (19 pont, 10 lepattanó) csipkedte magát a leginkább, más viszont nem igazán tudott felnőni melléjük, pedig erre nagy szükségük lett volna.

Az OSE legjobb dobói: Abell 34/6, Washington 11/3, Anderson 9/3

A PVSK legjobb dobói: Funderburk 20/12, Brkic 19, Demeter 10